Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Uždraudus rūkyti kavinėse, jų savininkai „išlošė“ klientų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2007-01-16
Nepasitvirtino kavinių savininkų nuogąstavimai, jog uždraudus rūkyti kavinėse, sumažės klientų. Pasirodo, rūkaliai nesibodi išeiti parūkyti laukan, o į kavines vis daugiau užsuka šeimų su vaikais arba nerūkančio jaunimo.

Jau dvi savaites Europos Sąjungos šalyse, taigi ir Lietuvoje, galioja įstatymas, draudžiantis rūkyti kavinėse, restoranuose ir kitose viešojo maitinimo įmonėse. Kretingos kavinių savininkai teigė nuo pirmos draudimo dienos – sausio 1-osios – nepajutę jokio klientų spaudimo ar jų stygiaus. Atvirkščiai, nerūkoma aplinka į kavines pritraukė dar daugiau lankytojų, ypač šeimų su vaikais.

„Pirmąją metų dieną atėję į kavinę žmonės jau žinojo, kad nebegalima rūkyti, ir jokių nesusipratimų ar incidentų nebuvo, - tikino kavinės „Britanija“ savininkas Benediktas Vibrys. – Aš buvau „už“ tą įstatymą, nors pats esu „užkietėjęs rūkalius“. Visai gerai, kad kavinės sienos neprisigeria dūmų smarvės, o kavinėje praleidę laiką žmonės negrįžta namo pradvisusiais rūbais“.

Klientų, uždraudus rūkyti, anot B.Vibrio, jų kavinėje net padaugėjo: „Anksčiau nemėgstantys prirūkytos aplinkos kretingiškiai pas mus nė neužsukdavo. Jiems būdavo netgi atgrasu, kad prie alaus bokalo sėdinti jauna kompanija visą vakarą peša cigaretę po cigaretės. O mums, verslo žmonėms, iš to nebuvo naudos. Dabar – atvirkščiai: užsuka vis daugiau žmonių papietauti“.

Kavinėje „Nida“ nuo pat pirmos jos atidarymo dienos iškart buvo nuspręsta uždrausti rūkyti patalpose. Kavinės direktorė Laima Viskontienė tvirtino, jog išsyk susibūrė savas kavinę pamėgusių klientų ratas. Tai – daugiausiai moterys su vaikais, nerūkantis jaunimas. „Užsuka ir vyrai. Rūkaliai išeina į kiemą parūkyti. Kad ir kaip keista, daugiausiai pretenzijų dėl to, kad nerūkoma, reikšdavo rūkančios moterys. Neva, joms nepadoru rūkyti lauke“, - pasakojo L.Viskontienė.

„Virkštininkų dvaro“ savininkė Jurgita Šoblinskienė tvirtino, jog jų kavinėje išsyk buvo rasta išeitis: rūkantiems siūloma užeiti į patalpą antrame aukšte, kur įrengta vėdinimo sistema, ant stalų sudėliotos didelės peleninės.

„Naujasis įstatymas nesukėlė jokių nepatogumų. Apie draudimą rūkyti žmonės žinojo nuo pirmos įstatymo įsigaliojimo dienos. Matyt, žiniasklaida tam skyrė daug dėmesio, ir žmonės buvo gerai informuoti iš anksto. Mūsų personalui ligi šiol neiškilo jokių problemų su klientais. Atvirkščiai, padavėjoms nebereikia nuolat bėgioti keičiant prirūkytas pelenines. O ir patalpose nebėra rūkalų kvapo“, - naujove pasidžiaugė J.Šoblinskienė.

Savininkė pajuokavo, jog klientai pastebi, kad susitaupo ir jų cigaretės. Mat, kilnotis nuo stalo į rūkyklą – ne tas pats, kas rūkyti vietoje.

Kavinės „Kryžkelė“ savininkė Lina Indreikienė tikino, jog jau nuo praėjusių metų gegužės jų kavinėje pradėta pratinti klientus prie naujos tvarkos: „Nebeleidome žmonėms rūkyti kavinėje. Rūkymui paskyrėme įstiklintą terasą. Mūsų kavinę labai pamėgo sportininkai, ypač krepšininkai. Klientai priprato prie pokyčių, ir dabar neturime jokių problemų“.

Tačiau L.Indreikienė pageidautų, kad naujasis įstatymas labiau apibrėžtų, kokiose patalpose draudžiama rūkyti. „Jei tikrintojai ateis ir nustatys, kad terasa nėra atskira patalpa, kurioje galima rūkyti, mums pakviptų didelėmis baudomis“, - nuogąstavo L.Indreikienė.

Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Normanto Žeimio žodžiais, Tabako kontrolės įstatymo priežiūrą centralizuotai vykdys Respublikos tabako kontrolės įstatymo priežiūros tarnyba, kuri važinės po šalį ir tikrins pasirinktinai arba gavusi pranešimą apie pažeidimus. Ši tarnyba už įstatymo nepaisymą kavinių savininkams gali skirti baudą nuo 1 tūkst. iki 5 tūkst. Lt. Nepaklusnius klientus turi teisę nubausti policijos pareigūnai. Jiems gresia įspėjimas arba bauda iki 50 Lt.

Rūkaliai gali vienytis į pypkių ar cigarų klubus. Tačiau jų savininkams keliami dideli reikalavimai: atskira patalpa, gera ventiliacija, juose negalima valgyti, o padavėjai apsilankyti tegali retai.

„Jeigu kokia asociacija pareikštų norą įkurti klubą, sąlygos pas mus tam yra“, - apie galimybę įsteigti klubą kalbėjo „Virkštininkų dvaro“ šeimininkė J.Šoblinskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas