Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kai bankomatai „nukanda“ pinigus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2008-12-09

Yra žinoma, kad laikyti pinigus kojinėje – nesaugu: jie tampa masalu vagims. Ir į kelionę vežtis didesnę sumą pinigų nėra patogu: pinigus gali pamesti, be to, atsiranda tikimybė, kad piniginę ištrauks. Išeitis – banko kortelė. Bet būna atvejų, kai pinigai saujoj – gerokai patikimiau už pinigus bankomate.

Atliekamas bankomatų inkasavimas

Iš kretingiškių, įvairių bankų klientų, patirties žinomi atvejai, kai žmogus patiria stresą, jei bankomatas neišduoda jų užprogramuotos sumos.

„SEB banko bankomate prie „Maksimos“ įvedžiau vienokią sumą, o bankomatas pinigų teišdavė triskart mažiau. Staiga ekrane užsidegė užrašas „Atsiprašome, bankomatas laikinai nedirba“, - pasakojo skaitytoja.

Moteris sakė nė nežinojusi, kaip teisingiau pasielgti: ji girdėjusi, jog būtina išimtus pinigus parodyti prieš kamerą, įrengtą prie bankomato. „Ar protingiau išsyk kreiptis į artimiausią banko skyrių ir pranešti apie įvykį?“ - svarstė skaitytoja, ką ji pirmiausia ir padariusi.

SEB banko ryšių su žiniasklaida vadovas Arvydas Žilinskas sakė, jog banko klientai neturėtų išsigąsti ir sklaidytis prie bankomato pinigais. Žmogus privalo parašyti bankui prašymą, papasakoti situaciją, nurodyti, kokiame bankomate įvyko incidentas. Pinigai jam bus kompensuoti, kai bus sutikrintos bankomato operacijos. Tai užtrunka 3-5 dienas.

„Kiekvienas bankomatas turi programinę įrangą, ir duomenys apie išduotus bei neišduotus pinigus išlieka. Bankas atlieka kiekvieno bankomato inkasavimą: sutikrinama, kiek atlikta operacijų, kiek pinigų išduota ir koks jų likutis. Ir jeigu paaiškėja, kad klientas bandė išsiimti pinigus, bet operacija nebuvo atlikta ligi galo, pinigai yra grąžinami į kliento sąskaitą“, - teigė A.Žilinskas.

Vadovas patikino, jog po tokio įvykio klientas ir toliau gali naudotis savo kortele: įrašai apie „nukąstus“ pinigus išlieka duomenų bazėje.

Neužtikrino, kad žalą atlygina

Pasitaiko atvejų, kai bankomatai suklaidina žmones, fiksuodami ir galiojančios kortelės sutrikimus.

Vieną sekmadienį kretingiškė, nuvykusi į „Akropolio“ prekybos centrą Klaipėdoje, norėjo iš ten esančio SEB bankomato išsiimti nemažą sumą pinigų. Tačiau bankomatas rodė, kad jos „Visa Elektron“ atsiskaitymo kortelė neveikia. Nors kortelėje įrašyta, jog ji galioja iki 2010 metų liepos mėnesio.

„Specialiai pasirinkau savaitgalį, kad apipirkčiau visą šeimą. Savaitgalis buvo sugadintas, nes negalėjau pasiimti pinigų: keturis kartus bandžiau, bet bankomatas tądien vis rodė, kad mano kortelė negalioja, - pasakojo skaitytoja. – Po dviejų dienų iš kito bankomato su ta pačia kortele jau galėjau pasiimti pinigų“.

Moteris sako patyrusi nuostolių, tačiau nemananti, kad bankas jai kompensuos už sugaištą laiką.

„Bankomatas labai palengvina žmonių buitį, tačiau visgi tai – ne žmogus, o techninis įrenginys. Ir bankomatai genda. Užrašas, kad kortelė negalioja, galėjo atsirasti dėl laikino ryšio sutrikimo. Klientas, patyręs nuostolių dėl bankomato gedimų, turėtų pateikti prašymą banko pretenzijų grupei, kuri išnagrinėja kiekvieną atvejį atskirai“, - A.Žilinskas neužtikrino, jog patirtą panašaus pobūdžio žalą bankas klientui kompensuos.

Kol pinigai iš bankomato pasiekia žmogų, į vieną grandinę sujungta keletas grandžių: bankas – kortelė – bankomatas – klientas. Anot A.Žilinsko, sudėtinga išsyk pasakyti, kurioje grandyje įvyko nesklandumai. „Juk ir pačiam žmogui, turinčiam grynųjų pinigų, pasitaiko nesėkmių - ir piniginę pamiršti, ir pinigus pamesti“, - mano vadovas.

Tačiau, anot jo, kiekvienas bankas konkurencijos sąlygomis siekia išlaikyti savo klientą ir stengiasi, kad jis patirtų kuo mažiau nuostolių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas