Pajūrio naujienos
Help
2025 Sausis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar, atsiradus galimybei, atsisakytumėte II pakopos pensijos kaupimo fondo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Ketvirtą mėnesį Jungtinėse Amerikos Valstijose besimokanti kretingiškė Barbora Šiaulytė pastebėjo, kad šioje didelėje šalyje paauglio gyvenimas gerokai skiriasi nuo Lietuvos jaunimo – Amerikoje daugiau laisvės, tačiau ir daugiau atsakomybės. Nors paauglys gali pradėti vairuoti vos sulaukęs 16 metų, prieš eidamas pas draugus, turi prasinešti, kur tiksliai leis laiką ir kiek užtruks. Šioje šalyje laisvalaikis dažniausiai planuojamas su šeima ir iš anksto.


Pretenduoja tapti „tūkstantmečio vaiku“

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2010-11-26

Iki šiol mokslo konkursuose, olimpiadose nepasižymėjęs Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazistas 15 metų Mantas Razma maloniai nustebino ir save, ir bendramokslius, televizijos žinių viktorinoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ iškovojęs II vietą ir patekęs į gabiausių aštuntokų finalą.


Mažajam princui išsakė rūpestį dėl AIDS

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2010-10-29

Kretingos pranciškonų gimnazijos septintokas Mindaugas Čekanauskas dalyvavo Tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse: jis parašė laišką Mažajam princui, kuriame kalbėjo apie nūdienos žmonijos rykštę – AIDS. Šis laiškas trylikamečiui lėmė II vietą nacionaliniame konkurso etape.


Salantų meno mokyklos jaunųjų akordeonininkų kvartetas – Dovydas Baltriukas, Vaidotas Domarkas, Šarūnas Lekstutis ir Justinas Selkauskis, vadovaujami mokytojos Sigutės Kryžnauskienės, dalyvavo tarptautiniame akordeonininkų konkurse Italijoje, Lančiano mieste. Šis kvartetas ansamblių kategorijoje iki 18 metų tapo konkurso diplomantu.


Laikai, kai mokiniai savo kišenpinigius leido vėjais, baigėsi. Dabartinė moksleivija jau mokyklos suole atsakingai planuoja savo pajamas ir išlaidas, sau kelia finansinius tikslus ir neretai praktišku požiūriu suglumina net tėvus.


Arnas Augutis, dešimtokas:

- Nelabai, nes su tėvais lapkričio 1 dieną visada važiuojame į kapines. Nebent tą dieną susitinkame su draugais, pasėdime, pabendraujame. Tai yra užsienietiška šventė – jos tradicijos mums yra svetimos, nežinomos. Todėl ir švęsti nėra prasmės.

Gintarė Labotakytė, dvyliktokė:

- Man laikas prieš lapkričio 1-ąją yra ramybės, susikaupimo metas. Todėl Helovyno nešvenčiu – jam yra netinkamas laikas. Be to, tai – nelietuviška šventė, atkeliavusi iš Amerikos. Nieko blogo, kad Lietuvoje ji švenčiama, tačiau tarp mano draugų ji visiškai nepopuliari.

Vilius Augutis, aštuntokas:

- Man net nepatinka žiūrėti filmų apie Helovyną, taigi nepatinka ir pati šventė. Nelabai ją suprantu, nežinau, kokios jos tradicijos. Lietuvoje yra minima lapkričio 1 – ta diena svarbi ir man, nes važiuojame su šeima lankyti kapų.

Brigita Barkauskaitė, dvyliktokė:

- Smagu pasižiūrėti, kaip klubuose, vakarėliuose žmonės stengiasi originaliai apsirengti, tačiau šioje šventėje nieko ypatingo nematau. Man daug svarbesnės yra Vasario 16, Kovo 11 šventės – jos yra mūsų tautos, patriotinės, todėl man brangios.

Vilius Paulauskas, dešimtokas:

- Man ši šventė visiškai nepatinka. Tą dieną su šeima važiuoju į kapines. Vis dėlto nieko tokio, kad žmonės pradeda švęsti nelietuviškas, svetimas šventes. Kiekvienas yra laisvas pasirinkti, ką ir kaip švęsti.

Edvardas Šalnis, dešimtokas:

Kiek žinau, ši šventė atkeliavo iš Amerikos. Ten vaikai per Helovyną vaikšto persirengę po namus ir prašo saldainių. Man Helovynas nėra svarbus, nes mes, lietuviai, turime Mirusiųjų dieną, kai visi važiuoja į kapines, o ne persirenginėja.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Brolius sieja vienas pomėgis – boksas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kuprinė
  • 2010-10-29

Dupulčiuose gyvenantys broliai Stulginskiai į treniruotes pėsčiomis išsirengia po 4 kartus per savaitę. Vieno pomėgio susieti broliai sakė tarpusavyje nekonkuruojantys, mat, visi trys, kai išeina į bokso ringą, kaunasi skirtingo svorio kategorijose: 17 metų Ernestas – 64 kg, 16 metų Linas – 60 kg, 15 metų Tadas – 52 kg.


Į mokyklinį gyvenimą grįžta uniformos: kurį laiką mokyklose tvyrojusi mados podiumų dvasia traukiasi – vis populiariau tampa dėvėti reglamentuotą aprangą. Uniformomis jau puošiasi Jurgio Pabrėžos, Pranciškonų, Salantų gimnazijų gimnazistai, Vydmantų vidurinės mokyklos mokiniai, Darbėnų gimnazijos pradinukai.


Mokytojų širdies dovana – vėliava

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2010-09-24

„Žinote, ir indams suplauti reikia įkvėpimo. O čia – pasiūti mokyklos vėliavą. Todėl ne iš karto sėdau siuvinėti, dar kurį laiką mintis apie būsimą vėliavą pasinešiojau širdyje. Su mielu noru ėmiausi šio darbo, juk tai – paskutinė mano dovana mokyklai“,- kalbėjo ilgametė mokytoja Zita Mizerienė, kuri šią vasarą praleido dygsniuodama naująją – Darbėnų gimnazijos – vėliavą.


Pranciškonų gimnazijos gimnazistas ketvirtokas Arnas Karužas prisipažino dar tebegyvenąs per projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę 2010“ patirtais įspūdžiais. „Tai buvo viena įspūdingiausių savaičių mano gyvenime“, - teigė vaikinas, svajojantis apie medicinos studijas Kauno medicinos universitete ir neatmetantis galimybės siekti politinės karjeros.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas