Pajūrio naujienos
Help
2024 Lapkritis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar jums svarbūs JAV prezidento rinkimų rezultatai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pacientų mėgstamas Žemaitijos krašto ortopedas-traumatologas Giedrius Repšys pacientus pradėjo konsultuoti medicinos centre „Northway“ Kretingoje. Pacientai džiaugiasi ir atliktomis pirmosiomis operacijomis.

Pacientų kantrybė stebina

„Peties, kelio, pėdų, plaštakų problemos“, – pirmųjų pacientų nusiskundimus vardijo gydytojas G. Repšys. Gydytojas dirbti medicinos centre „Northway“ nusprendė, norėdamas labiau padėti kantriems Žemaitijos krašto žmonėms.

Žemaičių kantrybė – neišmatuojama, kartais net kelianti nuostabą. Ortopedas-traumatologas per konsultacijas sulaukia pacientų, kurie dėl kaulų lūžių kreipiasi praėjus net kelioms dienoms po traumos. Paklausti, kodėl taip delsė, dažniausiai pasiteisina: „Maniau, kad praeis“.

G. Repšys pastebi, kad kartais žmonės delsia kreiptis ir dėl kitų sveikatos problemų: kelio menisko, deformuotų pėdų, sutrauktų ar „spragsinčių pirštų“, o riešo kanalo sindromo skausmą kenčia vos ne dešimtmetį. Pastebima, kad pastarųjų pacientų daugėja – gydytojas atlieka nemažai riešo kanalo operacijų. Ortopedas-traumatologas operuoja kelio meniskus, atlieka peties artroskopijas, riešo kanalo sindromo (riešo kanale juntamo deginančio plaštakos bei pirštų delninės pusės skausmo, jutimo susilpnėjimo bei plaštakos raumenų atrofijos), „spragsinčių“ pirštų, Diupitreno kontraktūros (būklės, kai rankos pirštai susilenkia delno link ir negali pilnai atsitiesti į savo pradinę padėtį), ganglijų (minkštų, plaštakos gerybinių darinių) operacijas.

Pataria neatidėlioti

Pacientams ortopedas-traumatologas patarė neatidėlioti ir laiku kreiptis pagalbos. Kuo anksčiau kreipiamasi pagalbos, tuo galimybės padėti yra didesnės, o operacijos rezultatai būna efektyvesni.

„Nepuolu iškart operuoti, bet ir delsti nepatarčiau“, – ramino G. Repšys, paaiškindamas, kad geriau pas gydytoją apsilankyti „be reikalo“ negu kentėti skausmą.

Naujose ir moderniose „Northway“ operacinėse atliekamos mažai invazyvios, tausojančios artroskopinės operacijos – jos atliekamos per mažus pjūvelius, tad mažiau žalojami aplinkiniai audiniai, greičiau sugyja žaizdos, pacientas gana greitai atsigauna ir grįžta į kasdienį gyvenimą.

Medicinos centras „Northway“ Kretingoje bendradarbiauja su teritorine ligonių kasa, todėl operacijos kaina pacientams, apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu, yra apmokama privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Pasirinko gimtąjį kraštą

Paklaustas, kurios srities operacijos arčiau širdies, G. Repšys patikino negalintis išskirti nė vienos – visos jos vienodai svarbios, kiekviena operacija individuali ir savaip įdomi. Studijuodamas mediciną, Giedrius ilgai nedvejojo, kokią kryptį rinksis – viliojo chirurginio profilio profesija, o ortopedija-traumatologija pasirodė patraukliausia ir širdžiai mieliausia specialybė.

Iš Plungės rajono, Alsėdžių, kilęs Giedrius sutinka, kad jaunuoliui iš mažesnio miestelio įstoti į mediciną nėra paprasta, bet, kai labai nori, – viskas įmanoma. Po studijų Kauno medicinos universitete rezidentūros praktikai jis pasirinko Plungę, kur vėliau grįžo dirbti.

Su pacientais – žemaitiškai

Per 7-erius gydytojo darbo metus Žemaitijoje G. Repšys spėjo pelnyti pacientų meilę. Šie gydytoją giria už skiriamą dėmesį, šiltą ir malonų bendravimą. Paklaustas apie pacientų pagyras, gydytojas kuklinosi: „Norisi, kad pacientas rezultatu liktų patenkintas. Neišsiplėsdamas bandau paaiškinti, koks laukia gydymo planas ir eiga. Tačiau chirurgo duona tokia, kad ne visada viskas pavyksta puikiai. Jei matau, kad pats negalėsiu padėti, žmogų visada nukreipiu, ten kur jis galėtų sulaukti pagalbos.“

Paklaustas, ar su pacientais bendrauja žemaitiškai, Giedrius net nesuabejojo – Žemaitijoje kitaip neįmanoma. Nors prisiminė, kad, grįžęs po studijų Kaune ir pradėjęs dirbti Plungės poliklinikoje, pirmąją savaitę kalbėjo bendrine kalba.

„Jaučiausi keistai, bet, kai perėjau prie žemaičių tarmės, tapo gerokai lengviau, viskas stojo į savo vėžes“, – prisipažino G. Repšys.

Ar pacientai šilčiau reaguoja į žemaitiškai šnekantį gydytoją? Pasak pašnekovo, tarmė gydytojo profesionalumui ir pacientų pasirinkimui įtakos nedaro, tačiau žmonėms maloniau bendrauti sava tarme.

„Pajūrio naujienos“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas