Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantų specialiajai mokyklai gresia netekti geradarių paramos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2008-09-23
Salantų specialioji mokykla, gavusi labdaros siuntą – virtuvės įrangą, papildomai dar investavo apie 90 tūkst. Lt: buvo pakeisti sutrūkinėję vamzdžiai, perdegusi elektros instaliacija. Atliktus darbus kartu apžiūrėjo (iš dešinės) Klaipėdos “Lions” klubo prezidentė Janina Naujalienė, klubo finansininkė Jolanta Garbienė, mokyklos direktorius Stasys Galdikas ir jo pavaduotoja Rasa Gaurylienė. Klaipėdietės jau perdavė žinią – jeigu Salantuose bus įsteigtas socializacijos centras, geradarių paramos neliks.

Šiomis dienomis Salantų specialiojoje mokykloje apsilankė šios įstaigos geradarių atstovės – Klaipėdos “Lions” klubo prezidentė Janina Naujalienė ir klubo finansininkė Jolanta Garbienė. Moterims rūpėjo, kaip gi mokyklai pasisekė sumontuoti virtuvės įrangą, kurią dar praėjusį gruodį parūpino klaipėdiečių partneriai – Vokietijos Brakės miesto “Lions” klubo nariai.

Moterys atvyko nešinos ne tik lauktuvių – šaldytos vištienos, saldumynų, bet ir ne kokių žinių Salantų specialiosios mokyklos bendruomenei: jeigu šioje mokykloje bus įkurtas socializacijos centras sunkiai auklėjamiems vaikams, geradariai šiai įstaigai nebeteiks jokios paramos.

“Mes, klaipėdiečiai, dar nesame taip tvirtai nusprendę, kaip mūsų kolegos ir partneriai iš Brakės. Tačiau dirbdami partnerystės principu greičiausiai ir mes turėsime priimti sprendimą nebeteikti labdaros. Mūsų partneriai iš Brakės pasakė šviesiai tiesiai – “banditų mes neremsime”. Ko gero, kai Salantuose neliks likimo nuskriaustų vaikų, teks ir mums pasekti partnerių pavyzdžiu”, - teigė “Lions” klubo vadovė J.Naujalienė.

Salantų specialiajai mokyklai šis laikas – nerimo ir liūdesio. Nerimo – kad laukia nežinia, liūdesio – kad niekas nepaiso kelių dešimčių metų darbo su spec. poreikių vaikais patirties turinčių pedagogų nuomonės.

Iki kitų metų rugsėjo 1 dienos mokykla privalės išgyventi pereinamąjį laikotarpį, kol joje nebeliks spec. poreikių vaikų. Šie pagal įstatymus turės būti integruoti į bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenes.

Salantų specialiosios mokyklos bendruomenė graudžiai juokauja: pakeisti įstatymų, kad ir toliau išliktų specialiosios mokyklos, nebėra kam – visi susirūpinę būsimaisiais rinkimais, ir kol šie įvyks, Salantuose spės atsirasti socializacijos centras sunkiai auklėjamiesiems.

Salantų specialiosios mokyklos direktorius Stasys Galdikas sakė, jog mokykla išgyvena ne kokias nuotaikas: nors pavyko puikiai įrengti virtuvę, susitarti su steigėja – Klaipėdos apskrities viršininko administracija - dėl finansavimo darbams atlikti, naujuosius mokslo metus pradėjo 41 spec. poreikių vaikas. Pernai tokių vaikų mokykla dar turėjo 62. Šiuo metu Salantų specialioji mokykla yra viena mažiausių tokio tipo mokyklų Klaipėdos apskrityje, gal – net ir Lietuvoje.

Specialiojoje mokykloje su spec. poreikių vaikais dirbama, atsižvelgiant į jų gebėjimus, jų daromą pažangą. Bendrojo lavinimo mokyklose, kur dirba po vieną socialinį pedagogą ar logopedą, tokios galimybės nėra. “Mokytojas nekaltas, kai jam, mokant iki 30 vaikų, atskirą dėmesį reikia skirti spec. poreikių vaikui ar keliems vaikams, o laiko tam per pamoką nelieka”, - apie sugalvotos integracijos ydas kalbėjo R.Gaurylienė.

Nauja tvarka, anot S.Galdiko, savyje jau yra užkodavusi daugybę problemų: dirbti su sunkiai auklėjamaisiais reikės specialistų, naktinių auklių – labiau vyrų, nes moterys nesusitvarkys, sargų. Ir atvirkščiai – dėl integruojamųjų spec. poreikių vaikų sukils normalių vaikų tėvai, pajutę, kad dėl visuotinės integracijos nukenčia jų vaikų interesai.

“Ir iš viso: kas naują reformą pagrindė ekonomiškai ir mums apie tai pranešė? Kas atkreipė dėmesį į mūsų daugiametę patirtį, žinias? Kas nusprendė, kad į socializacijos centrą už minimalią algą naktine aukle ateis dirbti vyras? Arba iš kur centrui reikės gauti specialistų kelioms fizikos ar geografijos pamokoms, kai mokytojų visuotinai trūksta?” – S.Galdikas teigė, kad atsakymų į šiuos ir kitus klausimus Salantų specialiosios mokyklos bendruomenės žmonės, kurių šiandien dar dirba 40, neišgirdo nei iš politikų, nei iš regiono vadovų.

Prieš faktą, kad reikia vykdyti įstatymus, pastatyta Salantų specialiosios mokyklos bendruomenė liko dar ir anapus Salantų miesto bendruomenės nuomonės, kuri vieninga – socializacijos centro steigti neleisime.

“O čia dar – ir žinia, kad mūsų įstaigos neberems geradariai iš Vokietijos. Būtent jų rūpesčiu įstaiga atsistojo ant kojų, būtent jie apavė ir aprengė mūsų globojamus vaikus, parūpino patalynės, inventoriaus skalbyklai, padėjo įrengti gimnastikos salę, pasirūpino 40 metų neremontuota valgykla. Nuo 2000 metų teikiama labdara visada buvo tikslinė, pasiklausus, ko iš tiesų reikia įstaigai”, - gerų žodžių Brakės ir Klaipėdos “Lions” klubų žmonėms negailėjo S.Galdikas.

Jis išsakė ir tokį rūpestį – ar po kelerių metų kas nors apmaudžiai nesidairys atgal, svarstydami, kokia klaida buvo padaryta sunaikinus specialiąsias įstaigas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas