Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendrovės “Rokiškio sūris” pieno perpylimo stotis Kretingoje veikia jau 8 metus. Šią stotį aptarnauja kretingiškio verslininko Gintaro Stepono įkurta įmonė “Delteka”. “Pamenu – pradėjome nuo 4 tonų pieno per dieną, dabar vidutiniškai per dieną perpilame iki 77 tonų pieno vasarą ir iki 50 tonų žiemos sezonu”, - apie šiandienines įmonės galimybes kalbėjo “Deltekos” vadovas.

Pieno perpylimo stoties Kretingoje direktorius, prieš 8 metus įkūręs įmonę “Delteka”, sako, jog laikmetis diktuoja savo sąlygas: kylant pieno kokybės reikalavimams, įmonė privalo laikyti ES standartų ir vykdyti europinio lygio nurodymus.

Įmonės plėtra pareikalavo investicijų: ne per seniausiai investuota įsigyjant du galingus pieno aušintuvus, kurių kiekvieno talpa – po 30 tonų ir kurie sudaro galimybę greitai bei kokybiškai atvėsinti pieną.

Jeigu pieno daugėtų – rezerve dar yra 24 tonas pieno talpinantys aušintuvai. Įmonėje įkurtas transporto padalinys – 25 automobiliai–pienovežiai bei šiuolaikiški autobusėliai – pieną superka ir iš stambių ūkininkų, ir iš pavienių pieno gamintojų.

“Skaičiuojame, žiūrime, kaip taupiau gyventi”, - apie būtinybę turėti transporto padalinį kalbėjo G.Steponas.

Bendrovės pieno rinka – 6 Žemaitijos rajonai: Kretingos, Skuodo, Mažeikių, Plungės, Klaipėdos, Šilutės. Įmonėje dirba 66 žmonės, yra įrengti 25 pieno surinkimo punktai.

Aštuonerius metus pieno rinkoje dirbančios įmonės vadovas pastebi, kad esminis laikmečio pokytis – mažėjantis pieno gamintojų skaičius.

“Kai pradėjome dirbti, pieną gamino gal 1 tūkst. 200 – 1 tūkst. 300 žmonių, šiai dienai – 800 – 880. Ūkiai nėra labai stambūs – vidutiniškai juose per dieną pagaminama nuo 200 iki 500 litrų pieno”, - kalbėjo G.Steponas.

Jis pripažįsta – stambėjant pieno ūkiams dirbti yra kur kas geriau: vienu sykiu iš ūkio galima paimti daugiau pieno, o ir tokių ūkių pienas – geresnės kokybės.

“Deltekos” laboratorijoje dirba dvi laborantės – Justina Vaičekauskienė (nuotraukoje) bei Aldona Grinevičienė.

Pieno kokybę, anot G.Stepono, nulemia daugelis veiksnių, kurie tiesiogiai priklauso nuo pieno gamintojo. Svarbu ir riebalų bei baltymų kiekis: gamindamas riebesnį, baltymingesnį pieną ūkininkas daugiau ir uždirba.

“Ūkininkų požiūris į pieno kokybę keičiasi: jie dabar jau labiau linkęs investuoti į ūkį, kreipia dėmesį į kokybiškus pašarus, gyvulių sveikatą. Nebeliko ir tokio ryškaus sezoniškumo – atsimenu, būdavo, žiemą pieno besupirkdavome perpus mažiau. Dabar gi vasaros pieno kiekis nuo žiemos nedaug skiriasi“, - kalbėjo G.Steponas.

Pieno kainos koreguojamos vos ne kasdien, o 20-30 proc. sumažėjus gatavos produkcijos pardavimo kainoms, mažėja ir pieno kainos. Preliminariai smulkieji gamintojai už pieno litrą gauna apie 50, stambieji – po 80 centų.

Pieno perpylimo stotys privalo dirbti, laikantis visų ES standartus atitinkančių reikalavimų. “Visus juos esame įvykdę: aušinimo patalpos yra atskiros, automobilių plovimo, mėginių laikymo – taip pat. Atskirai įrengta laboratorija, darbuotojų persirengimo kambariai. Nevykdydami reikalavimų, dirbti negalėtume. O ir pieno kokybei dėmesys dabar yra didžiulis – nuolat esame kontroliuojami veterinarijos specialistų, kurių pastabos, nurodymai yra labai svarbūs ir būtini vykdyti”, - sakė “Deltekos” vadovas G.Steponas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas