Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Įpusėjo kadencija: ar esate patenkinti rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Valstybinių miškų urėdija (VMU) pasidalijo informacija, kad Lietuvoje užfiksuotas naujas sukčiavimo būdas, kai sukčiai neteisėtai parduoda valstybinę medieną, apsimesdami jos savininkais.

Sukčius pasigamina suklastotus privataus miško savininko dokumentus, kuriuose pateikiamas netikras vardas, pavardė ir duomenys apie tariamai jam priklausančią medieną, ir per viešus skelbimus, kuriuose žmonės ar įmonės nurodo, kad nori įsigyti medienos, ieško potencialių pirkėjų. Susisiekęs, pateikia pasiūlymą įsigyti medienos, meluodamas, kad medienos sandėlis priklauso jam, nors iš tikrųjų priklauso Valstybinių miškų urėdijai. Kad įtikintų, jog sandoris teisėtas, pateikia suklastotus dokumentus, o už tariamai parduotą medieną pinigus paprastai pasiima prie medienos sandėlio. Pirkėjas, manydamas, kad veikia teisėtai, medieną pasiima ir parsigabena į savo įmonę ar privačią valdą, tačiau faktiškai įvykdo vagystę, nes pasiima valstybei priklausantį turtą. Kai VMU darbuotojai pastebi medienos trūkumus, išaiškėja, kad ji buvo pavogta, ir kreipiasi į policiją. Pradėjus tyrimą, dažniausiai mediena yra atrandama, bet sukčiai jau dingę. Privatus medienos pirkėjas – niekuo dėtas asmuo – tampa nukentėjusiu nuo sukčiavimo asmeniu. Be to, jis nebeturi nei pinigų, nei medienos ir iš pradžių pats tampa įtariamuoju dėl įvykdytos medienos vagystės iš VMU sandėlių.

Kad taip nenutiktų, miškininkai pataria visuomet pirmiausia pasitikrinti pardavėjų tapatybę – paprašyti oficialių dokumentų, o, kilus abejonėms, susisiekti su Valstybinių miškų urėdija ar kitomis institucijomis. Jeigu siūloma kaina yra neįprastai maža ar pardavėjas nenori pateikti aiškių dokumentų, greičiausiai tai ir bus sukčiavimo atvejis.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas