Pajūrio naujienos
Help
2025 Balandis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar Kretingoje reikėtų modernesnių ir saugesnių vaikų žaidimo aikštelių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Haiku Palangai 2025“ konkurso laureatai kartu su organizatoriais ir komisijos nariais.

Aštuntąjį kartą Palangos kurorto muziejaus iniciatyva surengtame poezijos konkurse „Haiku Palangai“ šiemet dalyvavę kūrėjai savo eiles buvo kviečiami skirti kompozitoriaus, dailininko, chorvedžio, kultūros veikėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms paminėti, o pagrindinė konkurso tema – „Meilės miestas“.

Sveikindama į Palangos kurorto muziejaus salę gausiai susirinkusius haiku kūrėjus ir tuos, kuriems patinka šis iš Japonijos kilusio eilėraščių žanras, muziejaus direktorė Virginija Paluckienė pasidžiaugė, kad konkursas kasmet auga ir sukviečia vis daugiau poetų iš visos Lietuvos: pirmajame konkurse 2018 metais dalyvavo 38, šiemet – beveik 200 dalyvių.

„Poezijos konkursas „Haiku Palangai“, mano nuomone, yra svarbiausias, reikšmingiausias ir didžiausią išliekamąją vertę turintis renginys visame aštuntus metus savaitę trunkančių renginių cikle „Palangos dienos“. Kasmet sulaukiame didelio būrio dalyvių, bet šie metai ypatingi, galima sakyti, rekordiniai, nes dalyvauja net 198 kūrėjai. Džiugu, kad šiais metais sulaukėme didesnio skaičiaus dalyvių iš jaunesniojo ir vyresniojo mokyklinio amžiaus grupių. Turbūt už tai turėtume būti dėkingi mokytojams, kurie skatina moksleivius kurti ir dalyvauti šiame konkurse“, – akcentavo muziejaus direktorė, pridūrusi, kad toks gausus dalyvių skaičius lėmė ir tai, kad konkurso organizatorius – muziejus – nutarė papildomais prizais įvertinti ne 6, o 15 kūrėjų: po 5 iš kiekvienos amžiaus grupės.

Konkurso komisijai: pirmininkui filologui, poetui, redaktoriui Danieliui Milašauskui, nariams poetei, anglų kalbos mokytojai Godai Bendoraitienei ir žurnalistei Livijai Grajauskienei išrinkti geriausius haiku tikrai nebuvo lengva. Pagal konkurso nuostatus kūrėjai, kurių pavardės komisijai nėra žinomos, buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes. Gausiausia – suaugusiųjų amžiaus grupė, kurioje sulaukta 78 dalyvių, po 60 dalyvių 21 išbandė jėgas vyresniojo ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus grupėse, o iš viso konkursui buvo atsiųsti 756 trieiliai.

Tardamas sveikinimo žodį į Palangos kurorto muziejaus salę gausiai susirinkusiems kūrėjams, konkurso laureatams, pagerbti juos ir pasiklausyti haiku atėjusiems palangiškiams ir kurorto svečiams, D. Milašauskas, kaip ir G. Bendoraitienė, akcentavo dalyvių gausą. O ir tema – išties dėkinga, tad tiek nuolatinių konkurso dalyvių trieiliuose, tiek pirmąkart pabandžiusiųjų kurti haiku eilėse gražiai persipynė Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meilės istorija, jo kūrybos motyvai, romantiškoji Palanga, įkvepianti meilei kiekvieną mūsų.

Prieš pagerbiant konkurso laureatus V. Paluckienė patikino, kad ir šiais metais – kaip ir pernai – jų sukurtuosius haiku, išgraviruotus specialiose lentelėse ir pritvirtintus prie Palangos tilto turėklų, galės bet kuriuo metų ir paros laiku perskaityti tiek kurorto gyventojai, tiek Palangos svečiai.

Palangos kurorto muziejaus įsteigtus prizus ir padėkos raštus muziejaus direktorė įteikė jaunesniojo mokyklinio amžiaus grupėje įvertintiems Natui Lukšai (Jurbarkas), Lėjai Danilevičiūtei (Mažeikiai), Žygimantui Stulgiui (Vilnius), Gustautei Juciūtei ir Viltei Gervelytei iš Klaipėdos bei vyresniojo mokyklinio amžiaus grupės kūrėjams Gabijai Janulevičiūtei (Radviliškis), Mykolui Misiūnui (Kaušėnai, Plungės r.), Rusnei Poškutei (Akmenė), Dovydui Venckui ir Tomai Bukauskytei (Palanga). Suaugusiųjų grupėje muziejaus įvertinimo sulaukė palangiškis Nerijus Stasiulis, klaipėdietė Silvija Uda, Virginija Ruškienė iš Kauno, Virgilijus Bespalovas iš Liubavo kaimo ir praėjusių metų pagrindinio prizo laimėtoja Jūratė Norvaišienė iš Mažeikių.

Konkurso vertinimo komisijos išrinktiems laureatams įteikti ir originalūs suvenyrai: knygą primenančios stiklo figūrėlės, ant kurių išgraviruotas prizą pelnęs haiku, jo kūrėjo vardas ir pavardė. Be to, kaip ir kasmet, komisija skyrė papildomų prizų. Jaunesniojo mokyklinio amžiaus grupėje paskatinamieji prizai skirti mažeikiškėms Nojai Kupliauskaitei ir Emilijai Pužytei. Trečiąja vieta komisija įvertino Liepos Kulikauskaitės (Vilnius) sukurtą haiku, antroji vieta atiteko Amelijai Davydauskytei (Mažeikiai), aukščiausio komisijos įvertinimo sulaukė klaipėdiečio Roko Berteškos sukurtas haiku.

Vyresniojo mokyklinio amžiaus grupėje beveik visus apdovanojimus, išskyrus svarbiausią, susirinko palangiškiai. Specialūs komisijos prizai atiteko Ugnei Stirbytei ir Mantui Navagrockiui, trečioji vieta šioje amžiaus grupėje skirta Linui Daukšui, antroji – Karoliui Račkauskui. Pirma vieta įvertintas Emilijos Slušnytės (Klaipėda) haiku. Suaugusiųjų grupėje specialūs prizai įteikti Nijolei Fultinavičienei (Palanga) ir Laimai Laimutytei (Švenčionys). Trečiąja vieta įvertintas Ritos Venskūnienės iš Biržų haiku. Taip sutapo, kad konkurso, kurio tema buvo „Meilės miestas“, pagrindinius prizus laimėjo nuolatiniai Palangoje rengiamo konkurso dalyviai vilniečių Šilanskų šeima: komisijos valia antroji vieta skirta pernai III vietą užėmusios Aušros Šilanskienės trieiliui, gi pirmąja vieta įvertintas Artūro Šilansko haiku.

---

Konkurso nugalėtojų haiku

Kalnas danguj čia

Viršūnėj tyliai snaudžia

Saulės spindulys

Rokas BERTEŠKA

---

Čiurlionio fuga

svinguoja džiazo bangos

mudviem ant tilto

Emilija SLUŠNYTĖ

---

susikibę rankom...

nesumojam pamojuoti

oreiviui virš jūros

Artūras ŠILANSKAS

„Smilčių“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas