Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Veterinarijos specialistai baus gyvūnų savininkus

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2006-05-19

Veterinarijos specialistai sako, kad įspėjimų limitas pasibaigė. Asmenys, savo naminių gyvūnų nepaskiepiję nuo pasiutligės, bus baudžiami 20 – 100 Lt baudomis. Tokių priemonių imamasi dėl to, kad pasiutligė, kurios atvejų rajone nustatoma kiekvieną mėnesį, yra mirtina liga – ir gyvūnams, ir žmonėms.

Šuo apkandžiojo šeimininką

Jono Basanavičiaus gatvės gyventoją apkandžiojo jo paties šuo. Kai neblaivus šeimininkas bandė sutramdyti nepaklusnų savo augintinį, šis apkandžiojo vyriškio ranką. Žmogui prisireikė medikų pagalbos. Apie įvykį buvo informuota rajono Maisto ir veterinarijos tarnyba, Visuomenės sveikatos centro (VSC) Kretingos filialas.

Kretingiškio šuo nebuvo paskiepytas nuo pasiutligės, todėl vyriškį teko vakcinuoti nuo šios ligos. Veterinarijos specialistai 10 parų stebėjo šunį, kuris buvo izoliuotas nuo kontakto su žmonėmis bei gyvūnais. Pasiutligės požymių nepastebėta. Pilietis buvo įspėtas, o jo šuo paskiepytas.

Rajono Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Normantas Žeimys sako, kad toks specialistų geranoriškumas, kurį gyventojai ima suvokti kaip nuolaidžiavimą, kai apsiribojama įspėjimais, o ne baudomis, atsisuka ir prieš pačius gyvūnų šeimininkus, ir prieš aplinkinius, ir prieš veterinarijos gydytojus. Pasak N.Žeimio, pastaruoju metu atrodo, kad vakcinuoti gyvūnus svarbu ne pačiam šeimininkui, o veterinarui.

Gyvūnus būtina skiepyti kasmet

LR gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas nurodo, kad visi šunys bei kiti gyvūnai - potencialūs pasiutligės platintojai - kasmet turi būti skiepijami. Jei šuo, katė ar kitas gyvūnas apkandžiojo, apdraskė ar kitaip sužeidė žmones, gyvūnus, apie tai savininkas nedelsdamas turi pranešti sveikatos apsaugos ir veterinarijos tarnyboms. Gyvūnų savininkai atlygina visas išlaidas, susijusias su jiems priklausančių gyvūnų padaryta žala žmonių sveikatai ir turtui.

Šie reikalavimai sukonkretinti Gyvūnų laikymo Kretingos rajono gyvenamosiose vietovėse taisyklėse. Gyvūnų šeimininkai privalo registruoti šunis, kates, naminius, pavojingus bei ūkinės paskirties gyvūnus. Dėl gyvūnų registravimo reikia kreiptis į seniūnijų darbuotojus.

Taigi naminiai gyvūnai turi būti registruoti ir vakcinuoti nuo pasiutligės. Gyvūno savininkas turi pateikti dokumentus, kurie įrodo, kad gyvūnas paskiepytas ir registruotas.

Vyriausiojo veterinarijos gydytojo Kazio Vasiliausko duomenimis, 2003 m. rajone šunys apkandžiojo 94 žmones, 2004 m. – 95, 2005 m. - 86. Šiemet jau apkandžiota 18 žmonių. Vidutiniškai tik apie 20 proc. šių šunų buvo vakcinuoti nuo pasiutligės.

Pasiutligė ateina ir į miestą, ir į kaimą

„Veterinarijos gydytojai eina pas gyventojus kaip prašydami išmaldos, kad šie paskiepytų savo augintinius, - pastebi tarnybos viršininkas N.Žeimys. – Gydytojas tik parduoda savo paslaugą, o jo ieškoti turi pats gyvūno savininkas, bet ne atvirkščiai. Niekas neapdraustas nuo to, kad į kiemą gali užeiti svetimas žmogus, kuriam įkąs šuo. Bet šuns šeimininkas turi padaryti tai, kas nuo jo priklauso – paskiepyti savo augintinį, kad jis nesusirgtų pasiutlige ir šia mirtina liga neužkrėstų žmogaus“.

Šiltuoju metų laiku tai dar aktualiau, nes žmonės ploniau rengiasi. Tad pavojingas žmogui gali būti ir menkiausias gyvūno įbrėžimas.

„Pasiutligė ateina ir į miestą, ir į kaimą“, - sakė N.Žeimys.

Kaime žmonių yra mažiau, todėl didesnis pasiutligės pavojus kyla gyvūnams, o mieste žmonės gyvena tankiau, todėl pasiutligė gresia žmonėms. Veterinarijos specialistai įspėja neliesti ir neglostyti pasiklydusių gyvūnų. Pasiutlige užsikrėtęs gyvūnas nebūtinai turi būti agresyvus, jis gali tapti ramiu ir apatišku, drimbančiomis seilėmis.

Pernai rajone buvo nustatytas 31 pasiutligės atvejis. Iš jų septyni buvo naminiams gyvūnams. Todėl specialistai rekomenduoja skiepyti ir ūkio gyvulius, ypač ganomus pamiškėse.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas