|
KuprinėKitoks - todėl atstumtas?
Stebiu aplinką ir matau įsitvirtinusius dėsnius: stipresnis - geresnis, prisitaikęs - išliks. Šie dėsniai jau prieš daugelį amžių yra tapę savotiška gyvenimo sistema.
Sportuojant svarbiausia - jausti malonumą
Kiekvienas mūsų daugiau ar mažiau pasportuojame. Sportas padeda palaikyti gerą sveikatą, nuotaiką ir puikią savijautą.
Į žmogų žiūrėti kaip į vertybę
Kai kuriuos būsimus studentus itin vilioja psichologijos studijos. Tačiau ar šią sudėtingą profesiją ketinantys pasirinkti mokiniai susimąsto, ko reikalauja psichologo darbas? Kokios yra jo teigiamos ir neigiamos pusės? Į šiuos ir kitus klausimus sutiko atsakyti psichologė Ingrida Mineikienė.
Verslą gali pradėti ir paaugliai
Įsivaizduokime jaunąjį verslininką – kokio amžiaus jis galėtų būti? Trisdešimties, dvidešimt penkerių, o gal - šešiolikos? Galvojate, jog tai – nerealu? Klystate. Ne pelno organizacija „Lietuvos Junior Acievement“ jaunąjį verslininką apibūdina kaip vienuoliktos ar dvyliktos klasės mokinį, kuris kartu su bendramoksliais gali įkurti bendrovę ir būti sėkmingas jos narys.
Lietuviškumo duris pravėrus
Lietuvoje, vykstant globalizacijos procesui, vis daugiau žmonių, ypač jaunimas, nusigręžia nuo savo krašto kultūros, tradicijų. Lietuvos valstybė tokia maža, kad Europoje ji atrodo kaip lašas jūroje.
Ar po pamokų sportuojate?
Konfliktus sukelia nesusikalbėjimas
Mokykla – antrieji namai, kuriuose praleidžiame maždaug trečdalį savo gyvenimo. Mokytojai, mokiniai, darbuotojai yra vienos šeimos – mokyklos bendruomenės – nariai. Kaip ir kiekvienoje šeimoje, taip ir mokykloje, tarp jos „gyventojų“ iškyla įvairių nesutarimų.
Mokyklinė uniforma: prievolė ar privilegija?
Įvairios mokyklinės uniformos visais laikais buvo populiarios. Dar mūsų tėvai neįsivaizdavo, kad į mokyklą galima ateiti be rudų suknelių ar mėlynų kostiumų. Tada visiems griežtai buvo žinoma, jog uniformas nešioti – privalu, tad niekas dėl alternatyvų nesuko sau galvos. Šiandien mokiniai taip pat nešioja uniformas, tik, nors ir ne vienoje Kretingos mokymo įstaigoje jas nešioti yra privaloma, kai kurie mokiniai atsisako tai daryti ir pažeria ne vieną argumentą, paremiantį jų pasirinkimą.
Žiniasklaidos požiūris – visuomenės požiūris
Dvi merginos žiauriai nužudė savo draugę. Viena žudikių – gotė, kita – pagonė. „Emo“ subkultūrai priklausančios merginos žudosi viena po kitos. Rusijoje gotai nužudė vieną savų ir jį suvalgė. Televizija, laikraščiai ir kitos visuomenės informavimo priemonės nuolat pabrėžia, kokie žiaurūs ir gyvuliški yra kitaip atrodantys žmonės – neformalai. Tačiau ar tai - tiesa?
Kelionė, kurios neįmanoma pamiršt
Kretingiškiai Gintarė Drakšaitė, Julius Kontaras, Sandra Starkovaitė ir Modestas Jakubauskas įrodė, kad norint įdomiai praleisti laiką nebūtina turėti daug pinigų ar laukti, kol kas nors pakvies į užsiėmimus arba būrelius. Vieną dieną draugai tiesiog panoro nuveikti kažką neįprasto ir nepamirštamo. Gintarei kilo mintis dviračiais nuvažiuoti į Juodupėnus pas močiutę. Šią idėją pasiūlė kitiems draugams. Jie sutiko, nes norėjo save išbandyti.
|