Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2007-01-19

Apšviesta gyvenvietė

Kalniškių bendruomenės centro „Kalniškiai“ vadovė Rita Viskontienė džiaugėsi, jog pagaliau apšviesta Lubių gyvenvietė. Lubių, Dauginčių gyvenvietėms apšviesti Kretingos rajono savivaldybė skyrė 17 tūkst. 700 Lt.

Rengiasi konkursui

Pasak Laivių bendruomenės centro „Laiviai“ vadovės Stasės Preibienės, dabar ruošiamasi dalyvauti vasario 4 dieną įvyksiančiame rajono vokalinių ansamblių ir solistų konkurse „Sidabriniai balsai“ bei Vasario 16-osios minėjimui.

Nori savų patalpų

Anot „Kurmaičių“ bendruomenės centro vadovės Geninos Jonaitienės, didžiausias rūpestis - kaip bendruomenei įsigyti patalpas. Bendruomenė, kurioje yra apie 30 narių, įregistruota mokykloje. Neturint savo patalpų, negalima dalyvauti ir projekte kompiuteriams įsigyti.

Atsiskaitė už projektą

Susirinkusi „Kūlupėnų“ bendruomenės centro taryba aptarė, kaip įgyvendintas projektas „Siekiame dirbti ir kurti drauge“, skirtas bendruomenės patalpų renovacijai. Laimėjus šį projektą iš Nacionalinės mokėjimo agentūros bendruomenės centrui buvo skirta 18 tūkst. 396 Lt. Projektui užbaigti 30 proc. lėšų skyrė Kretingos savivaldybė.

Pasak centro vadovės Rimos Galuškinienės, dabar nekantriai laukiama, kaip bus įvertinti jų atlikti darbai. Anot vadovės, trūksta buhalterinės apskaitos tvarkymo patirties.

- Džiaugiamės būsimomis įkurtuvėmis ir kuriame naujus planus: norėtume mokymų, ekskursijos į Rygą, aplankyti vandens pramogų parką, - sakė R.Galuškinienė.

Rengia internetinį puslapį

Kartenos bendruomenės centras „Kartena“ rengia internetinį puslapį. Jis supažindins su Kartenos miestelio gyvenimu, atspindės senuosius amatus. Pasak cento vadovės Jūratės Račkauskaitės, norėtųsi, kad tai sudomintų turistus, ir Kartena taptų turizmo objektu.

Vykdant vieną iš projektų, įpusėjo ir lengvosios atletikos salės remontas.

Išleido kalendorių

Padvarių bendruomenės centro „Trys tvenkiniai“ taryba pristatė projekto, kurį finansavo Kretingos savivaldybė, rezultatą - išleistą bendruomenės kalendorių. Pasak centro vadovės Renatos Bumblienės, kalendorius skirtas gražiausių sodybų šeimininkams, rėmėjams, bendruomenės prezentacijai. Išleisti 85 kalendoriaus egzemplioriai.

Pasak centro vadovės, pavyko ir jų sumanyta gerumo akcija, kurios metu maisto produktus aukojo 72 šeimos. Surinktos gėrybės vėliau buvo išdalintos 4 vienuolynams ir labdaros valgyklai.

Bendruomenė jau rengiasi Užgavėnėms. Šiemet, kaip ir prėjusiais metais, persirengėliai žada aplankyti kaimo gyventojus.

Skyrė 70 tūkst. litų

Pagal LEADER+ programą rajone buvo įkurta Kretingos rajono kaimo plėtros asociacija, kurios pagrindinis tikslas – bendruomenių veiklos koordinavimas partnerystės lygmenyje.

Kretingos rajono kaimo plėtros asociacija yra parengusi ir laimėjusi 7 tūkst. Lt projektą asociacijos įkūrimui (iš Savivaldybės lėšų) bei 11 tūkst. 700 Lt Kretingos rajono kaimo plėtros bandomajai strategijai parengti (iš Nacionalinės mokėjimo agentūros lėšų). Nacionalinei mokėjimo agentūrai buvo pristatyta 70 tūkst. Lt paraiška minėtos bandomosios strategijos tobulinimui.

Nacionalinė mokėjimo agentūra Kretingos rajono kaimo plėtros asociacijai pranešė, jog skiriama 70 tūkst. Lt iš ES struktūrinių fondų.

Pasak asociacijos valdybos pirmininkės ir projekto vadovės Bronės Buivydienės, gauti pinigai bus panaudoti švietėjiškai veiklai, tobulinimuisi bei mokymuisi rašyti projektus. Tuo pasinaudoti galės ne tik bendruomenių nariai, bet ir smulkieji verslininkai.

Panaudojus šias lėšas atsiranda reali galimybė laimėti ir 508 tūkst. Lt kaimų plėtrai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas