Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokiniai pasiruošę vykti į darbo objektą.

Skuodo amatų ir paslaugų mokykla kasmet dalyvauja „Erasmus+“ projektuose ir semiasi profesinės patirties įvairiose Europos šalyse. Šiais metais dešimt būsimų apdailininkų visą mėnesį stažavosi Graikijos sostinėje Atėnuose. Į Atėnus darbo stebėjimo vizito ir pasisemti patirties taip pat savaitei buvo išvykę šeši mokytojai. 

Neįkainojama patirtis ir savarankiškumo mokykla

Būsimieji apdailininkai – Kamilė Sabakonytė, Rimvydas Poškys, Karolis Venskus, Artūras Viršilas, Valentas Gricius, Danielius Rubys, Enrikas Banys, Monika Uznytė, Justinas Jakumas, Deimantė Pauliukėnaitė – profesinę praktiką atliko vienoje Atėnų statybų įmonių, kur kasdien, penkias dienas per savaitę, ardė sienas, tinkavo, špakliavo bei darė įvairius kitus su apdaila susijusius darbus. Ne tik profesinio tobulėjimo ir darbinės patirties sėmėsi, bet, pasak mokyklos direktorės Egidos Skurdauskienės, „Erasmus+“ projektai suteikia mokiniams kelionės patirties, galimybę pažinti kitų šalių kultūrą, kalbą, istorines vietoves, mokiniai gauna dienpinigius. Savaitgaliais jie apsilankė Atėnų istorinėse vietose, muziejuose, atrakcionų parkuose bei susipažino su vietos gyventojais ir jų kultūra. 

Mokyklos vadovė akcentavo, kad tokių užsienio šalyse atliekamų praktikų metu mokiniai ugdosi savarankiškumo įgūdžius, nes lydintysis mokytojas kartu būna tik vieną savaitę, o likusias tris jie ten gyvena ir grįžta namo vieni – įgyja labai svarbios keliavimo patirties, išmoksta orientuotis dideliame mieste, naudotis metro, nuvykti iš taško A į tašką B, patobulina anglų kalbos įgūdžius.

Direktorė E. Skurdauskienė teigė, kad pastaruosius dvejus metus tokioms mokinių stažuotėms daromos atrankos, nes norinčių vykti yra daugiau negu galimų vietų skaičius, tad mokiniai atrenkami pagal mokymosi rezultatus, anglų kalbos mokėjimo lygį. Pasak vadovės, patys mokiniai, sugrįžę dalydamiesi savo įspūdžiais, sakę, kad tai buvusi nuostabi patirtis, suteikusi didelį motyvacinį postūmį toliau siekti savo tikslų pasirinktos profesijos srityje.

Profesijos mokytojų susitikimas su statybinės įmonės vadovais.

Mokytojams – darbo stebėjimo vizitas 

Birželį mokytojai Vaidas Minelga, Artūras Vainoras, Stasė Dapšauskienė, Virginijus Kumpys, Lina Sėlenienė ir direktorė E. Skurdauskienė savaitei taip pat vyko į Atėnus.

Kaip teigė direktorė, nors mokytojų kelionę lydėjo didžiuliai karščiai, patirti įspūdžiai atpirko viską. Susitikimas su statybinės įmonės vadovais Atėnuose, kurioje darbinę praktiką atliko mokiniai, buvo labai nuoširdus ir produktyvus.

Įmonės vadovai Skuodo amatų ir paslaugų mokyklos mokinių grupę pavadino „Metų grupe“. Sulaukta pagyrų dėl mokinių darbštumo, atsakingumo ir kompetencijos. Visi sutiks, kad mokytojams mieliausia ausiai ir širdžiai  girdėti tik gerus atsiliepimus apie savo mokinius, nes tada žinai, kad pastangos, ruošiant juos pasirinktai  profesijai, nebuvo bergždžios. 

Pasak E. Skurdauskienės, profesijos mokytojams labai norėjosi išgirsti, kas yra svarbu darbdaviams, kokių kompetencijų labiausiai reikia, kurias reikia tobulinti ar įgyti. Tai neįkainojama patirtis, leidžianti geriau suprasti šiuolaikinės darbo rinkos reikalavimus ir pasiruošti ateities iššūkiams. 

„Ši kelionė buvo ne tik profesinis, bet ir asmeninis augimas. Visa įgyta patirtis Graikijoje padėjo mums atnaujinti ir praplėsti savo žinias“, – sakė vienas mokytojų. Dviem mokytojams kelionė tikrai liks pati įsimintiniausia, nes jiedu pirmąkart gyvenime skrido lėktuvu. Pasak profesijos mokytojo V. Minelgos, mūsų apdailininkai dirba daug profesionaliau, kruopščiau nei graikai, kurie nėra tokie smulkmeniški. Jų požiūris į daugelį dalykų yra paprastesnis, jie labiau moka mėgautis gyvenimu.  

Mokytojai vizito laiku aplankė nemažai turistinių objektų Atėnuose. Labiausiai jiems patiko Likabeto viršūnė, Akropolis ir visos dienos kruizas į tris salas.

Ne tik profesiniam augimui, bet ir akiračio plėtrai

Skuodo amatų ir paslaugų mokykla didžiuojasi savo mokiniais ir mokytojais, kurie drąsiai pasinaudoja visomis „Erasmus+ projekto teikiamomis galimybėmis, augina savo profesinius sparnus ir praplečia akiratį. Tokie projektai neabejotinai prisideda prie mokyklos bendruomenės stiprinimo ir ugdo atvirumą pasauliui, suteikia ne tik praktinės naudos, bet ir stiprina asmeninius bei profesinius ryšius tarp skirtingų šalių. Dalyviai gali mėgautis tarptautine atmosfera, susipažinti su naujomis kultūromis ir praplėsti savo akiratį. Kitais metais mokykla jau ruošiasi stažuotei į Maltą.

Elena KATKUVIENĖ

„Mūsų žodis“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas