![]() |
![]() |
|
„Pamokos kitaip“ – renginys, kurio visi laukia
Praėjusį penktadienį Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje iš Lietuvos aukštųjų mokyklų, universitetų, profesinio ugdymo centrų ir kitų mokymo įstaigų susirinkę lektoriai šios gimnazijos mokiniams vedė kitokias pamokas. „Buvau pakviestas vesti fizinio lavinimo pamokos, kuri tapo bokso treniruote. Moksleiviams parodžiau kelis bokso elementus, kelis pratimus, padirbėjome fiziškai, nes fizinio krūvio šiuolaikiniams vaikams labai trūksta. Projekte „Pamokos kitaip“ dalyvauju jau ne pirmą sykį. Esu pastebėjęs, kad vaikai dabar gana lepūs, žinantys savo teises, prisigalvojantys visokių atsikalbinėjimų. Bet man patinka juos paspausti. Žinoma, treneris turi matyti, turi jausti galimybių ribas, kiek galima vaiką spausti, ko galima iš jo tikėtis. Dabartinės kartos vaikus gana stipriai gadina kompiuteriai, telefonai, vaikai per mažai juda, mažai sportuoja, galima net pasakyti, kad palieka asocialūs, nebemoka bendrauti tarpusavyje“, – kalbėjo bokso treneris, bokso klubo „E.P. Boxing fight club“ įkūrėjas Edvinas Puplauskas. Vienoje klasių vyko makiažo pamoka mergaitėms: apie makiažo subtilybes ir taisykles pasakojo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytoja vizažistė Aurelija Zdorenkienė.
„Pamokos kitaip“ vyksta jau gerą dešimtmetį. Taip bandome pateisinti ir įgalinti universitetinės gimnazijos vardą. Per metus kartu su aukštųjų mokyklų dėstytojais įvyksta du renginiai. Pirmasis yra „Karjeros dienos“, – beje, šiemet šis renginys buvo priskirtas ir Kretingos, kaip Jaunimo sostinės, miesto dienoms. Ir antrasis didžiulis renginys – tai „Pamokos kitaip“, kai pagal tam tikras temas universitetų, kitų aukštųjų mokyklų dėstytojai veda mūsų mokiniams pamokas“, – paaiškino Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorius dr. Kęstutis Trakšelys. Pamokų spektras – labai įvairus: nuo dalykinių, tokių, kaip fizika, chemija, iki finansinio raštingumo ir kitų pačių įvairiausių dalykų.
Gimnazijos direktorius tęsė mintį: „Aukštųjų mokyklų dėstytojai noriai sutinka dalyvauti, o mes tokiu būdu praplečiame mokinių kompetencijas ir žinias. Ir netgi tos pačios žinios, tarkime, fizikos tema, dėstoma aukštosios mokyklos dėstytojo, tampa visiškai kitokia, išdėstyta kitokiu priėjimu, kitokiais metodais. Mūsų siekis – kad gimnazistai gautų ne tik ugdymo programos išsilavinimą, bet ir šiek tiek platesnes kompetencijas, susipažintų su aukštųjų mokyklų dėstytojų metodikomis, bendravimu. Tuo pačiu skatiname ugdytis socialinius įgūdžius, kurių kiekvienam reikės gyvenime. Taip pat šiuo žingsniu didiname ir savo įstaigos patrauklumą, įvaizdį, atvirumą ir lyderystę.“ Vykstant renginiui „Pamokos kitaip“, mokiniui leidžiama rinktis tą veiklą ar pamoką, kuri jam patinka. Tvarkaraštis buvo sudarytas atsižvelgiant į klasių poreikius, mokinių brandą, žinias. Dėstytojai tą dieną skaitė po kelias paskaitas, tad mokiniai pagal savo susidomėjimo sritį galėjo pasirinkti juos dominančias pamokas, temas, dėstytojus. „Po renginio atsiliepimai visuomet būna puikūs, mokiniams tai – netradicinės pamokos, ko jie dažnai pageidauja. Taip pat mokiniai įgyja įvairių patirčių, sužino praktinių dalykų. Per „Pamokas kitaip“ nebūna nei kontrolinių darbų, nei užduočių namams, nei vertinimų, tai yra laisvesnė pamokos forma, tačiau jos struktūra išlaikoma“, – kalbėjo K. Trakšelys, akcentuodamas, kad renginyje dalyvavo ir pamokas vedė ne tik įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų, universitetų dėstytojai, bet ir lektoriai iš banko, nevyriausybinių organizacijų, įvairūs koučingo, arba ugdomojo vadovavimo, specialistai ir socialiniai gimnazijos partneriai.
„P. n.“ informacija
|