|
SmiltysLaisvė ir meilė gimtinei - širdimi sušildyti žodžiai
Vilniuje gyvenanti 70-metė pedagogė Judita Ožeraitytė – dažna viešnia mūsų mieste: čia – jos vaikystės ir jaunystės takai, čia gyvena jos sūnus su šeima, palaidotas vyras. Meilė Kretingai, pokario šeimos išgyvenimai, netektys ir viltys atsispindi moters poetinėje kūryboje: jos eilėraščiuose bei dainose.
Pasakų keliu – į rašytojų gildiją
„Tiesiog šauna į galvą viena mintis: sėdu rašyti ir tuo pat metu fantazuoju toliau. Ta mintis didėja, didėja, ir... pavirsta pasaka“, - savo kūrybos procesą nupasakojo vienuolikmetis Džiugas Litvinas.
Mokytojos fotografijose išsiskleidė gimtinės grožis
„Negaliu atsispirti gamtos grožiui. Tai – mano ramybė, atsipalaidavimas“, - prisipažino Laima Jančauskienė per savo pirmosios fotografijų parodos atidarymą Kretingos pedagogų švietimo centre. Pirmąkart viešai pristatomus kūrybinius darbus autorė paskyrė Lietuvos vardo tūkstantmečiui.
Paveikslai kvepia pavasariu
„Mano paveiksluose – ypač daug žalumos. Žiedai – lyg per padidinamąjį stiklą. Patys mėgstamiausi yra obelų žiedai. Jiems išsiskleidus, su teptuku apsigyvenu sode“, - kalbėjo savo akvarelės darbų parodą arbatinėje „Špitolė“ pristatydama dailininkė Vilija Kazragytė–Bružienė.
Nostalgija tam teatrui, kuris pravirkdydavo žiūrovą
Kretingos kultūrinio gyvenimo šviesulys – Egidijaus Radžiaus teatras – savojo miesto jubiliejų pasitinka svariomis datomis: sukako 45 jo kūrybinės veiklos metai, prieš 40 metų teatrui vadovauti ėmė režisierius Egidijus Radžius, ir prieš 35-erius buvo suteiktas Liaudies teatro vardas.
Festivalio idėjos krizė neužgožė
Nutilus 14-ajam tarptautiniam jaunimo teatrų festivalio „Atžalyno scena“ šurmuliui, jaunieji teatralai tebėra pilni įspūdžių ir svajoja apie naujus projektus. Festivalio rengėjų entuziazmo nenuslopino dėl krizės apkarpytas biudžetas bei taip ir nepabaigta remontuoti koncertų salė.
Atšventė šešiasdešimtmetį
Antradienį Kretingos kultūros centro parodų salėje laisvos vietos nebuvo. Šį gausų susirinkimą į savo 60-ąjį gimtadienį sukvietęs Edvardas Stalmokas švytėte švytėjo gyvenimo pilnatve. Per tuos šešis dešimtmečius žmogus sukūrė šeimą, Įpiltyje pastatė namus, išaugino dukrą Renatą ir sūnų Robertą, turi keturis anūkus, mėgstamą seniūno darbą ir pomėgį piešti. Teptuką į rankas paėmė prieš 32 metus ir jo nepaleidžia lig šiolei. Tapo Senosios Įpilties, Piliakalnio miškus, apylinkių peizažus. Imtis dailininko teptuko jį pakurstė to paties Darbėnų krašto dailininkas Kurtas Skroblys, jau iškeliavęs amžinybėn. Sveikindamas jubiliatą, K.Skroblio sūnus Manfredas Skroblys teigė, jog mokinys pralenkė mokytoją. E.Stalmokas tiksliai nesuskaičiavo, kiek paveikslų nutapė, anot jo, - per 500. “Didžiąją jų dalį išdovanojau draugams, giminėms, artimiesiems”,- sakė jis. Dvidešimt penki paveikslai eksponuojami Kretingos kultūros centro parodų salėje. Jų dauguma nutapyti per pastaruosius dvejus-trejus metus. Ši jubiliejinė E.Stalmoko tapybos darbų paroda čia veiks iki birželio 10 dienos, o vėliau bus perkelta į Kretingos muziejų.
Smuikas – instrumentas, kuriam reikia laiko, kantrybės ir meilės
„Smuikas į kiekvieno gyvenimą ateina skirtingai“, - sako Kretingos meno mokyklos styginių instrumentų skyriaus mokinės. Jos kartu su savo mokytoja Dalia Pociene kretingiškius buvo pakvietusios pajausti ir pamilti smuiko skambesį koncerte „Pavasario smuikas“.
Kretingoje – simpoziumas apie Karaliaučiaus vargonų meistrystę
Šiandien parsideda tris dienas truksiantis tarptautinis simpoziumas „Karaliaučiaus vargonų meistrystės menas XVIII – XIX amžiuose“. Jį surengė Lietuvos evangeliškos bažnytinės muzikos sandrauga kartu su Kretingos evangelikų liuteronų parapija ir Baltijos vargonų centru, esančiu Vokietijoje.
„Eukaliptų tyloj“ – lietuviška rauda
„Sunku tuo pačiu metu gyventi dviejuose pasauliuose, todėl į tėviškę vykstu lagaminan įsimetusi kvapnų eukalipto lapą, o iš Lietuvos parsivežu gintaro ašaras“, - apie dabartinę emigrantės dalią atvirai prabilo kraštietė Gražina Pranauskienė, jau 20 metų gyvenanti tolimojoje Australijoje.
|