Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Neįgalių vaikų gerumo ir spalvų šventė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2010-02-23

Dėl gripo epidemijos nukeltą tradicinę gerumo šventę „Spalvų karalystėje“ Kretingos vaikų ugdymo centro (VUC) bendruomenė surengė jau įpusėjus vasariui. „Tradiciškai neįgaliųjų dieną rengiama šventė būna skirta visai mokyklos bendruomenei: neįgaliems ir sveikiems vaikams, jų tėvams bei darbuotojams, kad visi pamatytume ir išgirstume šalia esantį neįgalų žmogų“, - teigė VUC direktorė Ieva Rukšienė.

Gerumo šventėje „Spalvų karalystėje“ savo gebėjimus, talkinant pedagogėms, parodė 5 neįgaliųjų grupės.

Šventinę programą tądien, talkinant specialiųjų klasių mokytojoms, parengė neįgalūs vaikai. Penkios skirtingomis spalvomis pasipuošusių skirtingo amžiaus vaikų grupės šokiu bei dainomis valandai nuvedė žiūrovus į džiaugsmo karalystę, kur jų negaliai nebeliko vietos. Šventę vedė specialiųjų klasių pedagogės Virgina Gaudutienė ir Dalia Statnickienė.

Šiuo šventiniu prisistatymu vaikai įsijungė ir į kasmetinę „Nomedos“ gerumo akciją, iš kurios tikimasi sulaukti Lietuvos žmonių paramos, kad įsigytų virtuvės įrangos bei baldų.

„Per neįgaliųjų šventę sveikieji vaikai bei darbuotojos stengiasi pradžiuginti likimo nuskriaustuosius mažytėmis dovanėlėmis: knygutėmis, žaislais“, - sakė I.Rukšienė.

Kretingos VUC – viena pirmųjų įstaigų rajone, veikianti nuo 1992 m., kurioje ugdomi specialiųjų poreikių vaikai. Tėvams pageidaujant, vaikas su negale įstaigą gali lankyti iki 21-erių metų.

Neįgalūs vaikai sudaro tik dalį mokinių – 42 vaikai yra labai sunkūs vaikystės invalidai, sergantys Dauno liga, cerebraliniu paralyžiumi. I.Rukšienės teigimu, neįgalių vaikų kasmet daugėja.

„Tie vaikai – labai skirtingi, ir kiekvienam pagal jų gebėjimus yra parengiamos individualios ugdymo programos. Nors dabar populiari neįgaliųjų integracija bendrojo lavinimo mokyklose, tačiau šitie vaikai niekaip nepritaptų tarp sveikųjų, nes dominuoja ryškūs jų intelekto sutrikimai. Čia jie jaučiasi laimingi. Jie pramoksta skaityti, rašyti, mokosi savarankiškų įgūdžių ir susivokti buityje. Dievas vienur nuskriaudžia, bet kitur duoda su kaupu: šie vaikai - labai kruopštūs ir darbštūs. Jie mėgsta gaminti maistą ir vaišinti vieni kitus. Todėl labai norime pagerinti savo virtuvės sąlygas“, - teigė I.Rukšienė.

Kiekvienoje specialiojoje klasėje ugdoma po 6 - 8 neįgalius vaikus. Tokių klasių yra penkios ir viena – ikimokyklinukų grupė. Specialiosiose grupėse dirba po dvi auklėtojas, vieną padėjėją ir specialųjį pedagogą. Vaikai mokosi piešti, dainuoti, šokti, vaidinti, lipdyti iš molio. Centre yra logopedas, judesio korekcijos mokytojas, medikų.

Centre įkurtas bendrabutis: 12 vaikų iš atokesnių rajono vietovių – Įpilties, Darbėnų, Tūbausių - čia gyvena nuolat, namo sugrįždami tik savaitgaliais. Įstaiga turi savo geltonąjį autobusą, kuriuo kasdien atsiveža vaikus iš Vydmantų, Kretingsodžio, Rūdaičių, surenka juos iš miesto pakraščių bei sodininkų bendrijų.

Centro įsikūrimo pradžioje, anot I.Rukšienės, veikė ir baseinas. Tačiau šiuo metu juo naudotis negalima, remontui reikia lėšų.

Šiemet VUC lanko 451 vaikas nuo 6 iki 18 metų.

*Didžiąją lankytojų dalį sudaro ikimokyklinio amžiaus vaikai nuo 3 iki 6 metų – jų yra 145 bei 273 pradinukai. Dauguma – 184 - pradinukų centrą papildė šiais mokslo metais, čia perkėlus Jurgio Pabrėžos gimnazijos pradinio ugdymo klases.

*Sunkių vaikystės invalidų yra 42.

*Įstaigoje dirba 47 mokytojai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas