Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
 
Ovidijus Miežetis jau seniai svarstęs apie galimybę surengti savo gimtajame mieste koncertą, šią idėją įgyvendino bibliotekoje.

Gražų birželio pabaigos vakarą kretingiškius į Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešąją biblioteką pakvietė savo talentais čia nuo mažumės žavėjęs kretingiškis muzikantas akordeonistas Ovidijus Miežetis, šiuo metu pirmąjį kursą baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Tarptautinių konkursų laureatai

Pirmąjį tokį koncertą jis padovanojo kartu su bendražygiais: Dariumi Gustaičiu, Estijos muzikos ir teatro akademijos studentu (akordeonas) bei Lukrecija Kalinauskaite (violončelė). Visi jie susipažino Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, kur krimto muzikos mokslus.

Tiek Ovidijus, tiek Darius – daugelio tarptautinių konkursų laureatai, prizininkai.

Darius ir Ovidijus aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, yra baigę Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją, kurioje ir prasidėjo atlikėjų draugystė bei bendradarbiavimas. Abu mokėsi pas akordeono mokytoją Laimoną Salijų, kuris yra dar didesnio kiekio konkursų nugalėtojas ir laureatas, aktyviai koncertuojantis visame pasaulyje (Brazilija, Italija, Estija ir t.t.) ir Lietuvoje, yra vienas ryškiausių žmonių Lietuvos akordeono pasaulyje.

Šių metų balandžio 20 d. abu atlikėjai dalyvavo tarptautiniame konkurse, Kaune „Ascoltate 2024“, kuriame pasidalino Grand Prix. Taip pat yra konkursų įvairiose šalyse – Serbijoje, Čekijoje, Šveicarijoje, Estijoje, Latvijoje, Italijoje ir kt. dalyviai.

Viskas – apie muziką

Kaip pasakojo Ovidijus, jau seniai jam galvoje kirbėjo mintis surengti koncertą savo gimtajame mieste. „Aš niekada nebuvau nutolęs nuo savo miesto, nepaisant to, kad mokiausi ir tebesimokau ne čia. Man tai visada širdžiai miela vieta. Tad galiausiai ėmiausi iniciatyvos ir pats pabandžiau paieškoti galimybės. Džiaugiuosi, kad man pavyko“, – teigė Ovidijus.

Jo minčiai pritarė ir bičiuliai, padėję sukurti dar spalvingesnį pasirodymą. „Su abiem susipažinau konservatorijoje. Su Dariumi, kuris yra kaunietis, visada bendravome artimiau, nes abu grojame akordeonu, su Lukrecija susitinkame šiuo metu akademijoje, tad smagu, kad jie palaikė šią mano idėją“, – pasidžiaugė pašnekovas. Kaip prisiminė kretingiškis, jo kaip muzikanto kelyje labai pagelbėjo ir tinkamą paspirtį suteikė akordeono mokytojas L. Salijus. „Jis mus skatino dalyvauti daugelyje konkursų, patys rengdavome pasirodymus, tobulėti galimybių tikrai buvo daug. Visada buvo ištiesta jo pagalbos ranka“, – dėkingas kalbėjo Ovidijus.

Pasiteiravus, o apie ką galvoja grodamas muzikantas, kretingiškis patikino, kad minčių būna įvairių – dėmesys koncentruojasi ir į aplinką, ir į pačią muziką, bet viskas staiga išnyksta, kai nuskamba paskutinis akordas, nes tai tarsi visai kitas pasaulis, muzikos valdomas pasaulis, kuris ir egzistuoja tik muzikai skambant. O kūrinius pasirenka ir pagal tai, kad būtų ir pačiam galimybė patobulėti, ir kad klausytojui nebūtų nuobodu, ir pačiam kas labiau patinka.

Ovidijus pasidalino, kad tikrai pasvajojantis ir apie ateities koncertus, didžiąsias scenas, bet žvelgiant į artimesnę ateitį, jis pagalvoja apie savo profesinius kelius. „Jeigu tektų imtis mokytojo kelio, norėčiau, kad mano mokiniai žiūrėtų į mane taip, kaip aš žiūrėdavau į savo mokytojus – kaip į visiškus autoritetus. Tikiuosi, kad aš galėsiu kažkam tokiu tapti ir vesti jaunuosius muzikantus šiuo keliu“, – pasidalino Ovidijus, kuris akordeono muziką pamilo paskatintas tėčio, kuris taip pat šiuo instrumentu grojo.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas