Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
 
„Paauglystėje nė bulvių skusti nenorėjau“, – pajuokavo „Pas grafą“ kavinės šefė Violeta Lazdauskienė, visuomeninio maitinimo srityje dirbanti nuo 1988-ųjų.

Vasaros pradžioje Lietuvoje pirmąkart lijo Michelin žvaigždėmis, po Michelin žvaigždę gavo net 4 restoranai ir visi jie yra sostinėje Vilniuje. Tačiau ir provincijos miestai, miesteliai turi kavines, kuriose noriai lankosi vietiniai, kurias rekomenduoja svečiams. Viena tokių kavinių jau tris dešimtmečius veikia įstabioje Kretingos vietoje, grafų Tiškevičių rūmų Žiemos sode – tai kavinė „Pas grafą“.

„Produktų kokybė, iš jų gaminamų patiekalų skonis, geras aptarnavimas, ir būtina augti kartu su klientu“, – vardijo kavinės „Pas grafą“ virtuvės šefė Violeta Lazauskienė, paklausta, ko reikia viešojo maitinimo įmonės geram vardui užsitarnauti ir jį išlaikyti. Šį verslą prieš tris dešimtmečius įsuko Violetos brolis Rimantas Valentukonis.

Atvertusi storą klientų atsiliepimų knygą, Violeta tvirtino, kad klientai yra svarbiausi jos ir komandos darbo vertintojai. Tiesa, šiandieną užuot rašę atsiliepimus, žmonės už gerą maistą, aptarnavimą dažniau dėkoja elektroninėmis, telefono žinutėmis ar paskambindami. „Nesiekiame gaminti įmantrių patiekalų, svarbiausia, kad būtų skanu, sveika, sotu, o kainos „nesusipykusios su protu“ ir paviešėjus norėtųsi vėl grįžti“, – apie iškeltus tikslus kalbėjo Violeta, akcentavusi, kad dauguma svečių net neatvertę valgiaraščio žino ką valgys. Štai tokie klientų pamėgti patiekalai, kaip grafienės Sofijos salotos, grafienės vištienos krūtinėlės kepsnys populiarumo nepraranda metų metais. Kretingos dvarą valdęs grafas Juozapas Tiškevičius buvo aistringas medžiotojas, mėgo patiekalus iš žvėrienos, grafui atminti kavinės meniu yra ir jo kepsnys, šiandieną dažniausiai ruošiamas iš elnienos, kartais – šernienos. Kavinė „Pas grafą“ savo valgiaraštį iš esmės atnaujino po karantino, tai sutapo su Žiemos sodo-oranžerijos renovacijos pabaigtuvėmis. „Valgiaraštyje yra otas, anties krūtinėlė su bruknių padažu ir juodųjų alyvuogių plutele“, – sakė Violeta apie tai, ką renkasi išrankesni klientai.

 

Kavinė „Pas grafą“ turi 7 darbuotojus, jų branduolys – padavėjai Rimas Stonkus, Egidijus Vaitkus, virėja Asta Jonušaitienė – nesikeičia dešimtmečius. Virtuvėje pati dažnai triūsianti Violeta patvirtino, kad šis darbas yra sunkus ir tai yra viena priežasčių, kodėl trūksta jaunų virėjų, o pajūryje vasaros sezono metu toji problema itin užaštrėja.

Lyjant, atšalus orams vasarotojai iš pajūrio pasklinda ir po Kretingą, jos apylinkes, padidėja jų srautas grafų Tiškevičių dvare įsikūrusiame Kretingos muziejuje, taip pat ir kavinėje „Pas grafą“. „Mūsų verslui vasarą palankesnės apsiniaukusios dienos, bet visiems atostogaujantiems nuoširdžiai linkime saulės“, – sakė Violeta.

Nedidelis kavinės „Pas grafą“ septynių darbuotojų kolektyvas sugeba surengti puotas ir pusšimčiui žmonių. „Savo klientų rate turime šeimas, kurios pas mus šventė vestuves, krikštynas, po 20 metų sugrįžo paminėti vestuvių metines, ir tuo didžiuojamės“, – kalbėjo Violeta, nusiteikusi atgaivinti dvaro puotų valgiaraštį, o artimiausiu metu, kai nuaidės vasaros sezonas kavinės lankytojus pakviesti išskirtinių šeštadienio, sekmadienio pietų. Šefė pripažino, kad būti nuolatos pasitempus kavinės „Pas grafą“ kolektyvą įpareigoja skonį, aptarnavimo kultūrą išlavinę, pasaulį išmaišę lankytojai ir muziejaus dvaro rūmų, Žiemos sodo-oranžerijos aplinka.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas