Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kalniškiuose į vakaronę rinkosi trys kartos

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-05-23
Į vakaronę atėjo visa Venckų šeima: (iš kairės) sūnus Karolis, tėvas Vytautas, dukra Ieva, Danguolė Venckuvienė ir jos mama Severina Žilienė su anūke Kristina Liaudinskyte.

Kalniškiuose gyvena apie 190 žmonių. Šiemet Kalniškiuose gimė du vaikai. Naujo žmogaus atėjimu į pasaulį džiaugiasi visas kaimas.

Pasak Kartenos seniūnijos seniūnės Zitos Rapalienės, praėjusiais metais Kalniškiuose ir šalia esančiuose Lubiuose mirė 9 žmonės, gimė 4 vaikai. Šiemet anapilin iškeliavo 5 žmonės. Mažas gimstamumas neramina gyventojus.

- Gali atsitikti taip, kad Kalniškių pagrindinė mokykla taps pradine,- sakė mokyklos direktorė Janina Jonkuvienė, mokykloje dirbanti nuo 1972 m. ir direktoriaujanti jau 25 metus.

Šiuo metu Kalniškių pagrindinėje mokykloje mokosi 38 vaikai, joje dirba dešimt pedagogų.

Anot mokyklos direktorės J.Jonkuvienės, šiandieninis jaunimas nuo ankstesnio niekuo nesiskiria. Jis - smalsus ir skubantis.

Pavasarį mokykloje buvo atidaryta viešojo interneto prieiga. Todėl dabar į mokyklą užsuka ir buvę moksleiviai - dabartiniai gimnazistai. Vakarais prie interneto noriai renkasi suaugusieji.

- Neturime mokykloje salės, todėl dažnai renginius rengiame kartu su Kretingos kultūros centro Kalniškių filialu,- sakė J.Jonkuvienė, su anūke Kornelija atėjusi į vakaronę “Vaikai, tėvai, seneliai”.

Penkiametė Kornelija sakė, jog gera turėti močiutę ir senelį, kurie perka anūkams saldainius.

Šios vakaronės idėjos autorė – mokytoja Audronė Venckauskienė, projekto vadovė –Aušra Gedgaudienė. Trijų kartų vakaronė surengta ne tik norint kartu pabendrauti, bet siekiant ir iš kartos į kartą perduoti tradicijas. Renginyje dalyvavo visi mokyklos moksleiviai.

- Čia mes susirenkame gan dažnai. Paskutinį kartą buvome susirinkę Motinos dienos proga,- sakė į šventę atėjusi Danguolė Venckuvienė su šeima: trečiokais dvynukais Karoliu ir Ieva, vyru Vytautu, mama Severina Žiliene.

Pasak D.Venckuvienės, malonu, kad visos trys kartos susirenka kartu. Tėvai turi galimybę pasižiūrėti, kaip šoka ir dainuoja jų vaikai. Anot jos, suaugę žmonės dažnai nebepastebi to, ką mato vaikai.

D.Venckuvienė prisipažino, nors ji pati jau mama, tačiau mamos dar reikia. Pašnekovė pasidžiaugė, jog jos vaikai myli savo močiutę ir visada randa bendrą kalbą.

D.ir V. Venckai ūkininkauja – augina galvijus. Pasak pašnekovės, Kalniškių gyventojai neskuba išvykti dirbti į svečias šalis. Jie mieliau renkasi darbą gretimuose rajonuose.

Pasižiūrėti anūkėlių – trečioko Mariaus ir septintoko Tomo - atėjo ir senelis Antanas Šlyžius. Jis apgailestavo, kad į vakaronę atėjo vienas – žmona jau mirusi. Tačiau mirus žmonai, jis neliko vienišas – gyvena su sūnumi. Tai, kad šis renginys jam labai svarbus, išdavė jo apranga.

Pasak Kretingos kultūros centro Kalniškių filialo vedėjos Ritos Viskontienės, turint suremontuotą šiltą salę, žmonės į renginius renkasi noriai. Renginys “Vaikai, tėvai, seneliai” - ne išimtis. Tokie renginiai padeda ne tik tęsti tradicijas, bet ir suartina šeimos narius.

Vakaronėje susirinkusius linksmino ir folkloro ansamblis “Gervelė”.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas