Pajūrio naujienos
Help
2023 Lapkritis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Verslo informacijos centre

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-05-23
Rajono verslininkus kviečia diskusijai

Kaip informavo Kretingos verslo informacijos centro direktorė Snieguolė Benikienė, mūsų rajono verslininkai bus kviečiami dalyvauti diskusijoje dėl fizinių asmenų veiklos su verslo liudijimais. Verslo visuomenė šią diskusiją pradėjo, suabejojusi tokios veiklos efektyvumu, baiminantis, kad dirbantys su verslo liudijimais asmenys sudaro nesąžiningą konkurenciją įmonėms.

Diskusijos dalyvių anketą parengė Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros agentūra, ir šios anketos per verslo informacijos centrus bus išplatintos visoje Lietuvoje. Anketoje keliami klausimai, ar fiziniai asmenys, dirbantys su verslo liudijimais, pažeidžia konkurencines įmonių veiklos sąlygas, kokia yra asmenų, dirbančių su verslo liudijimais, paslaugų ar pagamintų prekių kokybė, lyginant su analogiškomis įmonių paslaugomis ar prekėmis, ar reikėtų keisti verslo liudijimų išdavimo tvarką, kaip reiktų ją tobulinti ir pan.

“Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros agentūrai prašant, tokias anketas išplatinsime tarp mūsų rajono verslininkų, po to jas susisteminsime ir mūsų rajono verslininkų nuomonę išsakysime agentūrai. Ji, apibendrinusi visos Lietuvos verslininkų nuomones, išvadas pateiks Ūkio ministerijai”, - sakė S.Benikienė, kviesdama rajono verslininkus aktyviai dalyvauti rengiamoje diskusijoje.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, Lietuvoje praėjusiais metais buvo išduota 113 tūkst. 765 verslo liudijimai, kuriuos įsigijo 78 tūkst. 295 asmenys.

Klientų skaičius didėja

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Verslo informacijos centro surengtuose mokymuose dalyvavo 94 verslininkai arba asmenys, ketinantys pradėti verslą. Informacijos ir konsultavimo paslaugomis pasinaudojo 143 klientai. Verslo informacijos centro direktorė S.Benikienė pasidžiaugė, kad centras pritraukia vis daugiau interesantų, kurie labiausiai domisi, kaip pradėti verslą, finansų valdymo ir kontrolės klausimais, informacinėmis technologijomis – informacijos paieška ir galimybėmis, kaip jomis pasinaudoti.

Be viso to, centro darbuotojai konsultuoja darbo santykių, struktūrinių fondų ir finansavimo šaltinių paieškos, šiek tiek - rinkodaros klausimais.

Verslo informacijos centras interesantus konsultuoja nemokamai – kol kas konsultacijas subsidijuoja rajono Savivaldybė ir Ūkio ministerija.

Įsisavina ES paramą

Kretingos verslo informacijos centras, siekdamas įsisavinti ES struktūrinių fondų paramą, pateikė dvi paraiškas pagal priemonę “Verslo aplinkos gerinimas”. Iš viso Lietuvoje Verslo informacijos centrai pagal šią priemonę pateikė 18 paraiškų, pagal kurias prašoma suma sudaro per 10 mln. litų. Paraiškas pateikę ir finansavimą gavę Verslo informacijos centrai galės padidinti savo veiklos bei paslaugų teikimo efektyvumą.

Iki birželio 6 dienos priimamos paraiškos pagal priemonę “Tiesioginė parama verslui”, pagal kurią numatoma skirti iki 37,911 mln. Lt. Išsamesnė informacija teikiama Kretingos verslo informacijos centre.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas