Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškiai gyvens saugiau

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Aktualijos
  • 2007-01-19

Kretingos muziejuje įvyko Kretingos miesto bendruomenės tarybos posėdis. Jame buvo aptarti kretingiškiams rūpimi klausimai – vaizdo kamerų įrengimas mieste, sporto ir sveikatingumo komplekso statyba bei kt.

Vaizdo kameros mieste – drausminimo priemonė

Pasak posėdyje dalyvavusio Kretingos policijos komisariato viršininko Jono Pertiko, mieste reikia įrengti vaizdo kameras. Miesto stebėjimas kamera yra prevencinė priemonė siekiant mažinti nusikalstamumą bei didinti miesto gyventojų saugumą. Pirmajame etape jas reikėtų pastatyti ten, kur būna daugiausiai žmonių - Rotušės aikštėje ir prie „Iki“ parduotuvės. Vėliau – judriose sankryžose, mokyklų prieigose.

Pasak J.Petriko, Vilniaus bei kitų miestų, turinčių stebėjimo kameras, patirtis rodo, jog jas įrengus nusikalstamumas sumažėja iki kelių dešimčių procentų, o ir nusikaltimus išaiškinti būna lengviau.

J.Petriko nuomone, reikia pirkti ne atskiras vaizdo kameras, o vaizdo transliavimo paslaugas 10-čiai metų. Vėliau įranga parduodama Savivaldybei už likutinę kainą. Mėnesinis sistemos įrengimas ir išlaikymas, pasirašius sutartį 10 metų, kainuotų 5 – 6 tūkst. litų per mėnesį.

Dalį lėšų, anot Policijos komisariato viršininko, būtų galima gauti iš išieškomų baudų sumos, liekančios rajono biudžete. Praėjusiais metais tai sudarė per 537 tūkst. Lt.

Įrengus vaizdo kameras, atsirastų galimybė įdarbinti ir 4 - 5 žmones su negalia. Bendruomenės taryba nusprendė, jog vaizdo kameros tikrai reikalingos.

Miestas turės naują sporto salę

Pasak vicemero Juozo Mažeikos, Kretingoje yra 6 sporto salės, tačiau tik dvi – Jurgio Pabrėžos gimnazijos ir KTV mokyklos - atitinka išmatavimus, kad būtų galima rengti didesnes negu rajoninio masto varžybas.

Meras Valerijonas Kubilius pastebėjo, jog sporto ir sveikatingumo kompleksas turi būti skirtas ne tik sportininkams. Jis turi būti prieinamas ir visiems gyventojams.

Sveikatingumo kompleksą planuojama statyti netoli stadiono, šalia “Sodros” pastato. Jis bus statomas Savivaldybės ir verslininkų lėšomis. Tikimasi panaudoti ir projektines lėšas.

Sveikatingumo komplekso statybai pritarė Kretingos bendruomenės tarybos nariai.

Posėdyje dalyvavęs Raimundas Puškorius pasiūlė idėją pastatyti ir ledo areną. Esama ir verslininko, kuris tai sutiktų padaryti. Pastačius ledo areną, idėjos autorius mano, ja naudotųsi ir aplinkinių rajonų gyventojai. Buvo pritarta, jog R.Puškoriaus pati idėja – gera, tačiau negreit įgyvendinama.

Muziejaus direktorė Vida Kanapkienė priminė, jog jau nuo 2004 metų kalbama apie vyr. dailininką, tačiau iki šiolei miestas jo neturi.

Meras V. Kubilius pritarė, jog vyr. dailininkas tikrai reikalingas, ir prireikus, jo paslaugomis galėtų naudotis visas rajonas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas