Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Gatve paskui briką, skanduodami „Daujotas, Daujotas...“ eisena traukė „daujotukai“ abiturientai.

Gegužės 12 dieną paskutinis skambutis nuskambėjo 470 rajono abiturientų. Nuo ankstyvo ryto, garsiniais signalais kretingiškiams pranešdami apie savo šventę, abiturientai, vairuodami tėvų automobilius ir dar neturėdami įgūdžių, šurmuliavo miesto gatvėse. Skirtingų mokyklų abiturientai tarpusavyje lenktyniavo išmoningumu ir „tėvų piniginėmis“: vieni vežė auklėtojus brikomis, kiti – limuzinais, treti – karine mašina. Vydmantų moksleiviai gi savo auklėtojus atvežė traktoriumi.

Tuo pat metu darželyje – mokykloje „Žilvitis“ pradinukai buvo mokomi, kaip saugiai elgtis gatvėje.

Kitąmet samdys malūnsparnius ir skraidykles

Penktadienio rytą Marijono Daujoto vidurinės mokyklos abiturientai eisenoje, skanduodami „Daujotas, Daujotas...“ su balionais rankose, lydimi pačių abiturientų vairuojamų mašinų kortežo, traukė paskui išpuoštą briką. Joje lyg praėjusio šimtmečio ponai ir ponios sėdėjo jų auklėtojai.

Limuzinu atvežta iki Simono Daukanto vidurinės mokyklos, dvyliktokų auklėtoja Regina Norvaišienė džiūgavo pasijutusi lyg tikra „vaikų karalienė“.

Apsukę ratą ligi muziejaus stovėjimo aikštelės jie atgal grįžo į mokyklą. Paskui eiseną sulėtinę greitį vairuotojai ir keiksnojo, ir šypsenomis sveikino jaunimą.

Simono Daukanto vidurinės mokyklos 12A klasės abiturientai karieta nuo turgelio atsigabenę savo auklėtoją Gražiną Gegytę, neslėpė, kad tas „malonumas“ jiems kainavęs per 100 Lt. „Iš paskos važiavome keturiomis mašinomis su įjungtais garsiniais signalais. Centre prie kavinės mus sustabdė policijos ekipažas. Pareigūnai patikrino dokumentus ir nepiktai perspėjo, kad nepypintume, nes trikdome viešąją tvarką. O praeiviai mums šypsojosi ir mojavo“, - apie įsimintiną jų gyvenime įvykį pasakojo abiturientai.

12B klasės moksleiviai samdė limuziną ir auklėtoją Reginą Norvaišienę atsivežė nuo „Tuopos“ mikrorajono iki mokyklos. Kortežą iš paskos palydėjo policijos ekipažas. „Pasijutau kaip tikra vaikų karalienė. Limuzinu važiavau pirmąsyk savo gyvenime“, - džiūgavo R.Norvaišienė. Jos auklėtinis Donatas tikino, jog tėvai pritarė šiam sumanymui ir negailėjo pinigų šventei. Limuzino nuoma valandai kainavo 400 Lt. „Juk vienąsyk gyvenime tokia šventė“, - mąstė abiturientai Deividas, Gediminas, Simona.

Mokyklos direktorė Adelė Jonauskienė tikino, jog prieš šventę su abiturientais buvo kalbėta apie saugų važiavimą miesto gatvėmis. „Ligi tol abiturientai auklėtojas atsiveždavo paprastomis mašinomis. Šiemet pirmąkart nusamdė karietą ir limuziną. Kiekviena abiturientų laida sugalvoja kažką naujo. Gyvenimas eina į priekį, džiugu, kad turtėjame. Juk be tėvų sutikimo ir palaikymo moksleiviai limuzinų nebūtų nusamdę“, - įsitikinusi direktorė.

Pranciškonų gimnazijos 4Cg abiturientai, tarp kurių – nemažai jaunųjų šaulių, savo auklėtoją vežėsi iš Klaipėdos karinio dalinio parūpinta karine mašina.

Pasak laikinai Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininko pareigas einančio Lino Derkinčio, šiemet per paskutinį skambutį abiturientų sukeltų eismo įvykių buvo išvengta. Iš ryto patruliavo du policijos ekipažai, vakare – keturi. „Nežinau, iš kur tokia tradicija – vežioti auklėtojus. Tai nėra pažeidimas, tačiau įtampa gatvėse tądien padidėja“, - tvirtino L.Derkintis.

Abiturientų fantazija – išties beribė: iš vienų teko išgirsti, kad jiems nepasisekę paskutiniam skambučiui parūpinti gaisrinę mašiną. O abiturientų paskutiniam skambučiui talkinę šiųmetiniai vienuoliktokai entuziastingai tvirtino kitąmet „perspjausią“ dvyliktokus, išnuomodami malūnsparnį arba skraidyklę.

Pradinukams gerą įspūdį paliko mobilus ir manevringas bendrovės automobilis.
Svečiuose - „Eismo klasė“

„Šįryt pakliuvome į patį abiturientų šurmulį. Mano manymu, toks nesaugus jų važinėjimas gatvėmis nėra gerai. Abiturientai turėtų daryti šventę sau, o ne gadinti nuotaiką kitiems – tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams“, - sakė bendrovės „Hansa lizingas“ projekto „Eismo klasė“ instruktorius Mindaugas Mikailionis.

M.Mikailionis kartu su kolege Ieva Janušauskaite, atvykę iš Vilniaus pagal Respublikoje vykdomo socialinio projekto „Eismo klasė“ antrąjį etapą, pravedė pamoką mokyklos – darželio „Žilvitis“ ketvirtokams. Pamoka vyko tiesiog gatvėje, prie darželio. Instruktoriai inscenizavo eismo įvykius, leido patiems pradinukams modeliuoti situacijas.

Vaikai tarsi „persikūnijo“ į muliažus, o instruktorius M.Mikailionis bendrovės automobiliu demonstravo pavojingas situacijas, tarkim, kiek prieš perėją nuslysta sustodamas automobilis. Ne vienas muliažas buvo nuverstas. Vaikai įsivaizdavo, kad sužalota jų koja ar galva. Įtaigiu stiliumi instruktoriai paaiškino, kad dar niekas neišrado tokios parduotuvės, kur būtų parduodamos kūno dalys.

„Pagal statistiką Lietuvos gatvėse žūsta daug vaikų. Todėl bendrovė „Hanza lizingas“, parduodanti daugiausia automobilių šalyje, lyg prisiimdama dalį atsakomybės, surengė pradinių klasių vaikams mokymus. Saugaus eismo pamokas rengiame visoje Respublikoje“, - tvirtino bendrovės instruktorius. Tradiciniu tampančio saugaus eismo projekto iniciatoriai – automobilių lizingo lyderis „Hanza lizingas“, A.Adamkienės paramos fondas bei Susisiekimo ministerija.

„Labai įdomu – naujas automobilis, geri stabdžiai, bet stabdant toli nuslysta. Mus mokė, ir kaip pereiti gatvę ne perėjoje“, - po pamokos įspūdžiais pasidalijo mokytojos Almos Valantinienės ugdomi ketvirtokai.

Po linksmybių – prie darbų

Rytoj abiturientams jau prasidės brandos egzaminų sesija. Norint gauti brandos atestatą, šiemet, kaip ir ankstesniais metais, reikia išlaikyti 4 vidurinio ugdymo programos dalykų brandos egzaminus: lietuvių (gimtosios ar valstybinės) kalbos ir 3 pasirenkamuosius egzaminus.

Pasak Švietimo skyriaus pavaduotojos Laimutės Dieliautaitės, iš viso brandos egzaminus šiemet laikys 470 devynių mūsų rajono ugdymo įstaigų abiturientų: Jurgio Pabrėžos gimnazijos – 105, Pranciškonų gimnazijos – 70; vidurinių mokyklų: Marijono Daujoto – 74, Simono Daukanto – 47, Salantų – 59, Darbėnų – 23, Kartenos – 17, Vydmantų – 19; Suaugusiųjų mokymo centro – 56.

Respublikoje šiemet vidurinio ugdymo programą baigs per 51 tūkst. dvyliktokų. Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis birželio 18 dieną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas