Pajūrio naujienos
Help
2024 Rugsėjis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar turite atsargų ekstremalioms situacijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Moliūgo šventė

Aptarė pradinio ugdymo naujoves

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2006-05-05
Salantų vidurinė mokykla mūsų rajone yra vienintelė, kuri dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotame projekte “Atnaujinto pradinio ugdymo programos išbandymas”. Salantiškiai, pradinio ugdymo mokytojai, jau sukaupę teorinių ir praktinių žinių, jomis dalijosi su mūsų bei kitų rajono mokyklų mokytojais, juos sukvietę į respublikinę teorinę-praktinę konferenciją “Individualizavimo reikšmė atnaujinto pradinio ugdymo programos išbandymo procese”.

“Pareiškę norą dalyvauti projekte, įsipareigojome vykdyti jo sklaidą”, - apie priežastis, paskatinusias surengti konferenciją, kalbėjo pagrindinis jos organizatorius, Salantų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Romualdas Jonauskas.

Salantų vidurinės mokyklos pedagogai – respublikinės teorinės – praktinės konferencijos “Individualizavimo reikšmė atnaujinto pradinio ugdymo programos išbandymo procese” sumanytojai ir organizatoriai (iš kairės) Lina Donauskienė, Romualdas Jonauskas, Rūta Zorgevičienė prie specialiai konferencijai sukurto sienos pano.

Jis sakė, kad eksperimentas vykdomas pirmose ir trečiose klasėse. Atnaujintos pradinio ugdymo programos esminiai pasikeitimai yra susiję su 6 kompetencijų – socialumo, kūrybiškumo, pažinimo, sveikatingumo, komunikavimo ir mokymo mokytis – diegimu, ugdant vaiką pradinėse klasėse. “Programa atsigręžia į vaiką. Anksčiau siekėme suteikti įgūdžių, žinių. Kompetencijos gi yra susijusios ne tik su įgūdžių lavinimu, bet su gebėjimų ir žinių visuma”, - kalbėjo R.Jonauskas bei jo kolegės Lina Donauskienė ir Rūta Zorgevičienė.

Pedagogai, jau patyrę, ką reiškia dirbti pagal naująją programą, teigė, jog atnaujinta pradinio ugdymo programa reikalauja daugiau pastangų ir iš pedagogų, ir iš vaikų tėvų: mokytojai privalo individualizuoti darbą, įvertindami kiekvieno mokinio gebėjimus, tėvai gi yra taip pat “įdarbinti” , - jie turi rašyti komentarus, kaip sekasi jų vaikui, ugdomam pagal individualizuotą programą.

Pagal kompetencijas jau ugdomi vaikai ir priešmokyklinėse grupėse, tad atnaujinta pradinio ugdymo programa palaipsniui turėtų būti įdiegta visame pradiniame ugdyme.

Konferencijoje dalyvavusios Švietimo plėtotės centro specialistė Egidija Kisieliūtė, Plungės Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Roma Gužienė ir Klaipėdos Gilijos pradinės mokyklos direktorės pavaduotoja Edita Liutkuvienė, atstovaujančios taip pat eksperimente dalyvaujančioms ugdymo įstaigoms, įvardino stipriąją projekto pusę: “Didelis dalykas yra tai, kad mokytojai gali mokytis iš savo kolegų. Kiekviena naujovė yra priimama sunkiai, tad mums labai svarbu kalbėtis apie naująją patirtį, kurios nenusipirksi už jokius pinigus”.

Pedagogė pripažino, kad naujoji programa mokyklų pedagogus privertė patirti tam tikrą šoką, buvo baiminamasi, kaip naujoves priims vaikų tėvai. “Tačiau jau patyrėme, kad naujoves tėvai, ypač pirmokų, vertina teigiamai, nes jie apie vaiką gauna informaciją “nuo-iki”,” – teigė E.Liutkuvienė.

Eksperimentinis projektas “Atnaujintos pradinio ugdymo programos išbandymas” tęsis iki 2008 metų. Po to jis taps privalomas visoms mokykloms.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas