|
SmiltysPoetas, įsimylėjęs žirgus
Aloyzas Jonutis – dviejų eilėraščių knygų autorius. Jo eilėraščiai publikuoti ir almanache „Jungtys“. Poetas tikisi išleisti trečiąją eilėraščių knygą. Ne per seniausiai jo kūrybos klausėsi ir vydmantiškiai.
Dailės skyrius: nuo akademiškumo – modernesnės veiklos link
Šiais metais savo veiklos 50-metį pažyminčios Kretingos meno mokyklos Dailės skyrius – perpus jaunesnis. Įkurtas 1984 metais ir išgyvenęs benamio dalią, Dailės skyrius šiandien – didelės šeimos, kurioje dar mokoma šokti, groti, dainuoti, dalis.
Kūrybos formulės beieškant
Prieš dvejus metus kurti pradėjusi vienuoliktokė iš Kretingos pranciškonų gimnazijos Deimantė Daugintytė tapo respublikinio mokinių kūrybos apie gamtą konkurso laureate.
Į albumą perkėlė Šarnelės laukų šviesą
„Šarnelės šviesa“ – taip pavadintas pirmasis bendras fotomenininkų Audreolės Pažereckaitės ir Algio Jankūno albumas, į kurį jie sudėjo poeto Vytauto Mačernio gimtinės – Šarnelės kaimo Plungės rajone – vaizdus ir kiekvienam jų pritaikė poeto sukurtų posmų eilutes. Greta fotografijų šie posmai albume tampa vientisu, grakščiu dailininko Algio Kliševičiaus kaligrafijos kūriniu.
Svajonė – nutapyti tikrą vaivorykštę, rūką, vandenį…
Darbėnų seniūnas, tautodailininkas Edvardas Stalmokas daugiau kaip 30 metų yra ištikimas vienai vienintelei mūzai – aliejinei tapybai ir realistiniam, šiek tiek romantizuotam stiliui. Ir dar – peizažui. Tikram, natūraliam. Tokiam, koks jis yra saulei tekant ir jai leidžiantis, tokiam, kurio nuotaiką suteikia giedras arba apsiniaukęs dangus. Tiesa, tautodailininkas, norėdamas pagražinti peizažą, šiek tiek žaidžia su kompozicija – kaip pats sako, nupjauna arba pasodina medį, išryškina formas, pakoreguoja šviesos srautus. Būtent tokia dailininko išmonė – korekcija suteikia peizažams romantiškumo.
Kretingiškis rašytojas išleido dvyliktą knygą
Lietuvos rašytojų sąjungos nario, kretingiškio rašytojo Algio Kuklio knyga „Iš vaiduoklių gyvenimo“ dar tebekvepia šviežiais spaustuvės dažais. Tai – jau dvyliktoji autoriaus knyga. Ją sudaro respublikinėje spaudoje – žurnaluose „Šluota“, „Nemunas“ ir kt. – sovietmečiu publikuotos humoreskos, išskyrus apysaką „Vincukas“. „Humoreskose gvildenau kyšininkavimo, pataikavimo problemas. Tos temos nepaseno ligi šiol. Todėl sugalvojau atskirus humoristinius apsakymus sudėti į vieną knygą“, - taip A.Kuklys kalbėjo apie naujausios knygos gimimą. Knygą 900 egzempliorių tiražu išleido Klaipėdos universiteto leidykla. Ją apipavidalino šios leidyklos dailininkas, grafikas Algis Kliševičius. Naujausios A.Kuklio knygos pristatymas jau buvo surengtas Radviliškio viešojoje bibliotekoje. Ištraukas skaitė Klaipėdos dramos teatro aktorius Aleksandras Šimanskis. Šis renginys buvo skirtas Skaitymo metams. Kretingos visuomenei rašytojas ketina išsyk pristatyti tris naujausias knygas: pastarąją bei dar vieną, kuri jau rengiama spausdinti, tik autorius nepanoro jos viešinti. Su neseniai pasirodžiusia knyga apie tautodailininkę Genovaitę Čejauskaitę arbatinėje „Špitolė“ jau buvo supažindintas nedidelis skaitytojų būrys. „Artėja brandus jubiliejus. O į jį norisi ateiti su kuo gausesniu ir brandesniu kūrybos kraičiu“, - apie vieną po kitos paskutiniais metais iš leidyklos išeinančias savo knygas kalbėjo A.Kuklys.
Kretingos meno mokykla: penkių dešimtmečių įspaudas rajono gyvenime
Kretingos meno mokykla šiais – 2008-aisiais – metais mini savo įkūrimo ir veiklos 50 metų jubiliejų. Kaip sako šios mokymo įstaigos direktorius Bernardas Anužis, tikslios datos, kada iš tiesų buvo įkurta anuometinė Kretingos muzikos mokykla, nėra, ir kad faktų, liudijančių, kaip kūrėsi mokykla, kas buvo tie svarbiausi žmonės, įkūrę mokyklą, - taip pat labai nedaug.
Gyvenimas, praskaidrintas muzikos garsų ir dainų
Kūlupėnuose gyvenantys Regina ir Steponas Preibiai negali gyventi be dainų ir muzikos. Be jos savo gyvenimo neįsivaizduoja ir keturios jų dukros. Muzika domisi ir anūkės.
Pavaizdavęs Kretingos vienuolyną, laimėjo gotikinės apysakos konkursą
Klaipėdietis rašytojas, poetas, dramaturgas, vertėjas ir kultūros veikėjas, pasirašantis slapyvardžiu Clandestinus, laimėjo Maskvoje surengtą tarptautinį gotikinės apysakos konkursą. Clandestinus yra gyvenęs Kretingos pranciškonų vienuolyne: jo apysakos „Solemo abatijos šmėkla“ veiksmas ir vyksta tarp šio vienuolyno sienų, tačiau personažai yra išgalvoti.
Poetė Bronė Liniauskienė: „Jeigu galėčiau pakartoti gyvenimą, vėl būčiau mokytoja“
Bronė Liniauskienė, dėl gimtosios kalbos ir poetinio žodžio puoselėjimo tapusi Kretingos legenda, atšventė jau 85-ąjį jubiliejų. Šį pavasarį išleista ir šeštoji jos knyga – poezijos rinktinė „Kregždės praauga dangų“. Visgi B.Liniauskienė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė ir Kretingos Garbės pilietė, įsitikinusi, jog kretingiškiai ją labiau žino kaip mokytoją, o ne kaip poetę.
|