Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prasidėjus krizei, gali padaugėti gaisrų

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Aktualijos
  • 2009-01-06

Per 2008 metus mūsų rajone gaisrų būta mažiau negu užpernai. Pasak Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Gintaro Bruzdeilino, gaisringumui didžiausią įtaką daro orai bei ekonominė šalies situacija. Todėl prognozuojama, kad atėjus ekonominei krizei, gaisrų skaičius gali išaugti.

„Pastebima, kad prastėjant ekonominei situacijai, daugėja gaisrų. Žmonės, turėdami daugiau pinigų, remontuoja namus, o tuo pačiu ir pakeičia dūmtraukius, elektros instaliaciją, naudoja šiuolaikines technologijas, įdiegia dūmų detektorius, priešgaisrinę signalizaciją. Visgi linkiu gyventojams, kad pinigų netaupytų savo ir artimųjų saugumo sąskaita“, - kalbėjo G.Bruzdeilinas.

Buvus geresnei ekonominei situacijai, mūsų rajone sumažėjo ir apleistų pastatų, kuriuos savininkai remontuoja ar parduoda naujiems savininkams. Apleisti pastatai neretai tampa benamių prieglobsčiu, kurie neatsargiai elgdamiesi sukelia gaisrą.

Per 2008 metus mūsų rajone kilo 148 gaisrai. Pernai jų būta daugiau – 155. Pernai gaisrai gyvenamuosiuose namuose kilo 28, pagalbiniuose ir ūkiniuose pastatuose – 19, gamybinės paskirties pastatuose – 3 kartus.

Labiausiai – keturiskart, palyginus su 2007 metais – išaugo gaisrų skaičius pievose – jas gesinti teko 20 kartų.

Daugiausia – 86 – gaisrų kilo dėl neatsargaus žmonių elgesio su ugnimi. Rūkaliai sukėlė 6 gaisrus, išdykaujantys vaikai – 2.

Nustatyta 12 tyčinio padegimo atvejų. Didžiausią atgarsį visuomenėje sukėlė rugpjūtį per Darbėnus nuvilnijusi gaisrų banga, kai per vieną naktį buvo padegti šeši negyvenami pastatai.

„Kažkam tai buvo vienos nakties nuotykis, o gyventojams – išgąstis, ugniagesiams – įtemptas darbas. Dėl šio įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas. Panašus atvejis buvo prieš 7-10 metų Kūlupėnuose, kai vis būdavo padegamas gyvenamasis ar ūkinis pastatas“, - prisiminė G.Bruzdeilinas.

Už tyčinį padegimą gresia baudžiamoji atsakomybė. Maksimali bausmė – laisvės atėmimas 5 metams.

Pernai per gaisrus 4 žmonės patyrė traumas, o 3 žuvo. Dviejų iš jų gyvybes nusinešė gaisrai, kuriuos sukėlė neatsargus rūkymas. Užpernai aukų būta daugiau – 8 asmenys žuvo, 2 – sužeisti.

Pernai 2 žmonių gyvybes ugniagesiams pavyko išgelbėti.

Ugniagesiams 13 kartų teko gesinti transporto priemones, jie atliko 63 gelbėjimo darbus, 27 kartus pagelbėjo specialiosioms tarnyboms.

Ugniagesiams gana dažnai teko gesinti uždegtus šiukšlių konteinerius. Buvo nustatytas atvejis, kai konteinerį tyčia padegė paauglys, tačiau dažniausiai tokie gaisrai kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio: neužgesintos nuorūkos, iškratytų smilkstančių pelenų.

Ugniagesiai pastebi, kad nelaimių skaičius išauga per šventes: žmonės mažiau atsargūs, budrumą praranda ir dėl alkoholio.

„Skaudi nelaimė šįmet atsitiko Salantuose. Dėl techninių priežasčių per šventes kilęs gaisras be stogo paliko visą šeimą“, - sakė G.Bruzdeilinas.

G.Bruzdeilino manymu, vaikai vis daugiau sužino apie saugų elgesį – šia tema kalbama mokykloje, populiarios kasmetinės ekskursijos į gaisrinę.

„Retai betenka išgirsti, kad kilus gaisrui žmogus nežinojo, kokiu telefono numeriu skambinti, arba jį supainioja. Seniau tokių atvejų būdavo daugiau. Dar patogiau bus, kai ir mūsų rajone veiks bendrasis pagalbos numeris 112, kuriuo skambinant kol kas atsiliepia policija“, - sakė G.Bruzdeilinas.

Pasak G.Bruzdeilino, mūsų rajonas gaisringumu neišsiskiria – panaši statistika visoje šalyje.

„Metai buvo panašūs, kaip ir visada. Pernai tarnyba išgyveno reorganizaciją, nuo spalio tapo pavaldi Klaipėdos apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai. Kol kas sunku vertinti reorganizacijos rezultatus. Pernai buvo didesnė darbuotojų kaita. Šiuo metu laisvos šešios pareigybės: trys žmonės mokosi kursuose ir po 2 mėnesių turėtų pradėti dirbti ugniagesiais. Tačiau kol kas pamainos vado, skyrininko ir ugniagesio pareigybės yra laisvos. Darbą pradės eiti ir naujas viršininko pavaduotojas“, - sakė G.Bruzdeilinas. Keturi ugniagesiai pernai buvo atleisti, paaiškėjus, kad jie darbo metu buvo neblaivūs.

Dėl prasidėjusios krizės taupyti teks ir priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, pavyzdžiui, išvykimai - tik būtiniausiais atvejais, daugiau mokymų ugniagesiams bus organizuojama vietoje. G.Bruzdeilinas užtikrino, kad dėl to žmonių saugumas nenukentės ir į gaisrą atvykę ugniagesiai išlaidų netaupys. Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai pagelbėti kolegoms vyksta ir į kitus rajonus, jei ten kyla dideli gaisrai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas