Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Japoniškas sodas „Madzuchai“ jau priima lankytojus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2008-09-19
Utopiškai prieš ketverius metus atrodęs didžiausio Europoje japoniško sodo projektas šiandien virto realybe: verslininkas Šarūnas Kasmauskas Darbėnų seniūnijos Mažučių kaime, 16 ha plote, šiemet jau įpusėjo statybos darbus. Vietovę jau gali apžiūrėti ir lankytojai. Jų pabuvojo net ir iš tolimųjų Kurilų salų.

Šarūnas Kasmauskas aprodė japoniško sodo teritorijoje jau atliktus darbus. Dabar baigiama formuoti būsimo japoniško SPA pirčių komplekso aplinka.

Sodą kuriantys specialistai iš Japonijos, negalėdami ištarti š, ž ir č raidžių, Mažučių kaimą pavadino Madzuchai, o pagal jį – ir sodą.

Nuo vasaros pradžios ligi šalčių Mažučiuose triūsia keturi japonai, profesionalūs landšafto specialistai. Dar pernai rudenį jie iš Japonijos atsigabeno modernią techniką bei visus statybai reikalingus reikmenis: net karučius, lynus, pirštines. Pernai jie išlygino kalvas, išlygino kelius, suvežė akmenis.

Landšafto kūrimo darbai dabar vyksta atskiruose plotuose: įrengiami vandens telkiniai, formuojami takai, aplink juos - akmenų kompozicijos, erdvės užsėjamos žole.

Darbus vykdo japonų bendrovė „Angyo ueki“. Jiems vadovauja Mokytojas Hajime Watanabe. „Prieš pradedant darbus jis pats buvo atvykęs į Lietuvą, apžiūrėjo žemę, ir jau po mėnesio pateikė į brėžinius perkeltą dainuojančių akmenų slėnio idėją. Pažiūrėkit, kokiais tempais jie dirba: atrodo, niekur neskuba, bet kaip moka apskaičiuoti laiką. Nuo vieno objekto ligi kito jie neina pėsčiomis, bet sėda ant dviračių. Pernai tedirbo porą mėnesių ligi šalčių. O šiemet nuo gegužės. Darbų jau atlikta daugiau kaip trečdalis“, - sakė Š.Kasmauskas, patikindamas, jog sodo kūrimo darbai kitąmet turėtų būti baigti.

Japonai turi ir savo virėją, Mažučiuose yra užsisodinę savo daržą, kuriame dar - gausu daržovių bei prieskonių. Jie apsigyvenę Šventojoje. Į Darbėnus savaitgaliais vyksta apsipirkti turguje šviežių produktų.

Šiomis dienomis Mažučiuose japonai jau baigia formuoti aplinką pačioje aukščiausioje sodo dalyje, ant kalvos. Natūralūs šaltiniai maitina krioklį, iš jo išteka upeliai, kurie apraizgo poilsio namus. Bendras upelių ilgis – 2,5 km. Sodinami reti medžiai bei krūmai. Ruduo, anot Š.Kasmausko, tam – pats tinkamiausias metas. Prie krioklio bus įrengtas japoniškų SPA pirčių kompleksas. Keletą pirčių po atviru dangumi ketinama atidaryti jau šią žiemą.

Vyksta ir pagrindinės poilsio zonos formavimo darbai: dabar kasamas tvenkinys, kuris su salomis ir pusiasaliais užims 2 ha ploto. Po tvenkinį galima bus irstytis japoniškomis valtimis. Prie tvenkinio bus užsodintas 7-8 ha parkas. Ten bus įrengtas ir japoniško maisto restoranas.

Numatyta vieta ir 150 vietų viešbučiui su konferencijų sale.

Jau pastatyti aštuoni poilsio namai. Jie parduodami privatiems asmenims. „Iš parduotų namų lėšų vykdomi tolimesni sodo kūrimo darbai“, - finansinių projekto įgyvendinimo pusių Š.Kasmauskas nebuvo linkęs atskleisti. Šių namų savininkai ir poilsiautojai privalės paisyti bendrų sodo taisyklių: gerbiant kaimynus, netgi šašlyko negalima bus kepti prie pat namų. Tam bus skirta speciali aikštelė.

Į Mažučius šią vasarą iš Japonijos šiaurės buvo atgabenti du konteineriai po 2 tūkst. vienetų retų augalų, tarp kurių: sparnuotieji ožekšniai, rododendrai, azalijos, japoniški klevai, sakura. Šie augalai susodinti į žemę, vadinamąjį sandėlį. Stebino dar vis žydinti magnolija, pseudokamelijos medis, azalijų krūmai. „Pas mus šių augalų jau yra, bet jie – pernelyg brangiai kainuoja“, - teigė Š.Kasmauskas.

Augalai, anot jo, turėtų gerai prisitaikyti mūsų klimato sąlygomis, nes jie atvežti iš tų Japonijos vietovių, kur temperatūra žiemą būna net minus 30. Japoniškame sode jau pasodinta keli šimtai augalų. Kitąmet jų ketinama atgabenti ir pasodinti apie 15 tūkstančių vienetų. Bus persodinta ir apie 1 tūkst.700 vienetų 3-10 m aukščio lietuviškų medžių.

Mažučių japoniško sodo kūrimui bus panaudota apie 25 tūkst. tonų įvairaus dydžio akmenų. Dauguma jų jau yra suvežta.

Nedideli japoniško stiliaus namai, pirtys, akmenys, augmenija, vanduo dainuojančių akmenų slėnyje „Madzuchai“ bus susieta į harmoningą visumą, kurioje žmogus girdės ir vandens virpesį, ir praskrendančių paukščių sparnų šlamėjimą, ir pamiške prabėgančių baugščių stirnų šuoliavimą. Tokia dainuojančių akmenų slėnio - ramybės oazės - vizija, prieš kelerius metus Darbėnų kultūros centre susirinkusiems žmonėms piešta palangiškio verslininko Šarūno Kasmausko, daugumos buvo sutikta skeptiškai.

Šiandien akmenų sodas „Madzuchai“ jau įgyja ryškius ir konkrečius šios vizijos kontūrus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas