Pajūrio naujienos
Help
2024 Gruodis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar stebite viešai transliuojamus rajono Tarybos ir komitetų posėdžius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Antradienį Rajono Savivaldybėje įvykusiame Eismo saugumo komisijos posėdyje beveik visi sprendimai priimti vienbalsiai, ne visi gyventojų prašymai patenkinti.

Greičio neribos, lentelių nebus

„Tarp Kretingos miesto ir Jokūbavo kaimo esantį ruožą jungia regioninis kelias. Palei jį įsikūrę Kluonalių, Būbelių, Petreikių ir Petrikaičių kaimai, kurių ribos nėra paženklintos“, – Eismo saugumo komisijai problemą išdėstė gyventojai. Jų teigimu, vietinius žmones ir svečius klaidina, kad Kluonalių kaime nėra J. Jablonskio gatvės pavadinimo lentelės, atvykstantiems sunku rasti konkretų adresą.

Regioninio kelio ruožas, kuriame leidžiamas iki 90 km/h greitis, – pavojingas, mašinų srautai dideli. Norint išsukti iš šalutinio į pagrindinį kelią, vairuotojams kaskart tenka patirti stresą. Gyventojai (37 parašai) prašė ruože nuo Kretingos kelio ženklo pabaigos iki Jokūbavo kaimo apriboti greitį arba uždėti lenteles su kaimų ir J. Jablonskio gatvės, esančios Kluonalių k., pavadinimais.

Kretingos r. policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas paprieštaravo: šiame krašto kelio ruože eismo situacija nėra bloga. Dėl kaimų pavadinimų – vos išsukus iš kelio, iškart ir prasideda jų ribos. „Jeigu visoje atkarpoje būtų sudėlioti balti ženklai, tai kas 100 metrų vairuotojams tektų mažinti greitį iki 50 kilometrų. Abejoju, ar toks priverstinis stabdymas būtų į gera“, – savo nuomonę pasakė jis.

Mažinti greitį nepritarė ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Virbauskas – jo duomenimis, eismo įvykių dėl greičio viršijimo šiame ruože nefiksuojama.

„Ir aš manau, kad ne kelio ženklai gyvenimą nulemia. Jeigu žmogus automobiliu bijo išvažiuoti į kelią, jeigu trūksta įgūdžių, tai geriau tegul išvis nevažiuoja“, – sakė rajono meras Antanas Kalnius.

Eismo saugumo komisijos nariai vienbalsiai nutarė gyventojų prašymui nepritarti ir į kelio savininkę „Via Lietuva“ nesikreipti.

Perėjos – brangus malonumas

Gavusi kretingiškės prašymą tankiai apgyvendintoje miesto Melioratorių gatvėje įrengti pėsčiųjų perėją bei eismo saugumo kalnelius, akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informavo, kad naujos pėsčių perėjos įrengiamos tik įgyvendinant kelio ruožų, sankryžų kapitalinio remonto ar rekonstravimo projektus, kurie dėl finansinių galimybių yra planuojami pagal prioritetines eiles. Kretingiškės minimoje vietoje artimiausiu metu perėja neplanuojama.

Greičio valdymo priemonės taip pat įrengiamos pagal prioritetinę eilę. Valstybinės reikšmės ruožas, apie kurį kalba kretingiškė, į ją irgi nepatenka. Siekiant objektyviai įvertinti situaciją ir įtraukti šį kelio ruožą į prioritetinę eilę, prašymas dėl kalnelių turėtų būti teikiamas kartu su greičio valdymo priemonių išdėstymo schema, nurodant konkrečias vietas. Be to, dėl greičio mažinimo kalnelių įrengimo turėtų būti pateikti ir visų gretimų gyvenamųjų pastatų savininkų raštiški sutikimai.

Tiesa, „Via Lietuva“ papildė, kad naujos pėsčiųjų perėjos arba greičio mažinimo kalneliai gali būti įrengiami ir Savivaldybės lėšomis. Tokiu atveju Kretingos rajono Savivaldybė bendrovei turėtų atsiųsti oficialų raštą su prašymu bendradarbiauti, nurodant, kad prie projekto įgyvendinimo sutinka prisidėti visu 100 proc. biudžeto lėšų. Nauja pėsčiųjų perėja privalo būti moderni – apšviesta kryptiniu apšvietimu, atitikti pločio reikalavimus, matomumo sąlygas, būti pritaikyta specialiųjų poreikių turintiems žmonėms ir t. t.

„Viena perėja yra, apsisukus prie „aštuoniukės“ – kita yra. Ir kairėje, ir dešinėje – šaligatviai, jais drąsiai galima vaikščioti, važiuoti dviračiais. Įrengti dar vieną perėją – ir netikslinga, ir būtų brangus malonumas“, – pakomentavo A. Kalnius. Jo žodžiais, iškiliosios perėjos įrengimas su projektavimu gali kainuoti 40 tūkst. eurų.

Sprendimui nepritarta vienbalsiai.

Apribojo mašinų stovėjimo laiką

Kretingos miesto seniūnija nuolat gauna gyventojų nusiskundimų dėl to, kad Vilniaus gatvėje, ties Kretingos senosiomis kapinėmis (Vilniaus g. 8A ir Vilniaus 19A) esančios automobilių stovėjimo vietos darbo dienomis visada užimtos. Manoma, kad aplinkinių įstaigų darbuotojai ar moksleiviai savo mašinas ten laiko kone visą dieną, o į kapines aplankyti artimųjų atvykę žmonės arba laidotuvių dalyviai neranda kur pasistatyti savo automobilių. Seniūnija Eismo saugumo komisijos prašė leisti įrengti kelio ženklus „Stovėjimo ribotą laiką vieta“, nurodant leidžiamą stovėti laiką 2 val., su papildoma lentele „Galiojimo laikas darbo dienomis“, nurodant laiką 8–17 val.

Po diskusijų, vienam komisijos nariui susilaikius, kitiems balsavus už, nutarta kreiptis į „Via Lietuva“ ir siūlyti, kad kelio ženklą su nuoroda automobilius parkuoti 2 val. būtų pastatytas tik kapinių pusėje, prie Vilniaus g. 19A.

Įvažiavimo įsirengti neleido

Eismo saugumo komisija nepatenkino Kretingsodžio kaimo Apynių gatvės gyventojos prašymo leisti įsirengti įvažiavimą į sklypą iš Sodininkų gatvės. Pasak Kretingos seniūnės, Sodininkų gatvė yra pagrindinė, judėjimas didelis, šaligatvių nėra, kelkraščiais vaikšto pėstieji – būtų apsunkintas išvažiavimas iš Apynių gatvės. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Virbauskas atkreipė dėmesį, kad šiuo metu gyventoja gali netrukdoma manevruoti. „Juolab kai šalia yra gyvatvorė, įsirengus įvažiavimą, kiti gyventojos žingsniai būtų į Eismo saugumo komisiją kreiptis dėl blogo matomumo, prašyti sferinio veidrodžio ir panašiai“, – sakė jis.

Kretingos rajono policijos komisariato viršininko A. Budgino teigimu, kiekvienas įvažiavimas automatiškai didina pavojų tiek pėstiesiems, tiek važiuojantiems pagrindine gatve. Esant įsukimams, stabdymams, kur kas daugiau pavojų susidurti.

Geriau zigzagas

Kretingiškis kėlė geltonos linijos, kuria šiuo metu paženklintas įvažiavimas į „Iki“ parduotuvę Topolių akligatvyje, teisėtumo problemą. Jokių kelio ženklų, draudžiančių stovėti transporto priemonėms, ten nėra.

Rajono Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė teigė, kad Savivaldybė jau kreipėsi į „Iki Lietuva“ paaiškinimo, ar turi suderintą schemą, pagal kurią ši linija paženklinta arba atnaujinta. „Neoficialiomis žiniomis, dokumento, kad būtų suderinta su policija ar Eismo saugumo komisija, jie neturi“, – patikino S. Jazbutienė.

Meras Antanas Kalnius sakė logiškai bandantis suprasti, bet nesuprato žmonių noro pasistatyti mašiną paženklintoje vietoje, žinant, kad į prekybos centrus transportas nuolat tai atvažiuoja, tai išvažiuoja. Jeigu linija teisėta, Kretingos rajono policijos komisariato viršininko Algirdo Budgino žodžiais, jos reikia paisyti. Policija ir iš kitų Kretingos gyventojų sulaukianti skundų, kad kelių eismo taisyklės šioje vietoje pažeidžiamos. Komisija nutarė palaukti, kokį atsakymą pateiks „Iki Lietuva“. Jeigu linija nėra įteisinta, tai įmonė turės kreiptis į Eismo saugumo komisiją ir įteisinti.

K. Virbauskas vietoj geltonos linijos geriau siūlė ženklinti geltonu zigzagu – aiškiau būtų, kur mašinoms stovėti draudžiama.

Pakrautuvams uždraus marširuoti

Atsižvelgdama į gyventojų nusiskundimus, Kūlupėnų seniūnija komisijos prašė leisti įrengti draudžiamąjį kelio ženklą Nr. 332 „Sustoti draudžiama“ abiejose Lino gatvės pusėse ruože nuo Lino g. 10A iki Lino g. 18.

Kaip sakė seniūnas Rolandas Milius, problema sena, su ja susidurdavo ir anksčiau dirbusi seniūnė: Lino g. 13 esančiuose pastatuose veikiančios medžio apdirbimo įmonės, sudarydamos nesaugias eismo sąlygas, tiek medienos žaliavą, tiek produkciją iškrauna arba pakrauna į sunkiasvores transporto priemones pačioje gatvėje, kuri yra tik 5 m pločio, asfalto danga labai bloga, šaligatvio nėra. Šalikelėje stovint sunkvežimiui, pėstiesiems tenka jį nesaugiai apeiti gatvės viduriu ir dar stebėti skersai gatvę judančius krautuvus.

Situaciją pamatę nuotraukose, pareigūnai A. Budginas ir K. Virbauskas ragino nepalikti galimybės sunkiasvorėms figūruoti gatvės praplatėjimo vietoje – buvusioje aikštelėje. Seniūnui buvo pasiūlyta pasirengti schemą ir tą vietą suženklinti, nurodant parkavimo būdą, o ženklą 332 pastatyti įmonės pusėje. Ten, kur vyksta viešasis eismas, pakrautuvams marširuoti nebus galima – pakrauti ir iškrauti produkciją verslas turės tik savo teritorijoje, nekeliant pavojaus kitiems.

Seniūnija dar prašė įrengti draudžiamąjį kelio ženklą Nr. 314 „Ribota masė“ (15 t). Dėl siauros gatvės sunkvežimiai sunkiai prasilenkia, kelkraščiu nėra saugu vaikščioti gyventojams. Be to, dėl didelių svorių ir nepritaikymo niokojama kelio danga.

Bet šiam seniūnijos prašymui komisija nepritarė – ne jos kompetencija, esą tam yra transporto inspekcija, į kurią galima kreiptis. „Mes neturime ir nenorime trukdyti verslui – žmonės dirba, moka mokesčius, kuria pridėtinę vertę“, – pakomentavo meras.

Nemokamos reklamos nebus

Motyvuojant, kad tai būtų nemokama reklama, Eismo saugumo komisija Kūlupėnuose veikiančiai bendrovei „Jono malkos“ neleido įsirengti jos prašomo kelio ženklo, nurodančio įmonės pavadinimą ir adresą.

„Kad bent įmonė būtų pavyzdinė, reprezentuotų rajoną, skleistų gerąją patirtį... Deja, pažvelgus į nuotrauką, nėra taip. Tegul susitvarko aplinką“, – linkėjo meras.

Akmenys nebeskraidys

Raguviškių kaimo gyventojai skundėsi, kad dėl neribojamo ir dažnai viršijamo greičio ruože nuo Mišučių g. 1 iki Mišučių g. 4 iš po automobilių ratų skrieja akmenys, kyla dulkės. Gyventojai prašė įrengti greičio reguliavimo ženklą „40“.

Kretingos rajono policijos komisariato viršininkui A. Budginui pasiūlius, priimtas sprendimas visoje Mišučių gatvėje nuo plento A11 iki Kretinga–Raguviškiai–Budriai įrengti kelio ženklą, greitį ribojantį iki 50 km/h.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas