Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Planas bus svarstomas pakartotinai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2007-01-19

“Mes netrukdome jums, jūs netrukdykite mums gyventi ir melstis“, - sakė evangelikų liuteronų bažnyčios ir gyventojų atstovai, pareiškę pretenzijas vienam iš buvusiojo telekomo pastato bendrasavininkių Evaldui Petrauskui.

Vakar buvo svarstomas detalusis planas, kuriuo E.Petrauskas norėjo pakeisti sklypo, esančio prie minėto pastato, paskirtį: iš transporto, ryšių ir kitoms komunikacijoms statyti ir eksploatuoti - į komercinės paskirties objektų teritoriją, prekybos, paslaugų ir pramogų objektų statybos. Viešojo svarstymo metu paaiškėjo, kad E.Petrauskas jau prieš metus sudarė sutartį su prekybos tinklu „Iki“, kuris iki šiol bendrasavininkiams mokėjo nuomą, ketino mokėti ir bendrovei, parengusiai detalųjį planą. Tokia išankstinė sutartis papiktino evangelikų liuteronų bažnyčios atstovus ir Kęstučio gatvės 5-ojo namo, kurio kaimynystėje ketina įsikurti „Iki“, gyventojus.

Bažnyčios atstovai priminė, kad pagal LR įstatymus prie maldos namų draudžiama prekyba alkoholiu, o rajono Taryba, suderinusi su bendruomene, turi nustatyti privalomą atstumą, kurio būtina laikytis tiems, kurie prekiauja svaigiaisiais gėrimais. Tokio atstumo Kretingos rajono Taryba nėra nustačiusi.

Pusės, prieštaraujančios sklypo paskirties keitimui, nerimauja, kad kaimynystėje gali įsikurti pramogų objektas, kaip tai nurodyta detaliajame plane. E.Petrauskas teigė negalįs tiksliai pasakyti, kas dar įsikurs jam ir bendrasavininkiams priklausančiose patalpose. Gyventojai ir bažnyčios atstovai pareikalavo, kad jis tiksliai nurodytų, kokia veikla bus vykdoma patalpose.

Jeigu minėtose patalpose įsikurtų „Iki“, gyventojai baiminasi, kad dėl transporto, kondicionierių keliamo triukšmo, dėl ūkinio kiemo, kurio vaizdas atsiveria tiesiai prieš gyventojų langus, pablogės jų gyvenimo kokybė, o nekilnojamojo turto, kuris centre yra brangus, vertė nukris. Gyventojai baiminasi ir dėl vaikų saugumo, nes prekes vežios sunkiasvoris transportas.

„Iki“ prekybos tinklo atstovas tikino, kad jie pasirengę apsaugoti gyventojus nuo triukšmo, kitų nepatogumų, bet jeigu gyventojų ir bažnyčios atstovų pretenzijoms patenkinti reikėtų išleisti daugiau pinigų, negu jie yra pasirengę, iš šios vietos pasitrauktų. Ir minėtas atstovas, ir E.Petrauskas susirinkusiuosius gąsdino, kad šie galį „nuo vilko užpulti ant meškos“.

Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis atvėsino gąsdintojus teigdamas, kad „Iki“ pasitraukus iš telekomo pastato kretingiškiai nieko neprarastų. Administracijos direktorius E.Petrauskui priminė, kad gyventojai seniai reiškė pretenzijas, tačiau šis nesiklausė. V.Černeckį nustebino ir „Iki“ atstovo teigimas, kad Rotušės aikštėje jiems būsiančios skirtos vietos parduotuvės klientų automobiliams. Pasak administracijos vadovo, Savivaldybė tokio klausimo nesvarstė.

Po viešojo svarstymo E.Petrauskas pažadėjo raštu atsakyti į visas pretenzijas ir skelbti pakartotinį viešąjį svarstymą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas