Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
 

Trenerio Martyno Vilucko treniruojamos mergaitės U-13 čempionate Ukmergėje užėmė V vietą.

Futbolo akademijos (FA) „Minija“ administratorius ir treneris Martynas Viluckas pasidalino birželio mėnesio naujienomis bei pasiekimais. Treneris pasidžiaugė, kad Kretingos mieste futbolas populiarėja, daugėja norinčių jį žaisti, neblėsta sirgalių palaikymas ir miesto valdžios dėmesys. 

Ryškiausia naujiena – ką tik pasibaigęs Lietuvos mergaičių U13 čempionatas, kuriame dalyvavo 20 komandų. Buvo suskirstyta į dvi zonas – Pietų-Rytų ir Šiaurės-Vakarų regionų grupės. Iš kiekvienos zonos po 4 komandos pateko į finalus. Ukmergėje vykusiuose finaluose dalyvavo 8 pajėgiausios Lietuvos mergaičių ekipos. Ketvirtfinalyje pašnekovo treniruojamos mergaitės po atkaklios kovos rezultatu 0:2 nusileido čempionėmis tapusioms Vilniaus FC „Bitės“ mergaitėms.

Rungtynėse dėl  5-os vietos kretingiškės rezultatu 4:2 nugalėjo Kauno FK „Žalgirio“ mergaites. 

Galutinėje Lietuvos mergaičių U13 čempionato rikiuotėje „Minijos“ akademijos mergaitės iš 20 dalyvavusių komandų užėmė 5 vietą. Geriausia komandos žaidėja pripažinta Emėja Beniušytė. Dvejus metus jas treniruojantis treneris M. Viluckas labai džiaugėsi šiuo rezultatu, paminėjęs, kad per šį sezoną yra sužaistos 21-erios rungtynės, iš kurių iškovota 17 pergalių, dvejos rungtynės sužaistos lygiosiomis ir dvejos pralaimėtos. Trenerį džiugina, kad bendrame Lietuvos mergaičių futbolo kontekste kretingiškės yra gana stiprios varžovės, iš kurių ne vieną treneris mato kaip perspektyvią pretendentę į jaunių ar moterų futbolo rinktinių gretas. Pašnekovas džiaugiasi šiuo mergaičių kolektyvu, paminėjęs geriausios žaidėjos titulą laimėjusią E. Beniušytę, vartininkę Ugnę Stancelytę, komandos kapitonę Viltę Stonkutę, taip pat Gabiją Bružaitę. Treneris mato ne tik merginų darbštumą, bet ir augimą, tobulėjimą. 

 

FA „Minija“ 2014-aisiais gimę berniukai, užėmę pirmąją vietą, į Kretingą parvežė Plungės miesto mero įsteigtą taurę.

Pasak M. Vilucko, šiuo metu visame pasaulyje bei Europoje yra skiriamas didelis dėmesys moterų futbolui, į kurį nemažai investuojama. Žinoma, procesas vyksta lėtokai ir yra nepalyginamas su tuo dėmesiu, kuris skiriamas vyrų bei berniukų futbolui. 

 Trenerio Dangirdo Žilinsko treniruojami 2015-tais metais gimę berniukai Liepojoje dalyvavo trijų dienų Pabaltijo turnyre „Dobrecova cup“, kur buvo susirinkusios 48 komandos iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Pirmoji akademijos komanda turnyre finišavo 37-oje vietoje, o antroji komanda, viso turnyro metu patyrusi vos vieną pralaimėjimą, kuris lėmė kovą dėl 9–16 vietų, užtikrintai įveikė Mažeikių „Atmosferos“ futbolininkus ir finišavo 9-oje vietoje. Antroji, pagrindinė komanda, savo pogrupyje užėmė pirmąją vietą ir pateko tarp 16-kos stipriausių, kur pirmoje kovoje nusileido Klaipėdos „Gintaro“ komandai. Tad šis skaudus pralaimėjimas nubraukė viltį užimti aukštesnę nei 9-oji vieta. Treneris D. Žilinskas liko patenkintas berniukų žaidimu, nepaisant, kad šįsyk sėkmė šiek tiek nusisuko. 

 

Trenerio Dangirdo Žilinsko treniruojami 2015-aisiais gimę berniukai ir jų palaikymo komanda „Dobrecova Cup“ turnyre Liepojoje.

Plungės miesto šventėje berniukų futbolo turnyre  mero taurei laimėti dalyvavo 10 komandų, iš kurių išsiskyrė D. Žilinsko vadovaujami 2014-aisiais metais gimę kretingiškiai, finale įveikė Telšių komandą ir, laimėję pirmąją vietą, į Kretingą parvežė Plungės miesto mero taurę. 

Anot M. Vilucko, 2014–2015 metais gimusių, trenerio D. Žilinsko treniruojamų, berniukų grupės yra tikrai gana perspektyvios, gausiai dalyvaujančios pajėgiose turnyruose, kur susitinkama su gana stipriomis komandomis. 

 

Trenerio Arvydo Balsevičiaus U15 vaikinai (vilki tamsiais marškinėliais) iš Estijos vykusio futbolo turnyro „Hansa Cup“ grįžo su bronzos medaliais.

Trenerio Arvydo Balsevičiaus treniruojami U15 vaikinai birželio 7–9 dienomis buvo išvykę į Estijoje Vilijandi mieste įvykusį tradicinį futbolo turnyrą „Hansa Cup 2024“, kuriame dalyvavo 4 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Estijos. Pirmose turnyro rungtynėse kretingiškiai sužaidė lygiosiomis 1:1 su aikštės šeimininkais, įvartį įmušė Matas Baltmiškis. Antrąją dieną su varžovais iš Latvijos FC „Valmera“ rezultatu 0:0 ir paskutinės rungtynės su FC „Hagen“ iš Vokietijos taip pat pasibaigė lygiosiomis 2:2. Du įvarčius į priešininkų vartus pasiuntė Gustas Keblys. Šis futbolo turnyras kretingiškiams atnešė 3-iąją vietą ir bronzos medalius. Geriausiu komandos žaidėju pripažintas M. Baltmiškis. Bendradarbiavimas su šiuo miestu tęsiasi jau ne vienerius metus, treneriams ir vaikams sukurtos geros sąlygos treniruotėms bei varžyboms, turnyro metu sulaukiama miesto valdžios dėmesio. 

Birželį M. Viluckas taip pat yra surengęs nedidelį turnyrą mergaitėms, kur dviem sudėtimis dalyvavo 4 komandos. Turnyro formatas 7 prieš 7 ir 5 prieš 5. Buvo žaidžiama dvejose aikštelėse. Šis turnyras buvo suorganizuotas didesnei žaidybinei praktikai bei patirčiai įgyti. Marijampolės komanda surinko 13, Plungės komanda – 12, Kretingos komanda – 11 taškų. Šio turnyro metu buvo apdovanotos labiausiai pažengusios žaidėjos.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas