Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Pasirašė bendradarbiavimo sutartį

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2006-05-02
Proginio seminaro-konferencijos autoriai ir programos rengėjai – Kūlupėnų pagrindinės mokyklos direktorius Vidas Kelpša ir lietuvių kalbos mokytoja Vitalija Valančiutė – teigė, jog į Motiejaus Valančius vardą turinčių mokyklų asociaciją susibūrusios ugdymo įstaigos siekia vieno bendro tikslo – visais įmanomais būdais įprasminti vyskupo Motiejaus Valančiaus vardą.

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla pasirašė bendradarbiavimo sutartį su mokyklomis, kurios turi vyskupo Motiejaus Valančiaus vardą. Kūlupėniškių partneriais tapo Plungės katalikiška Motiejaus Valančiaus pradinė mokykla ir Telšių rajono Varnių M.Valančiaus vidurinė mokykla.

Kūlupėnų pagrindinės mokyklos direktorius Vidas Kelpša apgailestavo, jog į sutarties pasirašymo proga surengtą seminarą-konferenciją negalėjo atvykti Kanados Ontario parapijos šeštadieninės Motiejaus Valančiaus mokyklos atstovai, tačiau jie taip pat bus pakviesti dalyvauti ugdymo įstaigų, turinčių Motiejaus Valančiaus vardą, asociacijos veikloje.

“Su sutartį pasirašiusiomis ugdymo įstaigomis bendraujame jau senokai. Rengėme pažintines išvykas Motiejaus Valančiaus keliais, domėjomės, kaip vyskupo gyvenimą, veiklą pristato ugdymo įstaigos, pasivadinusios Motiejaus Valančiaus vardu. Susidraugavome ir pamatėme, kad galime veikti ir dirbti kartu,” – apie priežastis, nulėmusias asociacijos steigimą, kalbėjo Kūlupėnų pagrindinės mokyklos direktorius V.Kelpša.

Įsteigtoji asociacija dirbs ir draugaus kartu su kitomis institucijomis, kurios skleidžia ir puoselėja Motiejaus Valančiaus idėjas. Mūsų rajone tai – Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka, Nasrėnuose esanti vyskupo gimtinė-muziejus. Esminis asociacijos narių bendradarbiavimo tikslas – įprasminti Motiejaus Valančiaus vardą mokyklų bendruomenėse, siekti, kad vyskupo, rašytojo, istoriko, visuomenės veikėjo asmenybės pavyzdys padėtų formuotis jauno žmogaus savimonei.

Asociacija taip pat numato dalyvauti bendruose projektuose ir renginiuose, puoselėti asociacijos narių tarpusavio santykius, paminėti žymias vyskupo Motiejaus Valančiaus veiklos, gimimo ir mirties metines, rengti bendras konferencijas, susitikimus, rengti atviras pamokas ir pan.

Bendradarbiavimo sutarties ir asociacijos steigimo proga kūlupėniškiai surengė seminarą-konferenciją “Motiejus Valančius - plačiašakis tautos ąžuolas”, kuri tuo pačiu skirta M.Valančiaus 205-osioms gimimo metinėms. Seminaro-konferencijos autoriai ir programos rengėjai – V.Kelpša ir Kūlupėnų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos vyr. mokytoja Vitalija Valančiutė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas