|
SmiltysEiles rašančios seserys netiki mūzomis
„Ne!“ - telefonu paklausta, ar sutiktų papasakoti apie savo kūrybą, atšovė 18 metų Egidija Šaulytė ir paaiškino, kad jos eilėraščiai neverti dėmesio. Vis dėlto, kai su 2 metais jaunesne taip pat eiliuoti mėgstančia seserimi Gabriele apsilankė redakcijoje, paaiškėjo, kad poezijai šių merginų gyvenime – tikrai ne paskutinė vieta.
Kad būtų linksmiau – mokė piešti ir kitus
Tarptautinės jaunimo dienos proga Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje klubų “Mes tik” ir “Pinx” nariai surengė parodą-akciją “Kad būt linksmiau”. Per akciją spalvingus ir nuotaikingus paveikslus piešė jaunieji bibliotekos skaitytojai, kurių amžius - nuo 8 iki 14 metų
Vietoj nunykusių bažnyčių – liuteronų rožė ir kryžius
Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčią, kuri šį rugpjūtį atšventė savo 185-ąjį jubiliejų, papuošė originali palangiškio skulptoriaus Petro Barono išdrožta ąžuolo skulptūra, įamžinanti ligi tol šiose vietovėse stovėjusias keturias bažnyčias. Akmeninis jos postamentas vaizduoja evangelikų liuteronų tikėjimo simbolį – penkialapę rožę, kurios viduryje – širdis su kryžiumi. Iš jo ertmės natūraliai išnyra kryžiaus formos ąžuolo skulptūra.
Kristaus kančia – per šviesos ir formų žaismą
Švč. Mergelės Marijos, Jūrų žvaigždės, katalikų bažnyčios Šventojoje sienas papuošė originalus klaipėdiečio dailininko Juozo Vosyliaus nutapytas 14 paveikslų ciklas – Kristaus kančios stotys.
Kurti tautodailininkui padeda ir tikslieji mokslai
“Labiau esu amatininkas negu kūrėjas. Mano darbo filosofija tokia: noriu padėti žmogui gražiau gyventi”, - teigė kretingiškis tautodailininkas Tada Šorys, šiandien švenčiantis savo 30 metų gimtadienį.
Paroda - iš kito pasaulio krašto
Kretingos muziejuje atidaryta Kretingoje gyvenančio, Kolumbijoje Medellino mieste gimusio ir augusio, trečios kartos lietuvio, Alekso Eugenijaus Kulviečio kryžių paroda. Parodoje taip pat eksponuojami ir jo motinos Maritza Gloria Elena Suarez de Kulvietis rankdarbių paroda.
Kultūrinė Gintaro muziejaus vasara
„Šią vasarą Gintaro muziejuje ir jo aplinkoje vyksiantys renginiai yra skirti Lietuvos tūkstantmečiui, todėl jų tematika – labiau tautiška“, - apie liepos pabaigoje prasidedančius poezijos vakarus ir tradicinį rugpjūčio klasikinės muzikos projektą „Nakties serenados“ kalbėjo Palangos Gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė Regina Makauskienė.
Eilėraščiuose – dienoraščio blyksniai
„Seniau svajojau išleisti savo eilėraščių knygą, bet dabar šios minties nebepuoselėju. Kūryba – per daug asmeniška, kad ją skaitytų visi“, - prisipažino 17 metų Marijono Daujoto vidurinės mokyklos mokinė Reda Riepšaitė.
Lietuvos vardą išrašė šokių pynėmis ir skambiausiomis dainomis
Lietuvos dainų švenčių istoriją, trunkančią 85-erius metus, papildė ir beveik 600 mūsų rajono šokėjų, dainininkų, muzikantų, artistų, jų vadovų. Dalyvavusieji Tūkstantmečio dainų šventėje “Amžių sutartinė” teigė, jog patirti įspūdžiai – nepakartojami, o šventės didybė užgožė iki tol įvykusias šventes.
Gintaras kaip ir žmogus: turtingas arba tuščias.
„Gintaras – įstabi gamtinė medžiaga: jis visada šiltas. Net iš šaltos jūros ištrauktas. Gintaras yra dvilypis kaip ir žmogus: pažiūri į vieną gabalą – iš išorės niekuo ypatingas. Bet atverk jį: pamatai, kiek grožio į jį sudėjo laikmečiai: sustingę priešistorinių augalų, vabzdžių liekanos, oro burbuliukai, - visa tai sukūrė nepakartojamą vidinį gintaro pasaulį. Žvelgi į kitą gabalą – įspūdinga forma ir paviršius, o atveri – viduje pilkas, iškorėjęs“, - teigė Kartenoje gyvenantis 45-erių gintaro meistras ir juvelyras Žydrūnas Einars.
|