Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Apžvelgė Palangos krašto tradicijas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2008-12-02

Praėjusį savaitgalį Palangos viešbučio „Žydroji liepsnelė“ konferencijų salėje visuomenei buvo surengta mokslinė konferencija–seminaras „Palangos krašto tradicijos vakar ir šiandien“.

Viena iš konferencijos apie Palangos karšto tradicijas organizatorių – Palangos krašto etnoklubo „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė.

Pranešimus skaitė žinomi visuomenės veikėjai, kraštotyros specialistai. Buvo pristatyti ir Palangos istoriją bei paveldą tyrinėjančių mokinių darbai bei medžiaga apie garsios palangiškės pedagogės Emilijos Adiklienės kraštotyrinį darbą, kuriam ji pašventė savo gyvenimą.

Pranešime „Kaip Šventosios vaikai varsto babų skrynias“ Šventosios pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų mokytoja Audronė Bukauskienė pateikė pavyzdžių, kaip vaikai skatinami saugoti savo šeimos kūrybinį palikimą, o tuo pačiu – ir visos tautos paveldą.

Senosios gimnazijos abiturientės Eglė Stankutė ir Gintarė Stonkutė penkerius metus rinko medžiagą apie Palangos žydus bei jų verslą prieškariu. Savo darbą moksleivės pristatė per konferenciją.

Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejaus direktorius Tauras Mekas papasakojo garsiosios Palangos vaistinės trauktinės „Trejos devynerios“ atsiradimo istoriją. Šventosios legenda vadinamas istorikas Mikelis Balčius pristatė savo surinktą kraštotyrinę medžiagą apie žvejų paprotį – prieš išplaukiant į jūrą geriamas „magaryčias“.

Konferencija buvo užbaigta praktiniu užsiėmimu: palangiškės šeimininkės mokė, kaip pasigaminti senovinį žemaičių patiekalą – kastinį.

Renginį–konferenciją organizavo Palangos kultūros centras, Palangos pagalbos mokyklai ir mokiniui centras bei Palangos krašto etnoklubas „Mėguva“. Viena iš organizatorių etnografė Zita Baniulaitytė teigė, jog panašios konferencijos–seminarai yra tęstiniai, vykstantys kasmet. “Palangoje yra žmonių, kuriems rūpi kultūra, istorija, paveldas. Išeina senieji palangiškiai, o su jais – ir dalis krašto kultūros bei istorijos. Todėl norime pasidalinti tuo palikimu, kuris vertingas mūsų kraštui. Ir tikimės, kad pasėta sėkla sudygs ateities kartose“, - apie panašių renginių būtinybę kalbėjo Z.Baniulaitytė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas