Pajūrio naujienos
Help
2023 Lapkritis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pasipiktino policininko elgesiu

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-05-09

Į redakciją kreipėsi „Maximos“ darbuotojai, kuriuos į darbą ir atgal veža bendrovės mikroautobusas. Jie pasipiktino kelių patrulio elgesiu, jo negebėjimu suprasti pavargusius žmones.

Gegužės 2 d. prieš pat vidurnaktį „Maximoje“ dirbantys žmonės važiavo namo bendrovės mikroautobusu. Prie „Liepos“ parduotuvės autobusą sustabdė policija ir paprašė, kad vairuotojas pateiktų dokumentus. Tuomet vairuotojui buvę paaiškinta, kad jis bus baudžiamas dėl to, kad važiuoja neprisisegęs saugos diržo.

Pasak žmonių, važiavusių autobusu, vairuotojas nebūtų spėjęs seginėtis diržo, nes atidarinėja keleiviams duris. Žmonės buvo pavargę po sunkios ir ilgos darbo dienos, o kai kuriems iki namų dar buvo nemenkas kelio galas. Žmonės bandė policininkams aiškinti esantys pervargę ir norintys kuo greičiau parvykti į namus, todėl prašė juos suprasti, atjausti ir leisti vairuotojui kuo greičiau važiuoti. Tačiau policijos darbuotojai, anot keleivių, jų nesiklausė, o dokumentus rašė apie pusvalandį. Žmonės įtaria, kad pareigūnai taip ilgai darė tai, kas gali būti atlikta per kelias minutes, tyčia. Keleiviai bandė sužinoti vieno iš patrulių pavardę, bet jis nesakęs. Patrulio Dariaus Serapino pavardę jie sužinojo tik perskaitę jo surašytą protokolą.

Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininkas Vidmantas Viskontas pripažino, kad patrulis su keleiviais bendravo netinkamai. Tarnybinių mokymų metu ši situacija buvo aptarta su patruliais ir jiems dar kartą paaiškinta, kaip jie, būdami policijos darbuotojai, privalo bendrauti su visuomene.

Artimiausiu metu į Kretingos rajono policijos komisariatą laukiama atvykstant specialistų iš Policijos mokyklos. Jie dėstys etikos pagrindus viešosios policijos darbuotojams, mokys bendrauti su piliečiais atitinkamose situacijose.

Kaip priminė V.Viskontas, saugos diržai, jeigu jie įrengti, mikroautobusų vairuotojams privalomi. Taigi surašydamas ATPK pažeidimo protokolą patrulis nenusižengė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas