Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šokių fiesta išsklaidė bet kokias abejones

  • Audra VENCKUVIENĖ
  • Švietimas
  • 2009-01-13

Penktadienį Kartenos vidurinė mokykla lūžo nuo ovacijų: čia įvykusioje šokių fiestoje publika savo išrinktuosius palaikė plakatais, šypsenomis ir susižavėjimo šūksniais, o šokėjai ir jų tėvai dėkojo šokių mokytojai Janinai Vaičekauskienei.

Choreografė Janina Vaičekauskienė renginio metu intensyviai dirbo: derino užkulisinius veiksmus, stebėjo savo mokinius, agitavo publiką, kad ji palaikytų šokėjus.

Šokių fiesta vyko sausakimšoje salėje. Publika – mokytojai, šokėjų tėvai, kiti artimieji bei svečiai - plojimų negailėjo niekam. Juos energingai kurstė ir fiestos vedėjai dvyliktokai Lina Gliožerytė ir Jovydas Kniuipys.

Renginį šokiu pradėjo „Ritmo“ pora: fiestos dalyvių bendramokslė Agnė Igarytė ir Gražvydas Eglinas iš Darbėnų vidurinės mokyklos.

Fiestai buvo atrinkta 20 porų.

Programoje pristatyti pramoginiai ir linijiniai šokiai. Buvo vertinama apranga, laikysena, atlikimo technika, ritmika.

Vienos valsas, polka, kiti šokiai buvo pristatomi ne tik juos šokant. Kvapą užgniaužę žiūrovai klausėsi lyrinių tekstų apie jų atsiradimą. Išgirsta įvairių istorijų, sužinota, kur pamatytieji šokiai gimė.

Antroje fiestos dalyje audringų aplodismentų sulaukė pačios J.Vaičekauskienės sukurti šokiai bei estradinį ansamblį sukūrusių vienuoliktokų Tomo Narkaus, Simo Narkaus, dvyliktoko Donato Dauginčio ir buvusio šios mokyklos mokinio Gintaro Mačernio muzikiniai intarpai.

Kartenos vidurinė – vienintelė rajone, kur šokio pamoka yra visų klasių mokymo programoje.

“Iš pradžių susidūrėme su prieštaravimais. Ir iš mokinių, ir iš mokytojų pusės. Tačiau idėją palaikė mokyklos taryba, kuri ir priėmė nutarimą, kad mokiniams šokio reikia, - pasakojo direktorė Jūratė Račkauskaitė, prisiminusi prieš 5 metus vykusias diskusijas. – Šiandien matome, kad sprendimas pasiteisino, nes šokis, judesys žmogų išlaisvina, padeda mąstyti. Mokiniai iš mokyklos išeina kitokie: grakštesni, jų stuburai – tiesūs“.

Mokyklos vadovei ypač smagu būna žiūrėti, kai dvyliktokai šoka su savo tėvais paskutinį mokyklinį valsą.

J.Vaičekauskienė po šokio meno pasaulį Kartenos mokinius veda 19-tus metus.

Vaikystės aplinkoje nešoko niekas, tačiau tėvai buvo muzikalūs, dainavo. O štai Janina dar mokykloje, beje, toje pačioje, kur ir dirba, pati kurdavo šokius karnavalams, kitiems renginiams.

„Kad būsiu šokių mokytoja, tikrai negalvojau. Svajojau tapti dainininke“, - kalbėjo choreografė. Karteniškė šokio meno mokėsi Telšių kultūros mokykloje , po to – kolegijoje. Dalyvavo šokio seminaruose, sėmėsi patirties iš kolegų. Šiandien ji sako: „Šokis man – viskas. Per šokį žvelgiu į gamtą. Kai rudenį į mano kiemą krenta lapai – jie šoka. Šokio ritmu iš dangaus leidžiasi snaigės“.

Kurdama šokius, motyvų ji ieško gamtoje, kompozicijoms pasitelkiami ir lietuvių sceninių šokių žingsniai. Mokytoja sakė, jog kai kada būsimo šokio užuomazgą ji pamato sapne.

Buvo surengusi autorinį vakarą, kurio metu buvo atliekami vien jos sukurti šokiai.

Pirmasis didelis jos darbo įvertinimas buvo Pasaulio lietuvių dainų šventė Vilniuje 2003 metais. Dabar intensyviai ruošiasi Tūkstantmečio dainų šventei.

Fiestos kulminacija tapo akimirka, kai komisija vieningai nutarė neišskirti nė vienos poros. Pastebėti buvo visi: šokėjai apdovanoti padėkos raštais, saldžiais prizais, po nedidelę dovaną savo auklėtiniams įteikė klasių vadovai.

„Norėjosi parodyti, ką per pusmetį išmokome“, - sakė choreografė J.Vaičekauskienė, paklausta apie fiestos idėją. Po renginio sakė esanti labai patenkinta šokėjų pasirodymu ir neslėpė sulaukusi daugybės padėkos žodžių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas