Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bangos į jūrą išplovė milijoną litų

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2007-01-19
Paplūdimo ruožas nuo tilto iki Birutės kalno nukentėjo labiausiai – vėjo atneštos bangos suformavo skardžius. Nuo didesnio suniokojimo kopas apsaugojo likę pynimai.

Praūžus smarkiems vėjams paaiškėjo, kad ne tik sulaužyta dalis tilto, bet bangos išplovė ir apie 40 tūkst. kubinių metrų smėlio, kuris praėjusių metų gegužę buvo atvežtas į Palangos paplūdimį. Smėlis, papiltas ruože nuo S.Dariaus ir S.Girėno gatvės iki tilto, kainavo apie 1,2 mln. Lt.

„Tačiau šis smėlis apsaugojo kopas, - sakė Palangos miesto Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Vizgirdas. – Bangos atsirito iki pynimų, bet kopagūbrio nenuplovė.“

Smėlio reikėjo ir paplūdimio juostai nuo tilto iki Birutės kalno, tačiau neužteko pinigų. Todėl ką tik prasiautę vėjai stipriai apgadino šioje pusėje esančią kopą.

Smėlio paplūdimiams dairosi jūroje

Pasak V.Vizgirdo, problemos prasidėjo 1995 – 1996 m. iš naujo perstačius jūros tiltą. Vykstant tilto statyboms, centrinėje dalyje buvo ištraukti senieji poliai, akmenys. Dėl prasto techninio sprendimo, kaip tai įvardino specialistas, prasidėjo kopagūbrio erozija. Tik 2002 m. LR Vyriausybė įpareigojo Klaipėdos apskritį spręsti paplūdimio problemas.

2005 - 2006 m. iš ES fondų buvo skirta apie pustrečio milijono litų sutvarkyti pajūriui – sutvirtinti kopagūbrį, sutvarkyti nusileidimo takus. Per milijoną litų skirta smėliui papilti.

Paplūdimį, pasak V.Vizgirdo, reikia nuolat papildyti smėliu. Tokia praktika, jo teigimu, yra daugelyje pasaulio šalių.

„Smėlį reikia imti iš jūros, bet tai yra brangu“, - sakė V.Vizgirdas.

Tačiau palangiškiai tikisi, kad šiems darbams pinigų atsiras jau šiemet, ir rudenį paplūdimys nuo tilto iki Birutės kalno bus papildytas smėliu iš jūros. Kaip dažnai tai teks daryti, priklausys nuo gamtos ir gaunamų lėšų.

Specialistai vis dar nesutaria dėl bunų įrengimo būtinumo. Vieni sako, kad tai sukelia dar daugiau problemų, kiti - jog tai gali išgelbėti paplūdimį.

„Apsaugodamos vieną vietą, bunos gali pridaryti bėdos kitoje“, - sakė V.Vizgirdas.

Vėl nuniokotas tilto galas

Stiprūs vėjai apgadino tilto galą.

Vėjas, pūtęs daugiau negu 30 metrų per sekundę greičiu, kilnote iškilnojo medinę dangą, lyg degtukus sulaužė tilto turėklus.

Ne visos nuolaužos, suverstos krūvon, liko ant tilto. Dalį dangos ir turėklų bangos nuplovė į jūrą.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Ignas Romualdas Večerskis sakė, kad šįkart tiltas nenukentėjo taip stipriai, kaip tai nutiko praūžus uraganui Anatolijus. Tuomet taip pat nukentėjo tilto galas, prie kurio uraganas atbloškė laivą.

Tiltui atstatyti palangiškiai tikisi gauti apie 30 tūkst. Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas