Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokėsi kurti grožį

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kultūra
  • 2008-08-15

Įvairiaspalviai papuošalai, riešinės, originalios namams jaukumo suteikiančios puošmenos – tai pirmieji darbai, kuriuos savo rankomis sukūrė tautodailės, amatų ir muzikavimo mokyklėlės „Akys baisininkės, rankos darbininkės“ dalyviai. Ketvirtadienį jie savo darbų parodą pristatė visuomenei.

Tautodailės, amatų ir muzikavimo mokyklėlės „Akys baisininkės, rankos darbininkės“ dalyviai (iš kairės) Benjaminas Paulauskas, Jolanta Japertienė, Aurelija Galdikienė, Milda Rogačiovienė ir Elena Bendikienė įgyvendino savo kūrybines idėjas. Jų sukurtos puošmenos – miela dovana artimiesiems.

Kultūros centro Vydmantų filialo vedėja Jolanta Japertienė pasidžiaugė, kad vydmantiškių, norinčių dalyvauti trečius metus veikiančioje mokyklėlėje, kasmet daugėja. Šiemet mėnesį trukusiame projekte jauniausiems dalyviams – septyneri, vyriausiajam – 70 metų.

Padedant Marijai Šaltmerienei, vilnos vėlimo paslapčių mokėsi 11 suaugusiųjų ir 14 vaikų. Beveik 20 ir suaugusiųjų, ir vaikų, mokomi Birutės Čepienės, pasiryžo perprasti riešinių mezgimo paslaptis.

Parodos išvakarėse projekto dalyviai Aurelija Galdikienė, Elena Bendikienė, Milda Rogačiovienė, Eugenija Zagorskienė ir Benjaminas Paulauskas juokavo, kad mokyklėlėje laikas neprailgdavo ir, po dvi-tris valandas trukusių pamokų grįžę namo, jie iš rankų nepaleisdavo vilnos ir siūlų. Įgiję žinių, bendraminčiai patirtimi, kūrybinėmis idėjomis dalinasi ne tik tarpusavyje, bet ir su namiškiais, bičiuliais.

Pašnekovai juokavo, kad nors pirmieji kūriniai dar nėra profesionalūs, tačiau jau esama „užsakymų“. Kai kuriuos savo darbus jie padovanojo artimiesiems – originalios, rankų sušildytos puošmenos – mielesnės dovanos, negu pirktos iš parduotuvės. „Dviejų vienodų kūrinių nepadarysi, kad ir kiek besistengtum. Kiekvienas papuošalas išskirtinis“, - sakė B.Paulauskas.

Pašnekovai pasidžiaugė, kad senoviniai rankdarbiai vėl populiarėja. „Mada apsuko ratą ir sugrįžo. Daug moterų vėl puošiasi iš vilnos pagamintais papuošalais. Riešines, dėvimas prie tautinių rūbų, prisitaikė ir pamėgo jaunimas. Jomis moterys pasipuošia ir prie vakarinio apdaro. Be to, riešinės naudingos sveikatai“, - sakė J.Japertienė.

Projekto dalyvių tvirtinimu, numegzti riešines – sudėtingiausias darbas. Vien jam pasirengiant, suveriant karoliukus, užtrunkama kelias valandas.

Velti puošmenas mokėsi ir vaikai. Jų kūriniai taip pat papuošė parodą.

Per parodos atidarymą 12 vaikų ansamblis autentiškomis žemaitiškomis kanklėmis atliko 4 lietuvių liaudies kūrinius, kuriais senovėje buvo pritariama ratelio šokiams ir dainoms.

Vakaronėje dalyvavo ir Vydmantų bei Juodupėnų meno kolektyvai. Svečiai buvo vaišinami lietuviškais valgiais: bulvėmis su kastiniu, žirniais, kepta ir česnaku pagardinta duona, naminiais sausainiais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas