Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

“Aš suprantu lietuviškai”, - prieš padėkodamas mūsų rajono merui Valerijonui Kubiliui už galimybę apsilankyti Kretingoje lietuvių kalba pasakė Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasadorius Colin Roberts. Lietuvių kalbos – suprasti ir kalbėti – ambasadorius išmoko dirbdamas Lietuvoje.

Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasadorius Colin Roberts (kairėje) – pirmasis šios šalies ambasadorius, apsilankęs Kretingoje. Kartu buvo atvykęs garbės konsulas Mark Uribe, kuris rūpinasi verslo plėtra Vakarų Lietuvos regione.Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasadorius Colin Roberts (kairėje) – pirmasis šios šalies ambasadorius, apsilankęs Kretingoje. Kartu buvo atvykęs garbės konsulas Mark Uribe, kuris rūpinasi verslo plėtra Vakarų Lietuvos regione.

C.Roberts – pirmasis Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje, lankęsis Kretingoje. Vizito tikslas – sužinoti ir pamatyti, kaip Kretingoje – esančioje geroje geografinėje padėtyje, netoli Palangos ir Klaipėdos – vystosi verslas, ar nejaučiamas darbo jėgos trūkumas, kuria kryptimi vystomas rajone žemės ūkis, kaip dirba ir ką mąsto mūsų rajono ūkininkai, o kadangi Europos Sąjungoje jau svarstoma finansinė 2007-2013 metų perspektyva, svečiui buvo įdomu sužinoti, kaip Kretingos rajonas pasirengęs įsisavinti ES lėšas per vykdomus projektus. Taip pat C.Roberts teiravosi, ar rajono savivaldybę tenkina centralizuotas gaunamų Europos Sąjungos lėšų administravimas, ar sukels problemų emigravusiųjų noras turėti dvigubą pilietybę ir t.t.

Vienas iš Jungtinės Karalystės ambasadoriaus C.Roberts tikslų buvo apsilankyti “Nortway” medicinos centre, kuriam įrengti buvo pritraukta investicijų iš Didžiosios Britanijos.

Į ambasadorių dominančius klausimus atsakė rajono meras Valerijonas Kubilius, kuris mūsų rajoną apibūdino kaip daugiašakį, neturintį stambios industrijos, tačiau kuriame vystosi smulkus ir vidutinis verslas, susijęs su medžio apdirbimu, daržovių-vaisių perdirbimu, paslaugų sfera. C.Roberts sudomino tai, kas mūsų rajone investuoja į vėjo jėgainių statybą. V.Kubilius papasakojo, jog rajone įgyvendinama Vyriausybės programa, pagal kurią iki 2012 metų turėtų būti gaminama 12 proc. “žaliosios energijos”. Ši programa įgyvendinama, pasitelkus Vokietijos, iš dalies – Estijos bei Lietuvos kapitalą.

V.Kubilius svečiui taip pat papasakojo apie rajone esančių gamtinių išteklių – naftos gavybą, apie artėjančią žemės konsolidaciją, apie ketinamus rajone įvykdyti projektus, susijusius su kelių, komunikacijų, inžinerinių tinklų renovacija bei statyba.

Lydimas rajono mero Valerijono Kubiliaus ir jo patarėjos Audronės Aužbikevičiūtės (kairėje) Colin Roberts apsilankė pas ūkininką Stasį Pielikį.

“Pajūrio naujienoms” C.Roberts sakė, jog jam įdomu keliauti po Lietuvą ir pamatyti, kaip gyvena žmonės nedideliuose miestuose, rajonų centruose. “Aš suprantu, jog anksčiau būta sunkaus laikotarpio, tačiau žmonės jį išgyveno. Aš matau didelį potencialą ir tai, jog nedideli miestai ar miesteliai gali būti patrauklūs ir gyventi, ir vystyti verslą”, - kalbėjo Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje.

Garbų svečią, lydimą rajono mero, priėmė vienas stambiausių rajono ūkininkų Stasys Pielikis. Žmogus išgyveno, jog likęs be šeimininkės – mat, žmona Nijolė išvykusi studijuoti, - nesugebės deramai priimti aukšto rango svečių. Ūkininkas buvo nutaręs svečiui parodyti ne tik sodybą, bet ir pagal ES standartus įrengtą karvių fermą Ankštakiuose. “Dirbame ir viską investuojame į ūkį. Namas lieka paskutinėje vietoje, - prie arbatos puodelio ambasadoriui pasakojo S.Pielikis. – Turiu svajonę namą įsirengti šiuolaikiškai, ir tai – pačiuose artimiausiuose planuose”.

Pro svečio – C.Roberts - akis nepraslydo S.Pielikio medžioklės trofėjai, ambasadorių domino, iš kokios šeimos ūkininkas yra kilęs.

Susitikimuose su Jungtinės Karalystės ambasadoriumi dalyvavo ir rajono Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas