Pajūrio naujienos
Help
2024 Spalis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar reikėtų tikrinti kandidatų į Seimą kompetencijas, sveikatą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
 
„Visada svajojau tapti Metų mokiniu ir pagaliau mano svajonė išsipildė“, – sakė Karolis Bacys, kuris savo mokykloje, Salantų gimnazijoje, šiemet už aktyvumą pagerbtas šiuo titulu.

Kai baigiasi mokslo metai, aptarinėjami pasiekti mokslo rezultatai ir itin ryškiai spindėję mokiniai. Salantų gimnazijoje tai kasmetinė tradicija – išrinkti Metų mokinį. Šiemet juo tapo dešimtokas Karolis Bacys, kuris šiemet išbandė save išties įvairiuose iššūkiuose. O po tokių aktyvių metų galima ir atsipūsti.

Išsipildė svajonė

Vienuoliktai klasei besiruošiantis Karolis yra tikrų tikriausias salantiškis, visą savo gyvenimą gyvenęs Salantuose ir atostogas mielai čia leidžiantis. „Man čia patinka, nes čia nedidelis miestas, todėl čia dažniausiai ramu, bet ir gražu“, – prisipažino gimnazistas.

Šiemet savo gimnazijoje Karolis buvo paskelbtas Metų mokiniu, tad įdomu, ką jam tai reiškia ir ar tikėjosi tokio įvertinimo.

Kaip pasakojo pašnekovas, per gabių mokinių šventę mokykloje šis apdovanojimas yra suteikiamas mokiniui, kuris buvo aktyviausias įvairiuose renginiuose ir turi daugiausiai laimėjimų iš įvairių konkursų ir olimpiadų. „Man yra didžiulė garbė tapti Metų mokiniu, nes tokį įvertinimą gali gauti labai mažai mokinių. Visada svajojau tapti Metų mokiniu ir pagaliau, išgirdus savo vardą, mano svajonė išsipildė. Buvau labai laimingas, nes pasijaučiau, kad visos mano įdėtos pastangos nenuėjo veltui. Kiekvienais metais tikėdavausi tapti Metų mokiniu, tačiau šiais metais dalyvavau visose olimpiadose ir konkursuose, kuriuose tik galėjau dalyvauti, ir iš daugumos konkursų laimėjau prizines vietas, todėl vyliausi, kad mane ir išrinks Metų mokiniu“, – pergale džiaugėsi Karolis.

Džiuginančios pergalės

Kaip teigė gimnazistas, jam labai patinka dalyvauti konkursuose. „Taip noriu pasitikrinti savo žinias ir pasirungti su kitais mokiniais šiuose konkursuose. Labiausiai džiaugiuosi savo pirmąja vieta fizikos konkurse, nes fizika man labai patinka ir ja domiuosi, todėl laimėjęs pirmąją vietą buvau laimingas ir didžiavausi savimi. Taip pat labai džiaugiuosi savo prizine vieta respublikiniame KTU vertimo konkurse „Verstuvės“, nes šiame konkurse užėmiau trečiąją vietą“, – apie asmenines pergales papasakojo pašnekovas.

Mokslai sekasi puikiai

Pasiteiravus, kaip apskritai jam sekasi mokslai, Karolis pasidžiaugė, kad mokytis jam sekasi labai gerai. „Tik iš kelių pamokų mano metinis vidurkis yra 9, o iš likusių pamokų vidurkis yra 10. Mokytis yra tikrai nelengva, dar sunkiau yra mokytis, jei nori iš visų pamokų gauti pačius geriausius pažymius, tačiau tai įmanoma, bet reikia atidžiai klausytis per pamokas ir užsispyrimo pasimokyti dar ir namuose. Man patinka mokytis, tačiau kartais reikia labai daug laiko skirti mokymuisi, tada jau pavargstu ir nelabai besinori mokytis“, – prisipažino pašnekovas.

Be mokslų, puikiai įveikiamų užduočių juose, jis mielai į mokyklą traukia ir dėl kitų priežasčių. „Mane skatina eiti į mokyklą geri draugai, kuriuos sutinku mokykloje. Taip pat yra būrelių, kuriuose visad smagu dalyvauti, ir yra mokytojų, su kuriais smagu ir įdomu pakalbėti“, – atskleidė jis.

Ateities profesija dar nėra aiški

Karolis pabaigė dešimtąją klasę, netrukus įžengs į vienuoliktą, tad įdomu, ar jau pamąsto ir apie ateities savo profesiją.

„Dar nieko konkretaus nesu susiplanavęs, tačiau pabaigęs 12 klasių, norėčiau studijuoti programavimą arba inžineriją. Kartais dar svarstau apie astronomo profesiją ir dar kartais apie profesiją, susijusią su finansais“, – papasakojo jis.

Pastaruoju metu gimnazistai jau dešimtoje klasėje renkasi dalykus, kurie pravers jiems ateityje, o kai kurių reikia atsisakyti. Kaip žinoti tokio amžiaus jaunuoliui, kuo norės būti ir ar tai nėra per anksti? „Manau, kad tikrai yra sunku rinktis profesiją, nes šiais laikais yra labai daug galimybių ir labai sunku apsispręsti, tačiau geras būdas sužinoti, ar profesija tau patinka, yra toks: reikia stengtis pačiam išmėginti šią profesiją kiek įmanoma daugiau“, – įsitikinęs gimnazistas.

 

Kaip teigė gimnazistas, jam labai patinka dalyvauti konkursuose, taip jis gali pasitikrinti savo žinias ir pasirungti su kitais mokiniais.

Pagalba vienas kitam reikalinga

Karolis dalyvavo radijo laidoje, kur su mokytojomis kalbėjo apie pagalbą silpnesniems mokiniams. Vis dažniau gimnazijų administracijos drąsina akademiškai pažangiausius vyresniųjų klasių moksleivius pagelbėti silpniau besimokantiems ir kitokios pagalbos nesulaukiantiems bendramoksliams suprasti matematikos, fizikos, chemijos, IT bei kitų disciplinų temas. Už tai moksleiviams yra skiriamos vadinamos socialinės veiklos, kuri yra privaloma, valandos. Praktika, kai geriau besimokantieji padėdavo silpniau besimokantiems, buvo ypač paplitusi 5-ame – 8-ame dešimtmečiuose. Bet pastaruoju metu buvo apmirusi. O štai turtingesnės šeimos vis dažniau ieško savo atžaloms korepetitorių. Tiesa, regionuose ir mažuose miesteliuose retas moksleivis turi korepetitorius.

Buvo teiraujamasi, ar tikrai moksleivis, neturintis pedagogikos didaktikos žinių, gali paaiškinti sudėtingą temą kitam moksleiviui aiškiau nei mokytojas-praktikas? Kaip greitai mokytojai pastebi, kad kinta moksleivių, kuriems padeda stipresni bendramoksliai, akademiniai rodikliai? O ir kiek tiesos, kad kai mokai kitą, tai ir pats geriau įsisavini temą?

Karolis atskleidė ir savo poziciją: „Aš manau, kad mes turėtume vienas kitam padėti įvairiuose dalykuose, todėl šis bendradarbiavimas, mano nuomone, yra geras dalykas. Ne kiekvienas mokinys gali taip greitai įsisavinti naujas temas arba gali ne visiškai suprasti temą, nes mokytojas nespės visiems mokiniams individualiai išaiškinti temos. Ši pagalba ir yra skirta tam, kad mokiniai galėtų išsiaiškinti nesuprantamas temas ir toliau mokytis be trukdžių“.

Pasiteiravus, ką pats mano apie korepetitorius, jis patikino, kad tai nėra blogai. „Aš manau, kad korepetitoriai yra gerai. Kaip minėjau, kad nevisi vaikai per pamoką spėja įsisavinti temas, todėl tiems, kuriems yra sunkiau mokytis, yra naudinga ši pagalba. Aš kaip ir korepetitoriai irgi padedu kitiems mokiniams ir manau, kad tai tikrai visiems tik į naudą“, – šypsojosi Karolis.

Įvairus laisvalaikis

Pasiteiravus, ar randa gimnazistas laiko ir kitoms veikloms, ne tik pamokoms, Karolis atskleidė, kad turi ir kitokių pomėgių.

„Mano laisvalaikis būna įvairus: kartais mėgstu žaisti kompiuterinius žaidimus su draugais, kartais mėgstu sportuoti, žaisti tinklinį, o kartais mėgstu pabūti vienas ir dėlioti dėliones arba groti akordeonu“, – sakė jis.

O prasidėjus vasaros atostogoms jokių planų jis nekurpia. „Neturiu jokių didelių planų, bet, manau, pakeliausiu truputį po Lietuvą su šeima ar draugais. Likusį laiką norėčiau praleisti sportuodamas, truputį pasimokydamas ir pailsėdamas prieš kitus mokslo metus“, – pasakojo būsimasis vienuoliktokas.

Jis teigė, kad su šeima mėgsta bent vieną kartą per vasarą pakeliauti po Lietuvą. Taip pat per vasarą jam patinka kažką konstruoti. „Manau, ir šią vasara sukonstruosiu iš medžio kažkokį daiktą“, – šypsojosi Karolis.

Julija KADYTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas