Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
 
Iškilminga atlaidų procesija žengė pro šventoriaus vartus į miestelį.

 

Šventės dalyviai žygiavo nuo bažnyčios iki gimnazijos stadiono.

Praėjusį sekmadienį ir vėl visi keliai vedė į Darbėnus: čia vyko ne pirmą šimtmetį švenčiami tituliniai Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus atlaidai ir, kaip visada, trankiai paminėtas jau 433-iasis miestelio gimtadienis.

Šv. Mišias šventiškai išdabintoje bažnyčioje, po kurios skliautais skambėjo kompozitoriaus Aloyzo Žilio vadovaujamo Kretingos rajono kultūros centro mišraus vokalinio ansamblio „Svaja“ giedamos žemaitiškos giesmės, laikė Lietuvos kariuomenės Ordinariato kapelionas Saulius Noretas. Kapelionas kartu su Darbėnų parapijos klebonu Viktoru Dirvonskiu linkėjo, kad garbingieji parapijos globėjai šv. apaštalai Petras ir Paulius iš aukšybių laimintų tikinčiuosius, būtų visada šalia ir galėtų džiaugtis visų pasiryžimu vadovautis tikėjimo tiesomis ir Jėzaus Kristaus mokymu. Pamaldas vainikavo tradicinė procesija: jos dalyviai gaudžiant varpams, plazdant bažnytinėms vėliavoms ir skambant giesmėms, apėjo centrinę Turgaus aikštę.

Po pamaldų šventės dalyvių eisena, vedama Kretingos meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro „Vėjūnas“ (vadovas Alvydas Bružas), patraukė į Darbėnų gimnazijos stadioną. Čia laukė margaspalvė mugė bei „Baltojo lokio“ parengtos įvairios pramogos vaikams. Kaip elgtis su ugnimi, kaip negalima gesinti keptuvėje užsidegusio aliejaus pademonstravo Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Kartenos komandos ugniagesiai-gelbėtojai, vėliau smagiai palaistę įkaitusius šventės dalyvius čiurkšlėmis iš vandens patrankos.

Ugniagesiai gelbėtojai ir ugnį tramdė, ir vandeniu žiūrovus laistė..

Ąžuolo lapais vainikuoti Petrai, Povilai, Pauliai ir dvi Petronėlės.

Oficialiąją šventės dalį pradėję jos vedėjai Aurelija Laureckienė ir Antanas Mockus, priminę dešimtmečius skaičiuojančias tradicijas, tvirtino, kad kasmet akcentai – vis kiti. Šiemet miestelio šventė skirta dviejų kolektyvų – Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Okata“ (vadovė Birutė Bendikienė) ir Darbėnų gimnazijos tautinių šokių grupės „Dobilėlis“ (vadovas Laurynas Krasauskas) – išlydėtuvėms į jubiliejinę Dainų šventę. Būtent šių kolektyvų šokiai bei darbėniškių liaudiškos kapelos „Ontrep“ (vadovas Artūras Juška) dainos skambia gija perpynė renginį, kurį režisavo Virginija Rudavičienė.

Į gėlių kompozicijomis, ąžuolo lapų vainikais ir trimis pynėmis padabintais raktais papuoštą sceną simboliškai atrakinti šventę pakviestas Darbėnų seniūnijos seniūnas Alvydas Poškys pasidžiaugė, kad apsisukęs metų ratas ir vėl gausybę žmonių sutraukė į didžiausios rajono seniūnijos rengiamą gražiausią rajone šventę – Petrines. Pasak seniūno, čia susirenka geriausi žmonės ir svečiai, nes – tai akcentavo ir vėliau kalbėjusieji – šventę organizuoja visada idėjų kupinas puikus organizatorius Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyriaus vedėjas Artūras Juška.

Aplodismentais į Dainų šventę išlydėti du šokėjų kolektyvai iš Darbėnų.

Edmundas Kučinskas dainavo kartu su kapela „Ontrep“.

Tai, kad Darbėnuose šventės visada nuostabios, akcentavo ir Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, palinkėjęs sėkmės vykstantiesiems į Dainų šventę. Pasveikinęs darbėniškius Seimo narys Antanas Vinkus minėjo, kad jo kabinete garbingoje vietoje yra ir Darbėnų vėliava, jis linkėjo smagiai švęsti ir susikaupti naujiems darbams. Darbėniškius sveikino ir kiti šventės svečiai, kurie kartu su seniūnu tradiciškai ąžuolo lapų vainikais padabino varduvininkus – Petrus, Povilus, Paulius, Petronėles ir Paulinas. 

Dar vienas jau tradicija tampantis šventės akcentas – simbolinės dovanėlės tiems darbėniškiams, kurie pirmąja šypsena pasveikino Darbėnus nuo praėjusių iki šių Petrinių. O per šį laiką gimė 5 mergaitės ir 8 berniukai: Augustė Visagorskytė, Vytautas Serepinas, Gustė Beniušytė, Vakaris Eglinas, Eva Petrauskaitė, Denas Dosinas, Tomas Račkauskas, Joris Leščiauskas, Margiris Launikonis, Elija Kubiliūtė, Jogaila Bacys, Rokas Kilmanas ir Andrėja Tarvydaitė.

Oficialiąją dalį su iki išnaktų trukusia gegužine smagiai sujungė dainininkas Edmundas Kučinskas, kartu su kapela „Ontrep“ atlikęs jau visiems žinomą ir pamėgtą dainą „Už gyvenimą“. Po E. Kučinsko koncerto į sceną kilo Rytis Cicinas, „Grupė 2“, DJ ErNesta ir DJ Gintas. Šventės dalyvių neišgąsdino nė prasidėjęs smarkus lietus, o spalvingą fejerverką pagyvino pati gamta, kai ir perkūnas griaudė, ir žaibai žaibavo.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas