Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vieni vartė paminklus, kiti minėjo žuvusiuosius

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2007-01-16
Sausio 13-osios dienos rytą karteniškiai miestelio kapinėse rado 17 išvartytų paminklų.

Lietuvos laisvės gynėjų dienos rytą karteniškiai rado nusiaubtas miestelio kapines. Vandalai išvartė 17 paminklų.

Žinia apie išniekintus kapus karteniškius pasiekė jiems renkantis į šventas Mišias ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę paminėjimo popietę.

Vandalai nuniokojo senąją Kartenos kapinių dalį. Vienoj eilėj nuversta dešimt paminklų, nuo jų atskilo lentelės, kryžiai. Jie versti iš eilės, išskyrus tris, kurie, nors ir ne patys tvirčiausi, palikti stovėti. Visi paminklai buvo suversti ant antkapių. Tik vienas išverstas ant tako.

Dauguma paminklų nuversti neišjudinus jų pamatų. Tačiau keletas jų ant kapaviečių išversti su visais pamatais, kurie į žemę buvo įmūryti apie 30 cm. Kapinių sargė Stefanija Kupšienė sakė, kad senųjų paminklų pamatai labai gerai įtvirtinti į žemę. Žmonės, norėdami paminklus keisti naujais, turi nemažai vargo juos iškelti.

Pirmoji nuniokotas kapines šeštadienio rytą pastebėjo kapinių sargė S.Kupšienė. Pasak moters, per 15 darbo metų ji nieko panašaus nebuvo mačiusi. Sargė mano, kad vandalai kapinėse galėjo siautėti apie vidurnaktį.

Moteris su šeima gyvena netoli kapinių. Naktį sargės sūnus išgirdo triukšmą, sklindantį nuo kapinių pusės. Tačiau nė vienas šeimos narių nesiryžo naktį eiti į kapines. Moters žodžiais, kad ir koks triukšmas bebūtų sklidęs nuo kapinių, jai nė į galvą negalėjo ateiti mintis, kad kas nors drįstų vartyti paminklus, drumsti mirusiųjų ramybę.

Miestelio gyventojai pasakojo, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį po Karteną važinėjosi triukšmą keldami automobiliai.

Kartenos seniūnės Zitos Rapalienės nuomone, kapinių išniekinimas yra nebaudžiamumo pasekmė. Vasarą buvo išniekintas Abakų lurdas – policija kaltų nerado. Sudaužyta skelbimų lenta, miestelio gyventojams byra langų stiklai – nuostoliai neatlyginti, nors kaltininkai, seniūnės žodžiais, žinomi.

Šeštadienio rytą karteniškiai meldėsi šventose Mišiose, po kurių paminėjo Lietuvos laisvės gynėjų dieną. Garbaus amžiaus karteniškiai vedė skaudžią paralelę. Pokario metais jie matė artimųjų ir pažįstamų laisvės gynėjų kūnus, numestus Kartenos aikštėje. Minėdami 16-ąsias Lietuvos laisvės gynėjų dienos metines, jie tyliai pripažino, kad kapines tikriausiai išniekino ne iš svetur atvykę niekdariai, o pačių karteniškių atžalos.

„Manau, kad kapines nuniokojo žmonės, turintys gilių dvasinių problemų, žmonės, kuriems trūksta dvasios kultūros“, - įsitikinęs kunigas Rolandas Karpavičius.

Kunigo pastebėjimu, žmonės kupini pykčio Dievui, sau, tėvams. Susikaupusį pyktį jie išlieja agresyviais ir vandališkais veiksmais.

Dėl Kartenos kapinių nuniokojimo policija pradėjo tyrimą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas