Pajūrio naujienos
Help
2025 Sausis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar, atsiradus galimybei, atsisakytumėte II pakopos pensijos kaupimo fondo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokydamiesi valdyti dronus, programos dalyviai ne tik įgijo vertingų įgūdžių, bet ir sustiprino savo pasirengimą galimai prisidėti prie krašto gynybos.

Rugsėjį–lapkritį Vakarų Lietuvoje sėkmingai įgyvendinta iš dalies Lietuvos krašto apsaugos ministerijos lėšomis finansuota programa „100 dronų pilotų Lietuvai“, per kurią net 109 dalyviai įgijo bepiločių orlaivių (BO) piloto kvalifikaciją.

Programa buvo siekiama ne tik skatinti visuomenės susidomėjimą dronų technologijomis, bet ir prisidėti prie įgūdžių, skirtų krašto gynybai, stiprinimo.

Rezultatas – per 100 kvalifikuotų pilotų

Per mokymus, surengtus Klaipėdoje, Kretingoje, Mažeikiuose ir Juodkrantėje, programos dalyviai įgijo A1/A3 atvirosios kategorijos bepiločio orlaivio piloto pažymėjimus. Be to, 12 entuziastų gilinosi į FPV tipo dronų pilotavimo ir konstravimo pagrindus. Programoje aktyviausiai dalyvavo jaunimas nuo 16 iki 29 metų, tačiau taip pat sulaukta susidomėjimo iš jaunesnių negu 16 metų moksleivių ir vyresnių nei 40 metų dalyvių.

Pagrindiniai tikslai ir pasiekimai

Programos metu buvo peržiūrėtos ir pritaikytos mokymo programos, skirtos BO pilotams ir FPV pilotams, taip pat pagerinta mokymo priemonių bazė, leidžianti efektyviau organizuoti teorinius ir praktinius užsiėmimus. Buvo parengti šeši papildomi savanoriai instruktoriai, kurie įgijo reikalingų kompetencijų prisidėti prie būsimų mokymų. Programos dalyviai įgijo A1/A3 kategorijos piloto sertifikatus, o dalis jų susipažino ir su FPV dronų konstravimo bei pilotavimo pagrindais.

Įgyvendinant programą, buvo organizuoti teoriniai ir praktiniai mokymai, taip pat viešas renginys, kuriame pristatyta dronų svarba ir jų taikymas Ukrainos kare, savo patirtimi dalijosi Ukrainoje kariaujantis savanoris Arūnas Kumpis ir „Blue/Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohman. Programos metu įsigytos mokymo priemonės ir parengta metodinė medžiaga bus aktyviai naudojamos ateities mokymuose, o įgyta savanorių patirtis užtikrins, kad panašios iniciatyvos galėtų būti įgyvendintos dar efektyviau.

Svarba krašto apsaugai

Programos dalyviai ne tik įgijo vertingų įgūdžių, bet ir sustiprino savo pasirengimą galimai prisidėti prie krašto gynybos. Dalis jų jau dabar tarnauja Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, Krašto apsaugos savanorių pajėgose ar priklauso Lietuvos šaulių sąjungai. Išmoktos žinios padeda būti pasiruošusiems prisidėti prie krašto saugumo užtikrinimo, jei to prireiktų.

Ateities planai

Sėkmingas programos įgyvendinimas paskatino jos plėtrą. Gauta prašymų analogiškus mokymus organizuoti Plungėje, Telšiuose ir Palangoje. Planuojama, kad šios programos tęsinys galėtų būti įgyvendintas 2025 metais.

Dauguma programos dalyvių, pirmą kartą pilotavusių dronus, planuoja tęsti šią veiklą pramoginiais ar laisvalaikio tikslais, taip toliau tobulindami savo įgūdžius. Tai ne tik stiprina jų asmenines kompetencijas, bet ir potencialiai prisideda prie Lietuvos gynybinės galios stiprinimo.

Programos „100 dronų pilotų Lietuvai“ sėkmė atspindi augantį visuomenės susidomėjimą naujausiomis technologijomis ir jų pritaikymo galimybėmis tiek kasdieniame gyvenime, tiek šalies saugumo užtikrinime.

Visuomenės pasirengimo gynybai stiprinimo programą „100 dronų pilotų Lietuvai“ įgyvendino viešoji įstaiga VšĮ „Klaipėdos sargas“.

Pagal VšĮ „Klaipėdos sargas“ informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas