Pajūrio naujienos
Help
2021 Gruodis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 0 %
Naktį-14°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar pritariate sostinės iniciatyvai atsisakyti šventinių fejerverkų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2021-ųjų Metų žmogų!

Edgaras ZABORAS
Arimantas MIKALOČIUS
Jūratė MAČERNIENĖ
Dalia ČINKIENĖ
Kazys MAKSVYTIS
Virginijus JAPERTAS
Ingrida TAUJANSKIENĖ
Alma JANKAUSKIENĖ
Nerijus ČAPAS
Ričardas JOVAIŠA
Komentarų topas

Nepasidalija mirusiojo turto

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Juodoji kronika
  • 2006-03-03

Mirus vaiko tėvui moteris susivokė, kad, negavusi vaikui skirto išlaikymo, gali pretenduoti į vaiko tėvo turtą. Tačiau ji pavėlavo. Prieš mirtį turtą vyriškis paliko savo seseriai.

Garbaus amžiaus rajono gyventoja kreipėsi į teismą prašydama, kad būtų panaikintas žemės ir ant jos esančių pastatų areštas. Žemę ir pastatus ji kartu su savo broliais paveldėjo mirus tėvui. Tačiau antstoliams prašant dalis paveldėto turto buvo areštuota, nes paaiškėjo, kad vienas iš moters brolių yra skolingas – jis nemokėjo pinigų savo sūnui išlaikyti. Moteris teismui pateikė dokumentus, pagal kuriuos savo iš tėvo paveldėtą turtą brolis atidavė seseriai – jis atsisakė tėvo palikimo sesers naudai. Tai įvyko likus savaitei iki areštuojant neva skolininkui priklausančią žemę.

Taigi tuo metu, kai žemė, antstoliams prašant, buvo areštuota, ji priklausė nebe skolininkui, o jo seseriai. Moters advokatė teismui aiškino, kad jos ginamoji slaugė brolį, o šiam praėjusių metų vasarą mirus – palaidojo savo lėšomis.

Teisme dalyvavo mirusiojo vyriškio, dėl kurio skolos kilo problemų, sugyventinė. Ji nurodė, kad su juo sugyveno sūnų, tačiau tėvas nedavė pinigų vaikui išlaikyti. Moteris kreipėsi į teisėsaugą, bandydama teisinėmis priemonėmis priversti vyriškį mokėti pinigus vaikui išlaikyti. Nesulaukusi priteisto išlaikymo, moteris kreipėsi į antstolius, kad būtų areštuotas vaiko tėvo turtas, tuo metu - jo tėvo palikimas. Moteris teigė, kad jos vaiko tėvas buvo išgeriantis, todėl mano, kad nuo palikimo jis galėjo atsisakyti nelabai to suvokdamas, t.y. būdamas neblaivus.

Mirusiojo sugyventinė sakė norinti, kad paveldėjusi žemę sugyventinio sesuo su ja atsiskaitytų, t.y. sumokėtų brolio alimentų įsiskolinimą. Mirusiojo seseriai su tuo nesutinkant, sugyventinė žadėjo kreiptis į teismą, kad būtų panaikintas jos sūnaus tėvo atsisakymas nuo palikimo. Teismas suteikė moteriai tokią galimybę. Bylos nagrinėjimas atidėtas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas