Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
 

Kurmaičių pradinė mokykla savo vaikus šį birželį ir vėl pakvietė į 5-ių dienų vasaros užimtumo stovyklą „Vasaros spalvų mozaika–2“.

Pirmąją dieną Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Tik duokite mums sceną!“. Kaip papasakojo programos vadovė muzikos mokytoja metodininkė Janina Kripienė, įspūdį paliko X aukšto bokšto terasa, teatro požemiai, naujos „Jūros“ ir „Marių“ salės. „Čia ir improvizavome: klausėmės mergaičių Urtės Žilinskaitės, Ievos Lingytės, Mėtos Pleikytės ir Ievos Vilimaitės kvarteto atliekamos dainos, solo dainavo Benita Jonauskaitė, solo šoko Ignas Statkauskas, visi kartu choru dainavome išmoktas dainas. Fortepijonu skambino Ieva Lingytė, Gabriel Mikuškin ir Vesta Lileikaitė. Orkestro repeticijų salėje mokiniai turėjo galimybę pagroti mušamaisiais muzikos instrumentais: būgnais, ksilofonu, timpanais, gongu“, – sakė pedagogė.

Antroji stovyklos diena kupina meninių užduočių: Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje – edukacinis užsiėmimas „Žodis, muzika ir spalvos“, Kretingos rajono kultūros centre – „Atžalyno“ teatro spektaklis pagal lietuvių liaudies pasaką „Vilkas ir dar... ožiukai?“. O grįžus į mokyklą –robotikos užsiėmimas.

Bet ir kitomis stovyklos dienomis netrūko edukacijų. Viena jų – „Muzikos labirintais“ Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje. Be užduočių, kurias teko įveikti, didžiojoje salėje vaikai klausėsi šios meno mokyklos mokinių atliekamų kūrinių. Į sceną taip pat buvo pakviesti ir stovyklautojai: akompanuojant mamai Rimai Žilinskienei, smuiku griežė Urtė Žilinskaitė, fortepijonu skambino Ieva Lingytė, kanklėmis grojo Betina Jonauskaitė.

Vaikai pabuvojo ir į Vinetu kaime, dalyvavo edukacinėje programoje „Jaunųjų vilkų kelias“, susipažino su indėnų kultūra ir istorija, žaidė indėnų lauko žaidimus, atliko įvairias rungtis, užduotis, kurios skatina judėti, įgauti budrumo, drąsos ir pasitikėjimo, lavina koordinaciją, reakciją. Vėliau visi buvo kviesti paskanauti TACOS paplotėlių su sūriu, daržovėmis ir pomidorų padažu, žolelių arbata.

Paskutiniąją stovyklos dieną, kaip ir pirmąją, stovyklautojus aplankė savanoriu Tomu prisistatęs Pranciškonų gimnazijos VII klasės mokinys Kostas Statkauskas. Kartu su juo vaikai skandavo stovyklos skanduotę, dainavo, šoko, žaidė žaidimus. Tą dieną buvo surengta ir ekskursija į Klaipėdos dramos teatrą. Mokiniai leidosi į jo požemius ir kilo virš scenų, tapo aktoriais ir žiūrovais, o mažojoje salėje išbandė naują technologiją – sukosi aplink sceną į vieną ir kitą puses, atliko judesio lavinimo užduotis, svarbiausia, drąsiai eksperimentavo patys kurdami teatrą.

Sugrįžus į mokyklą, visų laukė didžiulė staigmena – linksmybės putose. Stovyklai baigiantis, jos dalyviai dar nusipiešė ir išsikirpo savo delnus, kuriuose užrašė patirtus įspūdžius. „Prie to, kad įspūdžiai būtų ilgam įsimintini, finansiškai prisidėjo rajono Savivaldybei ir rėmėjai“, – pasidžiaugė J. Kripienė.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas