Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu!“

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-05-12

Prasidėjo tradicinė akcija „Gegužė - mėnuo be smurto prieš vaikus“. Šiemet dėmesys skiriamas vaikų smurto prieš vaikus problemai, nes prieš vaikus smurtauja ne tik suaugusieji, bet ir patys vaikai. Šių metų šūkis – „Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu!“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva rengiama Vaikų nemušimo įstatymo koncepcija. Kretingos rajono vaikų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) vyresniosios specialistės Aušros Margevičienės nuomone, dalis tėvų mušimą suvokia kaip auklėjimo priemonę. Nors ir dabartinė teisinė bazė numato atsakomybę už fizinę prievartą prieš vaikus, bet, pasak specialistės, reikia įstatymo, kuris nedviprasmiškai nurodytų, jog vaikų mušti negalima.

Rajono VTAT duomenimis, pernai rajone buvo užfiksuoti 2 seksualinės prievartos bei 11 fizinės prievartos prieš vaikus atvejų. Šiemet jau užfiksuoti 3 fizinės prievartos atvejai. Vaikus tėvai dažniausiai muša auklėdami – kad neklauso, negrįžta nurodytu laiku, nervina. Beveik visuomet taip vaikus auklėja ne motinos, o tėvai, nors šiemet vieną vaikų sumušė motina.

Pernai smurtą patyrė 2 tūkst. 311 vaikų, t.y. 0,27 proc. visų Lietuvoje gyvenusių vaikų. Nuo nepilnamečių smurto pernai nukentėjo 734 vaikai. Daugiausiai smurtą patiria 10-14 metų amžiaus vaikai. Smurtautojai dažniausiai renkasi silpnesnius už save vaikus. Nuo nepilnamečių fizinio, psichologinio ir seksualinio smurto dažniau nukenčia berniukai.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė tyrimų, atliktų keliose pasaulio šalyse, duomenis. Pasirodė, kad per 2 mėnesius Lietuvos mokyklų moksleiviai tarpusavio smurto, bendraamžių priekabių patyrė daugiausiai. Lietuvos mokyklų moksleiviai pasirodė ir labiausiai besityčiojantys iš savo bendraamžių. Specialistų nuomone, kovoti su tuo trukdo klaidingos suaugusiųjų nuostatos. Daugelis tėvų ir mokytojų mano, kad piktai juokauti yra normalu, kad patyčios padeda užsigrūdinti.

Rajono VTAT ir Švietimo skyrius organizuoja ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų meninės raiškos konkursą „Nors esu nedidelis, bet daug galiu“ smurto prevencijai. Geriausi vaikų darbai bus eksponuojami parodoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas