|
SmiltysĮsuko šokių žanrų ir stilių įvairovė
Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazistai pajuto šokio magiją: fizinės žmogaus kūno galimybės yra beribės įkūnijant skirtingus charakterius ir perteikiant idėjas. Kiekvieno šokio žanro ir stiliaus filosofija, būdingi judesio elementai buvo atskleisti grupės gimnazistų parengtame projektiniame darbe, kuris visuomenei pristatytas per rajoninį renginį „Terpsichorės pavilioti“.
Duoti miestui sakralųjį meną
„Smilčių“ redakcijos surengtoje diskusijoje „Kultūros ir katalikybės sąveika bei jų įtaka Kretingos miesto gyvenimui“ mintimis dalijosi kūrėjai: chorvedė Lina Pudžiuvelytė, kunigas pranciškonas ikonų tapytojas Paulius Vaineikis, skulptorius Gediminas Staškauskas bei kompozitorius Aloyzas Žilys.
99 minutės mūsų gyvenimo
„Šis spektaklis – greitas tarsi garvežys: kaip vagonai vienas po kito įrieda nauji epizodai, keičiasi veiksmai, mainosi aktoriai. Tempas didžiulis“,- tvirtino Kretingos Egidijaus Radžiaus dramos teatro režisierė Albina Buntinienė, žadanti, kad spektaklio „Ar nešti karštą...?“ žiūrovai ne tik bus įsukti į įvykių ir charakterių pynę, bet ir joje atpažins situacijas iš savo gyvenimo.
Menas atskleisti tekstą
Pranciškonų gimnazijos septintokas Gvidas Serepinas ir vienuoliktokas Tomas Abrutis – skaitovai, regioniniame skaitovų konkurse Skuode iškovoję III vietą. Sudėtingus Maironio tekstus pasirinkę vaikinai sudomino komisijos narius ir net privertė juos kvatotis.
Kretingoje nušvitusi Šviesa
Tokio žiūrovų antplūdžio Šv. Antano rūmų salėje, kai trečdalis jų per miuziklo „Šviesa, nušvietusi pasaulį“ premjerą liko stovėti, kūrėjai – Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnyba – tvirtino tikrai nesitikėję.
Gėlėmis iš popieriaus prisijaukino pavasarį
Pedagogės Angelės Skurdauskienės gėlėmis iš krepinio popieriaus vakar pražydo Kretingos pedagogų švietimo centras. Moteris sakė, jog gėlės buvo kuriamos peržiem, o kūrybinės mintys bei ryškios spalvos jai padėjo kuo greičiau prisijaukinti pavasarį. Savo autorinę parodą ji skiria gražiausiai pavasario šventei – Motinos dienai.
Kūrybos ilgesys - skiautiniuose ir paveiksluose
Ilgametė salantiškė pedagogė 77-erių Genovaitė Siegienė kone per pusšimtį metų į gyvenimą išleido keliolika pradinukų kartų. O išėjusi į užtarnautą poilsį Salantų kraštą ji garsina kaip skiautinių meistrė bei savamokslė tapytoja.
Koks šiandieninio emigranto indėlis į Lietuvos kultūrą?
Pasaulis ir žmonės šiandien tampa vis labiau kosmopolitiški. Antra vertus, susiliejant kultūroms, stengiamasi išsaugoti savąją etnokultūrą bei dvasinį tautos palikimą. Prieškariu emigravę kūrėjai siekė grąžinti tėvynei savo darbus. O kaip yra šiandien: koks kūrybinio potencialo grįžtamasis ryšys? Apie tai savo nuomones išsakė garsūs Lietuvos žmonės: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, tarptautinių konkursų laureatė pianistė Albina Šikšniūtė; kompozitorius Alvidas Remesa; dailininkas ir poetas Vytautas Kusas bei kino operatorius Juozas Mažonas.
Garsųjį operatorių užbūrė dervišo šokis
Žinomą Lietuvos kino operatorių vilnietį Algimantą Mikutėną į Lietuvos pajūrį dažnokai atvilioja kopų ir vandenų stichija. Tačiau šiuo metu jį užvaldė idėja fix - filmas apie šokį, ne bet kokį, o - užburiančius dervišo sukinius, kuriuos įstabiai įvaldė šiuolaikinio šokio atlikėja Loreta Juodkaitė, labiau žinoma užsienyje, negu Lietuvoje.
„Chorų karuose“ – ir kūlupėniškis
Stebėdami didelio populiarumo sulaukusio TV projekto „Chorų karai“ laidas, kūlupėniškiai ten gali išvysti ir savą veidą – Kauno rajono „Božolė“ choro gretose dainuoja 19 metų Mantas Pilelis. Įtemptu gyvenimo ritmu, kai tenka derinti studijas universitete ir choro repeticijas, gyvenantis M.Pilelis džiaugiasi turįs neįkainojamos progos susipažinti su nuostabiais žmonėmis ir įgyti muzikinės patirties.
|