|
SmiltysPaveiksluose – atgijęs mitologinis pasaulis
Kraštietis 34-erių dailininkas siurrealistas Andrius Seselskas, su šeima įsikūręs Kelmėje, savo gimtąjį miestą Kretingą šią gegužę aplankė ne tuščiomis - jis atvežė net 2 savo naujausių darbų parodas.
Į gimtąjį kaimą atviliojo teatro mūzą
Kretingos rajone kurmaitiškiai antrieji - po šimtametę teatro tradiciją puoselėjančių karteniškių – savo kaime turi suaugusiųjų teatro kolektyvą. Jį prieš trejus metus įkūrė režisūrą Klaipėdos universitete studijavęs kurmaitiškis Donatas Žilinskas.
Fotografijų lobynas – debiutiniame albume
Netgi patys Jurgio Pabrėžos gimnazijos fotografijos būrelio nariai nežinojo, kokią staigmeną jiems rengia būreliui vadovaujanti mokytoja Janina Dalia Šidlauskienė – vakar visuomenei buvo pristatytas pirmasis fotoalbumas, kuriame publikuojamos gimnazistų sukurtos ir respublikiniuose bei rajoniniuose konkursuose prizines vietas pelniusios meninės fotografijos.
Už scenografiją – svarus įvertinimas
„Atsiimdamas apdovanojimą pasakiau, kad idealus spektaklis vyksta tik režisieriaus fantazijoje: ten ir aktoriai gerai vaidina, ir scenografija nepriekaištinga, ir visa kita yra idealu. Todėl labai gera, kad atsiranda žmonės, sugebantys šias režisieriaus mintis „įžeminti“,- Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro režisierius Nerijus Gedminas džiaugėsi, kad jo bei Stepono Vilucko ir Rūtos Kumpytės bendras darbas kuriant scenografiją spektakliui „Upė ant asfalto“ buvo įvertinta Lietuvos mėgėjų teatro šventės „Tegyvuoja teatras“ statulėle.
Susitikimas su kritikais – vertinga patirtis
Susitikimas su profesionaliais literatūros vertintojais ir padrąsino, ir sujaukė mintis – tokius įspūdžius iš Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso parsivežė Pranciškonų gimnazijos abiturientė Inesa Rinkevičiūtė bei Jurgio Pabrėžos gimnazijos gimnazistės Guoda Garšvaitė ir Agnė Varkojytė. Vien patekti į šio prestižinio konkurso respublikinį etapą yra garbė ir laimėjimas, tad dar didesnį džiaugsmą patyrė kretingiškės, savo vardus išgirdusios tarp laureatų: I.Rinkevičiūtė pelnė I vietą publicistikos ir esė sekcijoje, o G. Garšvaitė – II vietą vertimų sekcijoje.
Už jauną menininką kalba jo darbai
Jurgio Pabrėžos gimnazijos abiturientas Arnas Augutis nekalbus – kukliai ir mažai šneka apie didelius savo tapybos darbus. O jiems greitai pritrūks plačių mokyklos sienų – 18-metis įgyvendino ne vieną sienos puošybos sumanymą ir jau griebėsi naujų. Jaunojo menininko mokytoja Valdonija Karaliūnienė įsitikinusi, kad Kretinga ateityje dar ne kartą išgirs apie A.Augutį ir jo ypatingą dailės meno pojūtį.
Poeziją siuva iš gamtos audinio
Nausodžio kaime, tarsi žaliajame lopšyje, užaugusi 18 metų Lina Mačernytė gamtos gijomis perveria ir savo lyriką. Tokia jausena artima japonų filosofijai, tad ir jos padovanoti poezijos žanrai haiku, tanka bei iš jų išaugusi cinquain forma L. Mačernytės plunksnai yra patogūs ir savi.
Kultūra – bendruomenei telkti
„Kultūrinė veikla ne tik puošia miestelį bei praturtina jo gyvenimą, bet ir telkia bendruomenę“, - įsitikinęs Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas. Tam pritaria ir Kretingos kultūros centro Darbėnų skyriaus vedėjas Artūras Juška, kurio nuomone, kultūra dar sudaro ir galimybes žmonių saviraiškai.
Už ribos, kur baigiasi žinojimas
„Skaitau savo knygą ir galvoju, kad man tenka mažiausia jos dalis. Dievas toks visaapimantis, kad duoda patirtį ir žodžius, kuriems man beliko suteikti materialią formą – knygą. O gal kūryba tokia ir yra?“ - svarstė 34 metų kretingiškė Loreta Stonkutė, ką tik pasirodžius jos ezoterinio romano „Azahielle“ antrajai daliai.
Prisilies prie istorinių krikšto ištakų
Brolis pranciškonas Gediminas Numgaudis, sutelkęs profesionalių kūrėjų komandą, Žemaitijos krikšto 600 metų jubiliejaus proga kuria dokumentinę kino juostą „Krikštas“. Filmo kūrėjai bandys priartėti prie krikšto ištakų, lankydamiesi prie Jordano upės, pirmųjų krikštyklų ir senosiose bažnyčiose.
|