Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės taryba atidėjo kitam – rugpjūčio mėnesio – posėdžiui sprendimo projektą dėl Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus Nasrėnuose prijungimo prie Kretingos muziejaus.

Svarstant sprendimo projektą, Tarybos opozicijos atstovai jo rengėjams uždavė klausimą, ar atlikus muziejaus Nasrėnuose reorganizaciją, Savivaldybei netektų grąžinti šios įstaigos neperseniausiai gautą apie 100 tūkst. eurų ES paramą, kurią skiriant, viena sąlygų buvo per nustatytą laikotarpį nekeisti įstaigos juridinio statuso. Projekto rengėjai Tarybos posėdyje negalėjo atsakyti dėl tokios sąlygos galiojimo ir tokios piniginės sankcijos grėsmės. Tai ir buvo sprendimo projekto atidėjimo svarbiausia priežastis.

Liepos 1 d. bus vieneri metai, kai Vyskupo Motiejaus Valančiaus muziejui laikinai vadovauja iki tol buvusi ilgametė jo direktorė Violeta Čėsnienė, amžinybėn iškeliavusio šio muziejaus kūrėjo ir ankstesnio jo vadovo Algirdo Čėsnos sutuoktinė. Šiedu žmonės žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus atminimui įamžinti yra pašventę savo gyvenimus.

Prieš metus baigėsi V. Čėsnienės, kaip šios kultūros įstaigos vadovės, kadencija, ir Kretingos rajono savivaldybė skelbė net 3 konkursus vadovauti muziejui Nasrėnuose, bet neatsirado norinčių imtis tokios atsakomybės. V. Čėsnienei dalyvauti konkurse kelias buvo užkirstas, nes jos išsilavinimas yra bakalauro laipsnio, o konkurso sąlygose reikalaujama, kad pretendentas turėtų magistro laipsnį.

Savivaldybės tarybos senbuvis, buvęs meras Juozas Mažeika susirūpinęs, kad Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus, jį prijungus prie Kretingos muziejaus, praras savitumą, stiprų žemaitišką atspalvį, nukentės praeity garsaus žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus atminimo išsaugojimas. J. Mažeika, pripažindamas V. Čėsnienės nuopelnus, ragino merą Antaną Kalnių rasti būdų, kaip išsaugoti muziejaus Nasrėnuose savarankiškumą, ir kad jam toliau vadovautų V. Čėsnienė. „Yra buvę, kai muziejus priklausė seniūnijai, gal taip paprasčiausia būtų spręsti dabartines problemas“, – svarstė politikas, gyvenantis toje pačioje Kūlupėnų, kurioje veikia šis muziejus, seniūnijoje.

A. Kalnius patikino, kad dėl reorganizacijos muziejaus Nasrėnuose veikla nenukentės, dargi sustiprės. „Apie 80 proc. to muziejaus eksponatų šiandieną priklauso Kretingos muziejui“, – sakė meras apie jau esamas dviejų Savivaldybės muziejų sąsajas.

A. Kalnius patvirtino, kad nuo šių metų liepos 1 d. Vyskupo Motiejaus Valančiaus muziejaus direktoriaus pareigas laikinai eiti pavesta Kretingos muziejaus direktoriui, kuris už papildomą darbą gaus priedą prie atlyginimo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas