|
SmiltysSugrįžo poetiniu žodžiu nusilenkti Kretingos žmonėms
Po pusantrų metų pranciškoniškos tarnystės Kanadoje, Hamiltono lietuvių pranciškonų provincijoje, atostogų į Lietuvą sugrįžęs brolis Bernardas šį vakarą Kretingos muziejuje rengia susitikimą su savo poezijos gerbėjais bei draugais. Šis šventinis vakaras, pavadintas „Tikėjimo rasa grįžtu į Lietuvą“, yra skirtas brolio Bernardo 40-mečio jubiliejui.
Medį ir jūrą perkėlė ant stiklo
Salantiškiai Danguolė ir Virginijus Šmaižiai, inkrustuojantys stiklo vazas, taures ir butelius, sakė, jog tokius darbus kuriančių meistrų Lietuvoje jiems patiems dar neteko sutikti.
Tėvą Leopoldą primins ir nauja kino juosta
Tūbausių parapijos kleboną, pranciškoną tėvą Leopoldą Sheifele, keturiolika metų išbuvusį misijose Lietuvoje, primins ir naujai sukurtas 45 min. trukmės filmas „Misionierius“. Filmo sumanytojai ir kūrėjai - režisierė Dalia Kanclerytė ir prodiuseris, Kretingos pranciškonų vienuolyno gvardijonas Sigitas Benediktas Jurčys.
Ten, kur dieviškoji ranka vedžioja menininkų širdis
Šilkinės vasaros metu jau ketvirtą kartą į Orvidų sodybą atvyksta kuriantys menininkai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Šiemet jų buvo devyni. Sodyboje, kur prieš du dešimtmečius girdėjosi Viliaus Orvido kalamo akmens garsas, menininkai tvirtino ir dabar dar jaučiantys, kaip ypatinga jėga veikia jų širdis ir vedžioja jų ranką. Dešimt dienų menininkai kuria tam, kad pratęstų žemaičių akmenkalio, vienuolio ir didelės širdies žmogaus Viliaus Orvido idėjas ir palikimą.
Menininkai papildė Šventosios skulptūrų parko kolekciją
Šventojoje, sveikatos centre „Energetikas“, buvo surengtas ketvirtasis tarptautinis akmens skulptorių simpoziumas. Pasibaigus kūrybinei stovyklai, menininkai šešiomis akmens skulptūromis papildė „Energetiko“ teritorijoje kuriamą skulptūrų parką „Akmens amžius“. Iš viso parką jau puošia per 20 skulptūrų.
Išrašė dešimt Dievo įsakymų
Kretingiškė profesionali dailininkė Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė ne per seniausiai apgynė Vilniaus pedagoginio universiteto Kultūros ir meno edukologijos instituto magistrės diplomą. Jį liudija ir diplominio darbo kūrybinė dalis – “Dešimt Dievo įsakymų”, kurie eksponuojami Gargždų muziejuje. Pusiau juokais menininkė sakė, jog mokslai ir magistro laipsnis jai buvo tarsi puikybės patenkinimas, o jeigu rimtai – tai “mokytis visada yra gerai”.
Pastauninko meno festivalis: tradiciją tęsia kitos kartos
Menui neabejingi žmonės kūryba ir mintimis pasidalijo tradiciniame jaunųjų kūrėjų klubo „Strėlė“ suorganizuotame Pastauninko meno festivalyje. Penktasis festivalis buvo kitoks – šįkart apsiribota viena – Jurgio Pabrėžos gimnazijos – erdve, o renginiai iš masinių, skirtų plačiajai visuomenei, tapo labiau uždarais, skirti pasibūti saviems tarp savų.
Dešimtmetį vaikus veda šokio ritmu
Šokių studijos „Fortūna“ vadovas Ingridas Kiškys sakosi nepastebėjęs, kaip prabėgo dešimt metų nuo to laiko, kai jis į kolektyvą pradėjo burti vaikus, norinčius išmokti sportinių šokių. Per tą laiką „Fortūnos“ šokėjai dalyvavo įvairiuose koncertuose, šalies ir užsienio konkursuose, iš kai kurių jų grįžo su medaliais. Tačiau, I.Kiškio įsitikinimu, už laurus konkursuose ne mažiau svarbus ir kiekvieno vaiko tobulėjimas bei džiaugsmas, išmokus naują judesį.
Į Kretingą atviliojo meilė vargonams
Vargonų muzika ir širdį virpinantis vargonininkės Olivijos Kundrotaitės balsas pasitinka kiekvieną, suskubusį į rytmetines Mišias Kretingos bažnyčioje, kad su Dievo palaima pradėtų darbo dieną. Ji groja ir gieda bažnyčioje per pamaldas ir vakarais, o sekmadieniais dar akompanuoja ir Sumos chorui. 36-erių O.Kundrotaitę, muzikos pedagogę iš Klaipėdos, prieš aštuonerius metus į mūsų miestą, kaip pati sakė, atviliojo meilė vargonams bei jų muzikai.
Žmonės keičiasi, kapela lieka
Kretingos kultūros centro Kartenos filialo kaimo kapela, kuriai vadovauja Antanas Galdikas, gerai žinoma rajone: ji dalyvauja ne tik rajone vykstančiuose renginiuose, bet ir už jos ribų. Šią vasarą kapela švenčia 35-erių veiklos metų jubiliejų.
|