Pajūrio naujienos
Help
2024 Spalis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar balsuojate Seimo rinkimuose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Odilės Norvilaitės tapybos parodos „Ponių padangė“ tematika – moterys.

 

Kaune gimusi ir augusi menininkė Odilė Norvilaitė puikiai jaučiasi Žemaitijoje.

Baigiantis vasarai Kretingos rajono kultūros centro Rūdaičių skyriuje įvyko Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narių ir literatų popietė bei dailininkės Odilės Norvilaitės parodos „Ponių padangė“ uždarymas ir jos naujos knygos „Dievaičio statula. Būrėjos užrašai“ pristatymas.

Renginyje skambėjo lietuviškos ir žemaitiškos dainos, kurias dainavo daugiau negu dešimt metų kartu muzikuojantys Leonas Rimeika ir Sigita Šimkutė-Kubilienė. Savo kūrybą skaitė kaunietė Odilė Norvilaitė, rūdaitiškė Milda Viluckienė, kretingiškė Danutė Dunauskaitė, klaipėdietė Gema Pangonienė ir Dalia Buragienė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos pirmininkė. Eilėse, kurios buvo skirtos vasaros pabaigai ir artėjančiam rudeniui, slypėjo meilės ir vilties spalvos, alsavo gamta, girdėjosi jūros ošimas ir smaigstė širdį ilgesys išėjusiesiems per anksti.

Knyga „Dievaičio statula. Būrėjos užrašai“ – tai antrasis personalinis O. Norvilaitės kūrinys, skirtas jos gimtajam miestui Kaunui. Pirmoje knygos dalyje pasakojama istorija apie Perkūno namus, skaitytoją nukelianti į XVI amžių. Tai reali detektyvinė istorija, su meilės ir aistros prieskoniais, kuri turėtų sudominti ne tik kauniečius. Pagrindinis veikėjas Žygimanto Augusto dvaro poetas, įsimylėjęs ir vedęs kaunietę, po jos ankstyvos mirties įsivėlęs į didžiulį konfliktą su uošviu. Antroji knygos istorija, taip pat susijusi su Kaunu, vyksta šiais laikais, už užvertų būrimo salono durų, pro kurias, tarsi netyčia, išslysta meilės paslaptys, aistros, nuodėmės bei būrėjų tarpusavio ryšiai.

  

Daugiau nei dešimtmetį kartu muzikuojantys Sigita Šimkutė-Kubilienė ir Leonas Rimeika

Menininkė ne tik rašo, bet ir tapo paveikslus. Šiuo metu jos paroda „Ponių padangė“ jau paliko Rūdaičius ir iškeliavo į Gargždų krašto muziejų. Šios popietės metu įvyko jaukus parodos uždarymas, paskutinę dieną leidęs pasigrožėti nutapytų moterų charakteriais ir emocijomis. Iš paveikslų į žiūrovą mąsliai žvelgė Odilės giminaitės, kaimynės, sielos seserys, apgaubtos vasaros spalvomis, dangaus žydryne, gėlėmis ar paukščiais.

Rūdaičių skyriaus vedėja Elena Šimkuvienė džiaugėsi pavykusiu gražiu renginiu, kurio vienas simbolių yra svečiui padovanoti ir užrišti jos mamos, 84-erių metų telšiškės Elenos Mažeikienės, siūtą bei siuvinėtą prijuostę. E. Šimkuvienei pritarė ir jos dukra, rūdaitiškė kultūros darbuotoja, pedagogė, profesionali akordeonistė, Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė Sigita Šimkutė-Kubilienė: „Viską, ką šiame renginyje buvome suplanavusios, išpildėme 120-čia procentų. Žmonės, pabuvoję šioje popietėje išėjo praturtėję ir kupini džiaugsmo. Visada stengiamės, kad čia vykstantys renginiai būtų kuo aukštesnio meninio lygio. Jei žmogus gyvena provincijoje, nereiškia, kad jam būtų įbrukama bet kas – kultūra turi šviesti“, – įspūdžiais po renginio pasidalino S. Šimkutė-Kubilienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas