Pajūrio naujienos
Help
2024 Spalis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar reikėtų tikrinti kandidatų į Seimą kompetencijas, sveikatą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Daugiabutis sprunka iš „Civinity“ glėbio

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2024-07-02
 
Daugiabutis namas Birutės g. 6 Kretingoje – vienas seniausių, pastatytas 1962 metais. Dalis gyventojų norėtų dalyvauti renovacijos programoje ir daugiabutį atnaujinti.

Daugiabučiuose namuose įsisteigia savininkų bendrijos, tačiau ištrūkti iš lig tol administravusių įmonių čiuptuvų joms taip lengvai nepavyksta: nei statinio dokumentų, nei kaupiamųjų lėšų grąžinti įmonės neskuba. Su tokia realybe susidūrė ir Kretingos miesto Birutės g. 6 gyventojai.

Prieš atsisveikinant patuštėjo sąskaita

Pasak namo gyventojų Dalios Padriezienės ir Vilmos Drungilienės, šis 31 buto namas – istorinis, nes vienas seniausių mieste, pastatytas 1962-aisiais. Kažkada buvo vadinamas elitiniu, mat čia gyveno nemažai Kretingos visuomenės „grietinėlės“ atstovų.

„Dabar kontingentas pasikeitęs – senbuvių likę nedaug, kai kurie jau iškeliavę anapilin, kai kurie išsikraustę kitur, žodžiu, gyvena daug pensininkų ir nuomininkų“, – apibūdino kretingiškės. Iki įsteigiant bendriją, kuriai savininkai suteikė pavadinimą „Rotušė“, šio daugiabučio administratorius buvo rajono Savivaldybės priskirta uždaroji akcinė bendrovė „Civinity namai Klaipėda“.

„Kodėl mes sumąstėm steigti bendriją?“ – klausė valdybos narė Vilma Drungilienė ir pati atsakė: todėl, kad gyventojai nori būti savarankiški, patys disponuoti savo sukauptais pinigais, organizuotis darbus ir pasirinkti rangovus ne už kosmines kainas. „Vien už kanalizacijos išplovimą „Civinity namai“ iš mūsų nulupo 838 eurus!“ – stebėjosi V. Drungilienė. Be to, gali būti, kad lėšas pasiskubinta greit „susigriebti“ sužinojus, jog baigiama rengti dokumentacija bendrijai įsteigti ir atsisakyti jų paslaugų. „Pagal taisykles buvęs administratorius turėtų į bendrijos sąskaitą pervesti gyventojų sukauptas nepanaudotas lėšas, o ką beperves? Kreipiausi į „Civinity“ vadybininką Kretingoje, prašiau, kad bent parodytų, kas buvo tas „auksinis“ rangovas: taip, pasirodo, tai tas pats „Civinity...“, – apgailestavo Vilma.

Rajono Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyresniosios specialistės Rasos Šerputienės paklausti, įmonės atstovai patikino sąskaitos tyčia netuštinę – esą buitinių nuotekų išvadų plovimas hidrauline mašina buvęs iš anksto suplanuotas ir balandžio 15–16 dienomis atliktas.

Kad darbus atliko „auksinis“ rangovas, valdybos narei pritarė naujai susikūrusios bendrijos „Rotušė“ pirmininku dirbti pradėjęs Albertas Butenis. Kretingoje jis pirmininkauja ne viename daugiabutyje, todėl žino įmonių, kurios kanalizacijos tinklus išplauna bei vaizdo diagnostiką atlieka ir už maždaug 180 eurų, ir dar pigiau.

„Aš negaliu pakomentuoti kainų... Daugiabučius administruojanti įmonė „Civinity namai Klaipėda“ apklausos būdu samdo rangovus, matyt už kiek darbus pasiseka nupirkti, už tiek ir nuperka... Mano žiniomis, pasitaikė ir už didesnes sumas negu 830 eurų. Aš tikrai nežinau, nuo ko tai priklauso – ar nuo darbų apimties, ar nuo sudėtingumo?“ – svarstė Savivaldybės atstovė.

Atvažiavo „pasižymėti“?

V. Drungilienė stebėjosi, kad, nors namo savininkų bendrija įsteigta balandžio 19-ąją, sąskaitas už paslaugas gyventojams įmonė tebesiunčia. „Mes jas gauname dvigubas – ir bendrijos, ir įmonės, kuri neprisiverčia mums perduoti namo dokumentų“, – kalbėjo valdybos narė.

A. Butenis akcentavo, kas, jo įsitikinimu, yra visų svarbiausia: pagal Lietuvos Respublikos daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymą namo administratoriaus įgaliojimai baigiasi nuo pirmos bendrijos įregistravimo Juridinių asmenų registre dienos, ir taškas. Kad „Civinity namai Klaipėda“ apie steigiamą bendriją nežinojo, – netiesa, pranešta buvo gerokai iš anksto, kaip reikalauja LR daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų įstatymas. Su prašymu sukauptas gyventojų lėšas pervesti į nurodytą sąskaitą į įmonę buvo kreiptasi balandžio 24-ąją, o savininkams priklausantį turtą perduoti sutarta balandžio 29-ąją 11 val. Bet bendrovės atstovai nurodytu laiku neatvyko. Gegužės 7 d. bendrija gavo „Civinity namai Klaipėda“ raštą, kuriame dokumentų perdavimo datą prašė nukelti į gegužės 30-ąją.

„Geranoriškai sutikome. Tačiau atvykęs darbuotojas nei dokumentų, nei kito turto neperdavė, iš susirinkimo pasišalino. Manau, kad jo tikslas ir buvo tik „pasižymėti“, jog atvažiavo“, – svarstė pirmininkas. Be to, jo teigimu, atidarius elektros skydinės duris, ant jų buvo priklijuotas lapelis su įrašu, kad gegužės 30 d. bus atliekami elektros darbai. „Kokie dar darbai, jeigu namą jau administruoja pati bendrija?“ – retoriškai klausė A. Butenis.

 

„Norime būti savarankiški, patys disponuoti savo sukauptais pinigais, organizuotis darbus ir pasirinkti rangovus ne už kosmines kainas“, – kodėl nusprendė steigti daugiabučio namo savininkų bendriją, paaiškino Vilma Drungilienė.

Supyko, kad filmuoja „Pajūrio naujienų“ paprašytas, „Civinity namai Klaipėda“ vadovas Artūras Kavaliauskas per šios bendrovės komunikacijos vadybininkę pakomentavo, kad paslaugas daugiabučiui teikė iki tol, kol gavo Kretingos rajono savivaldybės įsakymą dėl administravimo nutraukimo ir kol suėjo jame numatytas 30 dienų namo dokumentų perdavimo terminas.

„Vadovaudamiesi minėtu įsakymu, mūsų darbuotojai sutartu laiku atvyko prie Birutės g. 6, tačiau pirmininkas iškart ėmė filmuoti, negavęs jų sutikimo. Tęsė filmavimą net prašomas to nedaryti, o priimti dokumentus nefilmuojant atsisakė. Apie tai raštu informavome ir Kretingos rajono savivaldybę, taip pat pirmininkui pasiūlėme kitą susitikimo datą. Atsakymo kol kas tebelaukiame“, – teigė A. Kavaliauskas. Anot jo, remiantis Savivaldybės įsakymu, „Civinity namai Klaipėda“ nuo gegužės 30-osios daugiabučio nebeadministruoja. Kaupiamosios lėšos bendrijai bus pervestos po to, kai pirmininkas priims dokumentus ir pasirašys priėmimo–perdavimo aktą.

A. Butenis paaiškino, kodėl dokumentų perdavimo procesą jis nusprendė filmuoti. „Ko jie bijo? Įrašas nebūtų viešinamas, bet pasitarnautų, jeigu kiltų teisminis ginčas. Kodėl reikia slėpti, kas perduodama? Atvežė kelis mažareikšmius dokumentus, daug ko trūko... Pavyzdžiui, gyventojai kas mėnesį moka už namo techninę priežiūrą. Bet techninės dokumentacijos knygoje paskutinis įrašas, mačiau, darytas 2020-aisiais metais. Negi per pastaruosius 4-erius metus techninė priežiūra ten nebuvo vykdoma? Priėmimo–perdavimo aktas nėra toks „nekaltas“ dokumentas, kaip gali atrodyti“, – savo tiesą dėstė A. Butenis.

Veikė pagal savo nuostatus

R. Šerputienė teigė, kad naujai susikūrusios bendrijos „Rotušė“ pirmininko A. Butenio prašymą nutraukti paskirto administratoriaus veiklą Savivaldybės administracija gavo balandžio 24 d. Bendrovė „Civinity namai Klaipėda“ gegužės 2 d. raštu buvo informuota, kad jos bendrojo naudojimo objektų administravimo įgaliojimai baigėsi nuo balandžio 30-osios.

Administratorius savo veikloje vadovaujasi Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatais, kurių 7.11 punktas numato teisę ir pareigą per 30 dienų nuo administravimo pabaigos Savivaldybės vykdomajai institucijai pateikti savo veiklos, susijusios su administruojamu namu, ataskaitą, patalpų savininkams ir namo bendrojo naudojimo objektų valdymą perimančiam asmeniui perduoti turtą, patalpų savininkų sukauptas lėšas, dokumentus. Perdavimas įforminamas priėmimo–perdavimo aktu. Administratoriams susitarus, perdavimo terminas gali būti pratęstas iki 30 dienų.

R. Šerputienės žodžiais, Kretingos rajono savivaldybei, kaip numato teisės aktai, administratorius dokumentus yra pateikęs birželio 10 d.

---

2023 m. gruodžio 31 d. duomenimis, Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje buvo 438 daugiabučiai gyvenamieji namai, 158-iems jų paskirtas administratorius UAB „Civinity namai Klaipėda“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas