Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kad Lietuva dainuotų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2006-05-05
Baigiantis koncertui, Aloyzas Žilys prisijungė prie savo vadovaujamų kolektyvų – chorų “Svaja” bei “Žilvinas” – ir publikai kartu sudainavo savo paties sukurtas dainas.

Mokytojas, chorų vadovas ir dirigentas, kompozitorius, muzikos kūrinių leidinių ir straipsnių apie muziką autorius, renginių organizatorius – taip per autorinį Aloyzo Žilio koncertą šį veiklų žmogų apibūdino koncerto vedančioji Birutė Laučienė.

Aloyzas Žilys autoriniu koncertu “Per gyvenimą su daina” paminėjo savo 55-ąjį gimtadienį ir 35-erių metų darbo sukaktį.

Aloyzą Žilį, kaip žmogų, nusipelniusį mūsų krašto muzikinei kultūrai, pažįsta ne tik rajono muzikos ir chorinės muzikos mėgėjai. Kartu su savo vadovaujamais kolektyvais Aloyzas Žilys yra pabuvojęs daugelyje šalies miestų ir rajonų, savo darbo patirtimi chorų vadovas taip pat dalinasi ne tik su Kretingoje dirbančiais kolegomis. Vystant muzikinę veiklą, pabuvota ir daugelyje Europos šalių: Aloyzo Žilio vadovaujamų “Svajos”, “Žilvino”, Kretingos bažnyčios chorų atliekami kūriniai skambėjo Čekijoje, Bulgarijoje, Vatikane, Anglijoje, Suomijoje ir kitur.

Muzikas dalyvauja ir visuomeninėje veikloje – Aloyzas Žilys yra Lietuvos chorų sąjungos, Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos tarybos narys.

Autoriniame koncerte “Per gyvenimą su daina” skambėjo tik Aloyzo Žilio sukurti kūriniai, kuriuos išgirdo ir patys dainų žodžių autoriai – ne vieną dainą Aloyzas Žilys yra parašęs pagal mūsų kraštiečių Aušrinės Zulumskytės, Meilės Kudarauskaitės, Nijolės Rimkienės, Bronės Liniauskienės žodžius. Kompozitoriaus pasveikinti atvyko ir eiles kuriantys Aleksandras Šidlauskas ir Stasė Nedzinskienė, kurių žodžiais parašyti kūriniai taip pat skambėjo autoriniame kon koncerte.

Aloyzo Žilio sukurtus kūrinius atliko ir mūsų rajono kolektyvai, ir koncerto svečiai. Lietuvos radijo ir Televizijos vaikų choro vadovė Regina Maleckaitė ne tik perdavė kompozitoriui skirtą Lietuvos kultūros centro sveikinimą, bet ir įteikė kompaktinę plokštelę, kurioje įrašyti visi Radijo ir televizijos fonduose saugomi Aloyzo Žilio kūriniai.

Pasveikinti kompozitoriaus buvo atvykęs ir maestro Lionginas Abarius. Jis sakė, jog Aloyzas Žilys yra tas žmogus, kuris savo darbu siekia, kad Lietuva dainuotų. Aloyzas Žilys autorinio koncerto proga sulaukė sveikinimų ir padėkos iš savo kolegų, buvusių dėstytojų, rajono vadovų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas